Денвер у низу побједа: Четврти узастопни трипл-дабл Јокића (ВИДЕО)

Глас Српске

Кошаркаши Денвер нагетса победили су у Колораду екипу Сакраменто кингса 117:96 у утакмици регуларног дела НБА сезоне. Најбољи центар света, Никола Јокић уписао је четврти трипл-дабл у низу.

Денвер је у серији побједа којима полако прилази првој позицији Западне конференције. Минесота тимбервулвси су сада на само два тријумфа заостатка.

Никола Јокић је са 14 поена, 14 скокова и 11 асистенција уписао 124. трипл-дабл укупно, а 19. у овој сезони.

Учинци најбољег центра на свијету на посљедњим утакмицама:

21 поен - 19 скокова - 15 асистенција

29 поена - 15 скокова - 14 асистенција

32 поена - 16 скокова - 16 асистенција

14 пона - 14 скокова - 11 асистенција

Сакраменто је боље отворио утакмицу. Гости су током већег дијела прве двије четвртине водили против ривала, а у једном тренутку су имали и 15 поена разлике.

Тренуци у којима је кингсе стао чут на половини другог периода испоставиће се били су кобни по екипу Мајка Брауна.

Денвер је искористио овај период да прво стигне до поравнања, а потом и поведе са 10 разлике на полувремену.

Од овог тренутка до краја меча, домаћи кошаркаши наставили су да повећавају предност која је минут прије краја треће четвртине износила 32 поена разлике. Нагетси су спустили ритам игре у одлучујућих 12 минута, али се њихово вођство није значајније смањило.

У тиму Мајка Мелоуна најефикаснији био је Џамал Мари са 32 поена, Ерон Гордон је додао 17, Колдвел-Поуп је допринио екипи са 16, Јокић је убацио поменутих 14, колико је додао и Портер Џуниор.

У екипи Сакрамета двоцифрени су били: Киган Мари са 21 поеном, Дуарте са 18, Малик Монк са 14 и Домантас Сабонис са 13 поена.