Звезда убједљива против Чукаричког у дербију кола

ПАНЧЕВО - Фудбалери Црвене звезде побиједили су вечерас екипу Чукаричког резултатом 4:1, у мечу петог кола Суперлиге Србије.

Звезда је повела у 15. минуту. Пума Родригез је упутио центаршут са десне стране, Питер Олањинка је главом спровео лопту у мрежу.

Олањинка је два минута касније ударцем са 16 метара дуплирао Звездину предност.

Шампион Србије је нову прилику имао у 28. минуту, али је голман Чукаричког Никола Мирковић одбранио је ударац Ин Бом Хвана.

Фудбалер Чукаричког Лазар Туфегџић је у 34. минуту пропустио шансу да постигне гол.

Винисијус Мело је после продора у 69. минуту смањио на 2:1.

Звезда је до трећег поготка на утакмици дошла пошто је Самбоу Сисоко у 77. минуту постигао аутогол.

Коначан резултат поставио је Лука Илић голом у 89. минуту.

Послије пет кола Суперлиге Србије, Звезда је прва на табели са 13 бодова, док је Чукарички на другом мјесту са 10.

Чукарички ће у сљедећем колу гостовати екипи Младости из Лучана, док ће се Звезда састати са ТСЦ-ом.