Четврта побједа Партизана у низу у АБА лиги, Будућност пала у "Арени"

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана побиједили су вечерас Будућност резултатом 96:83 у мечу 12. кола АБА лиге.

Будућност је боље отворила меч пред 13.314 навијача домаће екипе, имала је и плус 11 (25:14) крајем прве деонице, али је Партизан успео да преокрене и поведе плус девет средином друге четвртине (40:31).

На полувремену је било 50:41.

Средином треће дионице Партизан је имао плус 11 (63:52), а послије 30 минута игре било је 78:64.

Пет минута прије краја утакмице било је 85:73 за Партизан.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Бруно Кабокло са 21 поеном, Пи Џеј Доужер је дао 17, а двоцифрени су били и Зек Ледеј са 12 и Џејмс Нанели и Тристан Вукчевић са по 10.

Код Будућности се истакао Јоги Ферел са 17 поена, Брендон Пол је дао 16, а Марвин Џонс и Јоан Макунду по 12.

Партизан сад има скор 9-3, а Будућност 8-4.

У наредном колу Партизан гостује Задру, а Будућност ће угостити градског ривала Студентски центар.