Американци убједљиви против Аустралије

АБУ ДАБИ - Кошаркаши Сједињених Америчких Држава побиједили су Аустралију резултатом 98:92 у првом мечу турнира у Абу Дабију на којем учествује и Србија.

Изабраници Стива Кера су доминирали три четвртине и ушли са плус 15 у посљедњих 10 минута (76:61), али је у посљедњој дионици Аустралија успјела да се примакне на само минус шест (80:86) на четири минута прије краја. Одбили су Американци тај налет Аустралијанаца и на крају стигли до побједе.

Американце је ка побједи предводио Ентони Дејвис са 17 поена, Девин Букер 16, Ентони Едвардс је додао 14, а по 10 Леброн Џејмс, Бам Адебајо и Џоел Ембид. Кевин Дурент није улазио у игру.

У Аустралији се истакао бивши кошаркаш Партизана Џок Лендејл са 20 поена, 17 је дао Џош Гиди, Дајсон Данијелс је дао 14, а Данте Ексум шест.

Утакмицу су са трибина посматрали и репрезентативци Србије, који сутра од 18 часова на истом мјесту играју против Аустралије, а прекосутра, такође од 18 часова по српском времену, против САД.

Кошаркаши САД и Србије биће ривали и у групи Ц на Олимпијским играма, меч у Лилу играће 28. јула од 17 и 15.