Владо Јагодић, тренер Слоге: Вратило нам се за Посушје

МОДРИЧА/ТУЗЛА - Шеф стручног штаба Слоге Владо Јагодић био је задовољан послије сусрета против Зрињског у 21. колу Премијер лиге БиХ у коме су његови изабраници играли неријешено 1:1, а до гола су дошли у шестом минуту судијске надокнаде поготком Срђана Грабежа. Задовољан због великог бода, али и разочаран што је главни арбитар Антони Бандић на овом сусрету одиграном на стадиону “Др Милан Јелић” у Модричи показао пет црвених картона.

Мостарци су повели у 80. минуту из пенала, који је у гол претворио Немања Билбија 17. голом у шампионату. Послије досуђеног казненог ударца услиједили су протести Добојлија и гужва између готово свих актера на терену у Модричи. Епилог цијеле приче били су црвени картони за Милоша Николића из Слоге, потом и Марија Ћужеа, односно тренера Зрињског Жељка Петровића те представника Добојлија на овом сусрету Златка Максимовића. Послије изједначујућег гола показан је и пети црвени картон, а зарадио га је Бојан Батар који се радовао након поготка његове екипе.

- Жао ми је што је ово овако било. Очекивао сам да ће бити занимљива утакмица, мислим да смо у првих 20 минута показали да можемо равноправно да се носимо са Зрињским. Нисмо дали гол, погодили смо стативу, потом је Зрињски преузео иницијативу. Оно чега сам се највише плашио, нема везе ако неко мисли да ће кажњавањем нешто ријешити, сви актери нису били на нивоу и не би било нервозе и вјерујем да би утакмица ишла сасвим другим током - рекао је Јагодић.

Похвалио је своје фудбалере.

- Моји играчи су хероји! У Посушју смо примили гол у судијском времену, сад смо дали, мислим да нам се вратило јер поштено радимо и заслужили смо. Скуп је овај бод и даље их скупљамо за опстанак. Не знам зашто је Батар искључен из весеља?! Сад ћемо имати кадровских проблема, али мислим да је ово сасвим заслужен бод без обзира што смо играли са актуелним прваком и учесником групне фазе европских такмичења - додао је Јагодић.

Послије пораза на “Тушњу” од Тузла ситија (0:2) кормилар Звијезде 09 Дарко Милисављевић је истакао да је ово корак уназад у борби за опстанак, поготово што су изгубили у дуелу са директним конкурентом.

- Све смо даље од опстанка, али теорија још постоји. Док год има наде борићемо се и играти поштено до краја. Одмах се окрећемо наредном колу и дуелу против Жељезничара.

***

ТУЗЛА СИТИ    2 (1)

ЗВИЈЕЗДА 09     0 (0)

Стријелци: 1:0 Нукић из пенала у 11, 2:0 Механовић у 52. минуту.

Стадион: “Тушањ” у Тузли.

Гледалаца: 250.

Судија: Драган Кесић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Машовић (Тузла сити), Кајоде, Малић, представник клуба Секанић, Мулалић (Звијезда 09).

Играч утакмице: Мирзад Механовић (Тузла сити) 7.

ТУЗЛА СИТИ: Лолић 6,5, Никић 6,5 (од 90+1. минута Ћосић -), Бихорац 6,5, Делимеђац 6,5, Шукиловић 6,5, Нукић 7 (од 74. минута Хаџић -), Механовић 7 (од 90+1. минута Сушић -), Пантелић 6,5, Карјашевић 6,5 (од 90+1 минута Ордагић -), Осмић 6,5, Кобиљар 6,5 (од 65. минута Машовић -). Тренер: Аднан Османхоџић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Дамјановић 6, Ристановић 6 (од 58. минута Дамјанић 6), Савић 6 (од 83. минута Дујковић -), Малић 6 (од 58. минута Раца 6), Остојић 6, Караклајић 6 (од 58. минута Мулалић 6), Кајоде 6, Поњевић 6, Шапић 6, Вукоја 6, Максимовић 6 (од 62. минута Рахимић -). Тренер: Дарко Милисављевић.

***

СЛОГА (Д)         1 (0)

ЗРИЊСКИ         1 (0)

Стријелци: 0:1 Билбија из пенала у 80, 1:1 Грабеж у 90+6. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 800.

Судија: Антони Бандић (Груде) 6,5.

Жути картони: помоћни тренер Тадић, Милановић, Реџић, Предраговић, Грабеж, Видић, Батар (Слога, Д), Малекинушић, Баришић, Брадарић, Мемија (Зрињски).

Црвени картони: Милош Николић (Слога, Д) у 77. минуту, представник клуба Златко Максимовић (Слога, Д) у 77. минуту, Бојан Батар (Слога, Д) у 90+6. минуту, Марио Ћуже (Зрињски) у 77. минуту, тренер Жељко Петровић (Зрињски) у 77. минуту.

Играч утакмице: Срђан Грабеж (Слога, Д) 7.

СЛОГА (ДОБОЈ): Трако 6,5, Николић 5, Реџић 6,5, Предраговић 6,5 (од 80. минута Веселиновић -), Караћ 6,5 (од 80. минута Мрзић -), Попара 6,5 (од 90+2. минута Божичковић -), Милановић 6,5, Квесић 6,5 (од 90+2. минута Батар -), Грабеж 7, Варга 6,5, Видић 6,5. Тренер: Владо Јагодић.

ЗРИЊСКИ: Марић 6,5, Баришић 6,5, Киш 6,5 (од 56. минута Мулахусејновић 6,5), Малекинушић 6,5 (од 56. минута Ћуже 5), Рамић 6,5, Савић 6,5 (од 71. минута Брадарић -), Јаковљевић 6,5, Мемија 6,5, Корда 6,5, Тичиновић 6,5, Билбија 7 (од 90. минута Ћорлука -). Тренер: Жељко Петровић.