Вида голом у стотој минути послао АЕК у плеј-оф Лиге шампиона и елиминисао Динамо

Танјуг

АТИНА - АЕК је у спектакуларном мечу у Атини голом Хрвата Домагоја Виде у 90+10. минуту стигао до ремија 2:2 којим је елиминисао загребачки Динамо и пласирао се у плеј-оф Лиге шампиона.

Грчки клуб је у првом мечу побједио 2:1 у Загребу, али је Динамо у 65. минуту имао 2:0, резултат којим би прошао даље.

Шутало у 45+2. и Љубичић у 65. минуту дали су наду гостима да могу до пласмана у наредну рунду.

АЕК је међутим у надокнади стигао не само до гола за продужетак, већ и до ремија којим је прошао даље.

Прво је Араухо у 90+2. минуту смањио на 1:2, да би затим у осмом минуту надокнаде, послије дојаве из ВАР собе, норвешки судија Еспек Ескас показао на бијелу тачку јер је један играч Динама играо руком у шеснаестерцу,

Лопту је на бијелу тачку намјестио Леви Гарсија, али је голман гостију Ливаковић одбранио пенал, међутим на лопту је налетео Вида, бивши члан Динама и послао лопту у мрежу, а бивши клуб у плеј-оф Лиге Европе.

АЕК ће играти против Антверпена у плеј-офу Лиге шампиона, док ће Динамо у плеј-офу Лиге Европе играти против прашке Спарте.