Богдановићевих 18 поена у поразу Хокса у Сакраменту

ГС

Кошаркаши Атланте доживjели су други узастопни пораз пошто су поражени на страни од Сакрамента, 122:107.

Кингси су се опоравили и забиљежили тријумф послије четири пораза заредом.

Богдан Богдановић је имао други најбољи учинак у тиму Атланте, српски репрезентативац је на паркету провео 33,5 минута и постигао 18 поена уз два скока и четири асистенције.

Имао је 5/12 при шуту из игре, те 2/8 за три поена и 6/6 са линије пенала.

У тиму Хокса, Дежонте Мареј је био расположен, постигао је 35 поена уз десет скокова и шест асистенција, али то није помогло Хоксима.

Харисон Барнс је предводио Кингсе са 32 поена, 14 је додао Домантас Сабонис, по 13 Киган Мареј и Малик Монк, а 12 Де Арон Фокс.

Рекло би се да је тас на ваги била лоше друга четвртина Атланте која је постигла у том дијелу свега 16 поена, па је на полувремену имала заостатак од 57:40.

На крају убједљив тријумф Кингса које сада чека меч са Голден Стејтом 26. јануара, док Атланта Дан раније игра са истим противником.