АБА 2 лига: Кошарка 6 на 5

М.З.

ЧАЈЕТИНА - Регионална АБА 2 лига већ годинама доноси много добрих утакмица, али и несвакидашњих ситуација.

Једна таква десила се у утакмици другог кола између Златибора и Борца којег су гости из Бањалуке добили резултатом 93:90, након продужетка.

Наиме, оно што је промакло судијама, делегату, мјериоцима времена као и цијелој клупи гостију јесте ситуација када су домаћини играли са шест играча на терену.

Наиме, на два и по минута прије краја прве четвртине домаћин је у игри имао шест играча наспрам Борчевих пет и чак поентирао у том нападу. Одмах затим, док су играли одбрану, направили су прекршај па је шести играч изашао из игре, а занимљиво је да нико није реаговао на то.

Бањалучки тим водио је већим дијелом утакмице коју је добио након пет додатних минута које је домаћин добио нелегалним кошем. Остаје да се види хоће ли и како реаговати руководство АБА лиге.