Звијезда 09 у дербију кола савладала новоградску Слободу:Убједљив тријумф за овјеру другог мјеста

УГЉЕВИК - Фудбалери Звијезде 09 убједљивом побједом од 4:0 над Слободом из Новог Града у претпосљедњем, 33. колу Прве лиге Републике Српске овјерили су вицешампионску титулу.

Изабраници Тонија Карачића коло прије краја првенства имају три бода више од трећепласираних Лакташа и бољи међусобни скор, тако да им меч посљедњег кола у којем ће гостовати код Алфа Модриче нема баш превелики резултатски значај.

Вадзе Квабла Годсвил је довео домаћина у вођство у 23. минуту, а Абид Мујагић је удвостручио предност тима из етно-села Станишићи у 32. минуту. Наставак сусрета донио је још двије лопте у мрежи Младена Милошевића. Прво је Шевкија Ресић у 49. минуту био прецизан са бијеле тачке, а коначан резултат поставио је Вук Тешић у 61. минуту.

- Играчи су заслужили све похвале за још једну добру презентацију. Током читаве утакмице били смо квалитетнији ривал, а гледаоци, којима бих захвалио на подршци не само на овом мечу већ и раније, су могли да уживају у бројним шансама, али и четири гола у мрежи противника. Овом побједом овјерили смо друго мјесто и на томе бих честитао играчима и људима који воде Звијезду 09. Мислим да овај клуб може и мора много више у наредном периоду - нагласио је Карачић.

Најбољи у табору домаћина био је Ресић, који се уписао и у стријелце.

- Веома добро смо отворили утакмицу и већ до полувремена имали два гола предности. Знали смо да је Слобода незгодан ривал, поготово у гостима, али смо пружили добру партију. Остаје нам још утакмица на гостовању код Алфа Модриче у којој желимо да стигнемо до још једног тријумфа - истакао је Ресић.

Парови посљедњег, 34. кола: субота, 3. јун, 17.30 часова: Славија - Фамос, Сутјеска - Радник (31. мај, 19 часова), Текстилац - Љубић, Лакташи - Дрина (З), Крупа - Жељезничар Спорт тим, Козара - Рудар Приједор, Омарска - Слобода (МГ), Алфа Модрича - Звијезда 09, Слобода (НГ) - Подриње (Ј).

СЛОБОДА (НГ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Годсвил у 23, 2:0 Мујагић у 32, 3:0 Ресић из пенала у 49, 4:0 Тешић у 61. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 80.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Годсвил (Звијезда 09), Тиро (Слобода, Нови Град).

Играч утакмице: Шевкија Ресић (Звијезда 09) 7,5.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић - Јанковић 7, А. Јањић 7, С. Јањић 7 (од 75. минута Самарџић -), Ресић 7,5 (од 65. минута Блажевић -), Мујагић 7,5 (од 65. минута Бокић -), Живановић 7, Годсвил 7,5 (од 75. минута Ковачевић -), Тешић 7,5, Ристановић 7, Којић 7 (од 75. минута Матић -). Тренер: Тони Карачић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Милошевић 5,5, Фиљо 5,5 (од 63. минута Марин -), Додиг - (од 25. минута Ешба 5,5), Тиро 5,5, Самарџић 5,5, Бокан 5,5 (од 55. минута Бобај -), Имамагић 5,5, Владић 5,5, Ђурић 5,5, Паро 5,5, Фонтемаки 5,5. Тренер -.

***

ДРИНА (З)          0

КРУПА      0

Стадион: Градски у Зворнику.

Гледалаца: 100.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Дујаковић, Дамјановић (Крупа).

Играч утакмице: Данијел Ћулум (Дрина, Зворник) 6,5.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6,5, Лазић 6,5 (од 71. минута Којић -), Вељкић 6,5, Андрић 6,5, Сушић 6,5, Васић 6,5, Перић 6,5 (од 80. минута Ковачевић -), Максимовић 6,5, Ћулум 6,5, Станишић 6,5, Денковски 6,5 (од 57. минута Беатовић 6,5). Тренер: Миодраг Јевтић.

КРУПА: Дамјановић 6,5, Бубић 6,5, Реџић 6,5, Бабић 6,5, Дујаковић 6,5 (од 71. минута Никодиновић -), Ђекић 6,5, Митровић 6,5 (од 71. минута Бошњак -), Мрзић 6,5 (од 80. минута Росић -), Крнета 6,5, Петровић 6,5 (од 61. минута Хаџић -), Ристановић 6,5. Тренер: Владимир Илић.

***

РАДНИК   1 (1)

ТЕКСТИЛАЦ    1 (1)

Стријелци: 0:1 Ђекић у 29, 1:1 Марковић у 32. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Судија: Никола Тешановић (Источно Ново Сарајево) 6,5.

Жути картони: Матковић, Дошло, Гаврић (Радник), Јовановић, Дуспара (Текстилац).

Црвени картони: Стефан Паранос (Радник) у 78. минуту, Небојша Прљета (Текстилац) у 89. минуту.

Играч утакмице: Саша Ђекић (Текстилац) 7.

РАДНИК: Лакић 6,5, Јосиповић 6,5, Паранос 5, Дошло 6,5, Матковић 6,5 (од 67. минута Крстић -), Ристић 6,5 (од 60. минута Гаврић 6,5), Срећковић 6,5, Марковић 7, Максимовић 6,5 (од 80. минута Рашевић 6,5), Деспотовић 6,5, Перишић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 6,5, Марић 6,5 (од 42. минута Алексић 6,5), Ђекић 7, Јоловић 6,5, Де Мело 6,5, Јовановић 6,5, Прљета 7, Кушљић 6,5, Башић 6,5 (од 62. минута Дувњак -), Соса 6,5, Дуспара 6,5 (од 90+1. минута Игњић -). Тренер: Дејан Плиснић.

***

ФАМОС    1 (1)

СУТЈЕСКА        0 (0)

Стријелац: 1:0 Блажић у 90. минуту.

Стадион: СРЦ “Бранислав Лубура - Бране” у Источној Илиџи.

Судија: Милан Симић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Јоловић, Атељевић, Михајловић, Милутиновић (Сутјеска).

Играч утакмице: Данел Блажић (Фамос) 7.

ФАМОС: Рончевић 6,5, Новковић 6,5 (од 72. минута Марковић -), Хаџибеговић 6,5, Бјелош 6,5 (од 90. минута Минић -), Бабић 6,5, Накагаки 6,5, Перовић 6,5, Митрашиновић 6,5 (од 46. минута Павловић -, од 72. минута Цицовић -), Тешановић 6,5 (од 72. минута Лаловић -), Ћеха 6,5, Блажић 7. Тренер: Миломир Шешлија.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Јоловић 6,5, Радовић 6,5, Мојовић 6,5, Милутиновић 6,5, Михајловић 6,5, Обреновић 6,5, Станојевић 6,5 (од 62. минута Ристовић -), Владичић 6,5 (од 71. минута М. Ивановић -) , Бонић 6,5, Атељевић 6,5. Тренер: Миљан Радановић.

11 голова: Боснић (Љубић), Да Силва (Рудар Приједор), Шикањић (Козара),

10 голова: Јаћимовић; Растока (Омарска), Н. Мојовић (Сутјеска), А. Жижак (Љубић)...

9 голова: Ђуричић (Крупа), Којић (Алфа Модрича), Ристић (Радник),

8 голова: Блажевић (Звијезда 09), Блажић (Фамос)...

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   3 (1)

СЛАВИЈА          1 (0)

Стријелци: 1:0 Стевановић из пенала у 40, 1:1 Мазић (аутогол) у 50, 2:1 Јахић у 62, 3:1 Стевановић у 65. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 300.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Ђурић, Јахић (Подриње, Јања), Вучинић, Бјелош, Ђерић (Славија)

Играч утакмице: Небојша Стевановић (Подриње, Јања) 8.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 7, Мазић 6,5, Лакота 7, Божић 7, Алић 7 (од 90. минута Јовановић -), Николић 7, Јахић 7,5, Вукичевић 7, Јовичић 7 (од 64. минута Делалић -), Ђурић 7, Стевановић 8 (од 76. минута Пантић -). Тренер: Бориша Бодирога.

СЛАВИЈА: Сирћо 6, Вучинић 6, Ђерић 6, Поповић 6, Гојковић 6, Дабић 6, Бјелош 6 (од 83. минута Пекић -), Богучанин 6 (од 83. минута Ашкраба -), Чворо 6 (од 68. минута Јевтовић -), Асентић 6 (од 83. минута Стјепић -), Томић 6. Тренер: Александар Симић.

***

СЛОБОДА (МГ)         3 (2)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Зекановић из пенала у 16, 2:0 Даниловић у 27, 3:0 Зекановић из пенала у 62. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Гаврић, Митрић (Слобода, Мркоњић Град), Лима, Омерхоџић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Предраг Зекановић (Слобода, Мркоњић Град) 8.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић -, Даниловић 7,5, Сухарев 7, Солдат 7, Зекановић 8 (од 78. минута Суљић -), Митрић 7, Копривица 7, Буразор 7 (од 81. минута Живковић -), Јакешевић 7 (од 78. минута Ђукановић -), Гаврић 7 (од 51. минута Лазендић 7), Ненад 7 (од 81. минута Вучковић -). Тренер: Марко Тешић.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 5,5, Живковић 5,5, Пљеваљчић 5,5, Стојановић 5,5 (од 46. минута Тосака 5,5), Р. Радић 5,5 (од 65. минута Симић -), Куљанин 5,5, Лимић 5,5, Гускић 5,5, Илић 5,5, Јанковић 5,5, Силвеира 5,5 (од 76. минута Шакота -). Тренер: Мирослав Дринић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    2 (0)

ОМАРСКА                  0 (0)

Стријелци: 1:0 Да Силва у 65, 2:0 Радаковић у 87. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 500.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Четачукву, Демоњић, Марић, Кесић (Рудар Приједор), Јовичић, Стојнић, Вујичић (Омарска).

Играч утакмице: Пауло Жоел да Силва (Рудар Приједор) 7,5.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Секулић 7, Четачукву 7 (од 58. минута Радаковић 7,5), Демоњић 7 (од 75. минута Кесић -), Да Силва 7,5 (од 81. минута Делић -), Сајак 7, Марић 7, Томић 7 (од 75. минута Драгић -), Амоа 7, М. Билбија 7, Д. Мармат 7, Рауш 7. Тренер: Бојан Круљ.

ОМАРСКА: Вујичић 6,5, Здјелар 6,5, Растока 6,5 (од 46. минута Тркуља 6,5), Граховац 6,5 (од 46. минута Б. Романић 6,5), Анђић 6,5, Стојнић 6,5, Копања 6,5, Јаћимовић 6,5, Бановић 6,5, Јовичић 6,5, Врачар 6. Тренер: Златко Јелисавац.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   4 (3)

КОЗАРА             1 (1)

Стријелци: 1:0 А. Поповић у 6, 2:0 Керезовић у 13, 2:1 Пљеваљчић у 20, 3:1 Блануша у 43, 4:1 Бајић у 66. минуту.

Стадион: на Предграђу у Бањалуци.

Гледалаца: 40.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Керезовић, Сладојевић, Сукара (Жељезничар Спорт тим), Јандрић, Шћекић, Стојнић, Чамџић, Вељкић (Козара).

Играч утакмице: Алекса Поповић (Жељезничар Спорт тим) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 7, Сладојевић 7, Блануша 7,5, Ђогић 7 (од 84. минута Пилиповић -), Керезовић 7,5, Ивић 7 (од 64. минута Бајић -), Шупут 7, Пирт 7 (од 74. минута Сукара -), Јевић 7 (од 74. минута Јагодић -), А. Поповић 7,5, С. Поповић 7. Тренер: Данијел Мајкић.

КОЗАРА: П. Глишић 5,5, Шћекић 5,5 (од 72. минута Благојевић -), Стојнић 5,5 (од 46. минута Јандрић 5,5), Малбашић 5,5, Д. Глишић 5,5, Илић 5,5, Шикањић 5,5, Вељкић 5,5, Чамџић 5,5, Пљеваљчић 6 (од 72. минута Дакић -), Пепић 5,5. Тренер: Ален Медовић.

***

ЉУБИЋ     0 (0)

ЛАКТАШИ         5 (2)

Стријелци: 0:1 Милић у 2, 0:2 Остојић у 43, 0:3 Марковић у 51, 0:4 Јанковић у 59, 0:5 Стаменковић из пенала у 83. минуту.

Стадион: Спортски центар “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 50.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: А. Жижак, тренер Станивуковић (Љубић), Милић, Келеман (Лакташи).

Играч утакмице: Бојан Марковић (Лакташи) 7,5.

ЉУБИЋ: Н. Митровић 5, Радаковић 5, Ковачевић 5 (од 56. минута Чудић 5), Јагодић 5, Милановић 5 (од 77. минута М. Митровић -), А. Жижак 5, Југовић 5, Субић 5 (од 56. минута Ступар 5), Граховац 5 (од 77. минута Ћетојевић 5), Мишић 5, Бобић 5 (од 56. минута Видовић 5). Тренер: Милан Станивуковић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Јањетовић 7, Милић 7,5 (од 46. минута Келеман 7), Шкорић 7 (од 69. минута Говедарица -), Милојевић 7, Џомбић 7, Остојић 7,5 (од 69. минута Трнинић -), Марковић 7,5 (од 54. минута Стаменковић 7,5), Босанчић 7, Јанковић 7,5, Бабић 7 (од 54. минута Вуковић 7). Тренер: Миљан Бајић.