Богдановић доминирао, па нестао

Кошаркаши Атланте изгубили су на свом терену од Индијане резултатом 157:152.

Допринос у прилично ефикасном сусрету имао је и српски репрезентативац Богдан Богдановић.

Он је постигао 26 поена (10/15 из игре, 2/5 за три, 4/4 пенали), те уз то имао у два скока.

Интересантно, 22 поена је убацио у првом полувремену, да би у наставку само још два пута погодио кош Пејсерса.

Хоксима није помогао ни Треј Јанг са 38 поена и осам асистенција, као ни Дежонте Мареј са 28 поена и пет завршних додавања.

Код гостију најбољи је био Тајрис Халибуртон са 37 поена и 16 асистенција, а велику помоћ је имао и у Бадију Хилду, који је убацио 24, Обију Топину који је додао 21, те Бенедикту Матурину, који је забиљежио 19 поена.

Атланта је током првог полувремена имала предност, у другој четвртини је она расла и до +20, што је поклопило са добром игром Богдана.

Крајем трећег квартала Индијана стиже до изједначења, а онда полако и преокреће ствари у своју корист.

Хокси се нису тек тако предавали, у финишу су опет стекли предност, али је Индијана серијом 8:2 стигла до тријумфа.

Атланта (6-7) наредни меч игра против Бруклина, док ће се Индијана (8-5) састати са Торонтом.