Велики преокрет Ситија: Губили 2:0 па забили три гола

Фудбалери Манчестер ситија и Лајпцига одиграли су одличну утакмицу у 5. колу Г групе Лиге шампиона.

Иако је овдје већ прије овог меча било ријешено ко ће у нокаут фазу, видјели смо узбудљив меч у којем су гости водили, а Сити на крају стигао до великог преокрета, 3:2 (0:2).

Имао је Лајпциг послије 45 минута 2:0, али је Сити у наставку успио да дода гас и покаже снагу.

Повео је Лајпциг у 13. минуту, послије испуцавања голмана пред фол Енглеза, лопта је прошла крај Мануела Аканђија, Лоис Опенда је истрчао пред Ортегу и затресао мрежу.

Успјели су Нијемци да дуплирају предност у 33.минуту када је поново на сцени био белгијски нападач.

Опет је кренула контра, овог пута по лијевој страни, Опенда се чудесно ослободио Дијаса, истрчао испред голмана Ситија и лако га матирао.

Ипак, првак Европе успио је да се опорави у наставку.

Прво је у 54. минуту Фил Фоден сјајно проиграо Ерлинга Халанда који је у таквим ситуацијама неумољив, оштрим ударцем по земљи је смањио на 1:2.

У 70. минуту, Сити је стигао до изједначења.

Гвардиол је пронашао Фодена у казненом простору, он је нашао простора да шутира и пошаље лопту у мрежу.

Лајпцигу је у 76. минуту поништен гол, да би у 87. минуту услиједио потпуни преокрет, преноси Б92.

Хулијан Алварез који је на асистенцију Фила Фодена постигао гол за коначних 3:2.