Блауграна и даље неосвојива за Партизан

Кошаркаши Партизана поражени су вечерас од екипе Барселоне резултатом 94:76, у оквиру 29. кола Евролиге.

Екипа Жељка Обрадовића сада има скор од 13 побједа и 16 пораза, док је каталонски тим има учинак 20-9.

Црно-бијели тако нису успјели у Блауграни да сруше лошу традицију, пошто никада нису славили  у овој дворани.

Партизан је одлично отворио меч и повео 16:9, али је Барселона прву дионицу окончала вођством од пет поена разлике (29:24)

На полувремену је било само плус три за Барселону (51:48), али је средином треће четвртине домаћин имао огромних плус 15 (67:52). Услиједила је серија Партизана 6:0 поенима Зека Ледеја. У посљедњих 10 минута ушло се са плус шест за Барселону (74:68). Домаћин је преломио меч кад је у 35. минуту повео 84:70.

Николас Лапровитола је предводио Барселону са 17 поена, 15 је дао Вили Ернангомез, Рокас Јокубаитис 13, Џабари Паркер 12, а Никола Калинић девет (1/1 двојке, 2/2 тројке, 1/2 бацања).

Алекса Аврамовић је био најефикаснији у Партизану са 27 поена, Зек Ледеј је дао 16.

У наредном колу, сљедећег уторка, Партизан дочекује Басконију, која је вечерас код куће савладала Олимпију резултатом 88:73.