Зрињски освојио осми наслов првака БиХ

Фудбалери Зрињског славили су данас у Посушју резултатом 2:0 и тако и осигурали титулу првака БиХ четири кола прије краја шампионата.

Играчи Зрињског су се након пораза у прошлом колу од екипе Сарајева поново вратили на побједнички колосијек и савладали екипу из Посушја који воде грчевиту борбу за опстанак.

До тријумфа су дошли и више него заслужено. У првом полувремену није било прилика вриједних помена.

Играло се углавном на средини терена, но у наставку су Мостарци ипак показали зашто су актуелни прваци.

Ни овај меч није могао проћи, а да Билбија не постигне гол. Он је искористио велико поигравање голмана Ландеке којем краде лопту, те је шаље у празну мрежу за водство гостију.

Мало касније сјајни нападач Племића постиже још један гол, овај пут са бијеле тачке у 73. минути. То је био његов 24. погодак у овој сезони.

До краја није било промјена и Зрињски је тако стигао до тријумфа који им је обезбиједио другу везану и осму титулу укупно од како се игра заједничка Премијер лига БиХ.

До сада је Зрињски освајао у сезонама: 22/23, 21/22, 17/18, 16/17, 15/16, 13/14, 08/09 и 04/05.

Резултат и стријелци:

Посушје - Зрињски 0:2 (Билбија 60', 73')

У другој утакмици која се играла у термину од 16:30 сати састале су се екипе Слоге и Леотара.

У директном окршају за опстанак Добојлије и Требињци су подијелили плијен, било је 1:1.

Домаће у вођство довео Милош Николић, али је пред крај меча његов имењак Аћимовић гостима донио велики бод који може бити круцијалан када је у питању борба за опстанак, prenosi Kliks.

Слога Меридиан - Леотар 1:1 (Николић 13', Аћимовић 80')