Змајеви разбили Исланд и фуриозно кренули по пласман на Евро

ЗЕНИЦА – Фудбалска репрезентација БиХ тријумфално је почела квалификације за Европско првенство 2024. године, побједом на Билином пољу у 1. колу групе Ј против селекције Исланда резултатом 3:0.

Уочи саме утакмице све је шокирала вијест да због повреде леђа капитен Един Џеко не може играти, па је нови-стари селектор Фарук Хаџибегић на повратничком дебију изабрао формацију 3-5-2 с новајлијом Бењамином Тахировићем у стартној постави.

Већ у 5. минути Ермедин Демировић је изашао сам испред голмана Исланда, али је Алекс Рунарсон одбранио његов ударац. Само пет минута касније Амар Дедић је убацио с десне стране, Демировић главом шутирао из пуног трка с неких 10-ак метара, али сјајно је одбранио голман Исланда, преноси Кликс.

Ипак, у 14. минути све је експлодирало. Дедић је сјајно пробио по десној страни, убацио је лопту за Смаила  Превљака, а након што је његов ударац блокиран, лопта се одбила до Радета Крунића који из непосредне близине погађа за 1:0.

Тим БуХ је потпуно доминирао и контролисао игру против слабих гостију, а Змајеви су до другог гола дошли у 40. минути.