Црвена звезда доминира у Истанбулу: Најбољи старт у историји Евролиге!

ИСТАНБУЛ - Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас Фенербахче резултатом 76:57 (26:12, 12:19, 16:11, 22:15), у трећем колу Евролиге и тако остварили најбољи клупски старт у историји најквалитетнијег европског такмичења.

Најефикаснији у редовима црвено-белих био је Џоел Боломбој који је забележио 18 поена и 11 скокова.
Немања Недовић је постигао 17 поена, Мајк Даум је убачивао 14. Коди Милер-Мекинтајер је забележио осам поена, три скока и осам асистенција.

У екипи Фенербахчеа најбољи је био Најџел Хејс-Дејвис са 20 поена и осам скокова. Девон Хол је постигао 10 поена.

Звезда послије три кола има учинак 3-0, што је најбољи старт екипе у Евролиги. Фенербахче има двије побједе и један пораз.

Црвено-бели ће у четвртом колу Евролиге, у петак од 20 часова, дочекати Барселону у Београду. Фенербахче ће у четвртак играти против Албе.

Звезда је добро отворила меч, у првој четвртини је из минута у минут повећавала предност. После 10 минута било је 26:12 за госте из Београда.
Црвено-бели су у другом минуту друге четвртини водили 31:12. Фенербахче је потом серијом 12:0 успио да смањи предност гостујућег тима. На крају полувремена било је 38:31 за Звезду.

У трећој четвртини се играло кош за кош, Звезда је чувала предност која је на крају деонице била 54:42.
Звезда је у последњој четвртини одржавала двоцифрену разлику и тако дошла до убједљиве побједе.