У редовима Радника пресрећни послије побједе у Лакташима

ЛАКТАШИ - Фудбалери Радника у дербију прољећног дијела сезоне савладали су као гости директног ривала у борби за титулу и пласман у Премијер лигу Лакташе са 2:0 и направили велики корак ка остварењу зацртаног циља.

Погоцима Драгана Дошла у 54. и Угљеше Стевановића у 84. минуту изабраници Велибора Ђурића остварили су велики тријумф и сада имају десет бодова више од Лакташа.

- Јесмо направили бодовну разлику. Много нам је значајна ова побједа, али никако не смијемо помислити да је све готово. Има још десет утакмица, пуних 30 бодова је у игри. Дакле, настављамо озбиљно и одговорно, а желимо наравно шампионску титулу. Нећемо се опуштати. Идемо од утакмице до утакмице - рекао је Ђурић.

Презадовољан је издањем својих пулена у Лакташима.

- Све је било изванредно, а прво морам да захвалим Лакташима на пријему. Било је одлично. Атмосфера, понашање актера дербија одлично. Резултат за нас повољан. Мислим да је био празник фудбала у Републици Српској. Желио бих да свака утакмица у нашем шампионату личи на ову. Још једном хвала домаћину на гостопримству. Мислим да смо и ми према њима у Бијељини били гостопримљиви и наравно хвала мојим играчима. Ми смо своје шансе искористили, Лакташи нису и идемо даље - наставио је Ђурић.

И главни арбитар Лука Билбија био је на висини задатка.

- Камо среће да на свим мечевима суде овакви арбитри. Утакмицу је водио сјајно. Оба клуба су имала могућност да играју, да не размишљају ко и како суди. Било је фантастично - додао је Ђурић.

Из Лакташа истичу да је утакмица била празник фудбала, али нажалост резултат је био неповољан за њихов тим.

- Имали смо жељу, атмосферу, спортско и такмичарско надање да можемо да закомпликујемо борбу за титулу. Међутим Радник је заслужено побиједио и честитам им на тријумфу. Пораз као пораз ни први ни посљедњи, али радује ме што је све протекло у правом спортском духу - истакао је директор Лакташа Игор Радељић.

Да ли ће бити каквих промјена на клупи Лакташа показаће наредни дани, али све је извјесније да је борба за титулу изгубљена.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    1 (1)

Стријелци: 0:1 Јанковић у 1, 1:1 Савановић из пенала у 37, 2:1 Савановић у 45+3, 3:1 Самарџија у 60, 4:1 Самарџија у 62. минуту

Стадион: Градски у Бањалуци.

Гледалаца: 250.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Савановић, Самарџија (БСК), Калабић, Јанковић (Жељезничар СТ).

Играч утакмице: Петар Самарџија (БСК) 8.

БСК: Модић 7, Радовић 7 (од 84. минута Јањетовић -), Радуловић 7,5 (од 90. минута Мачкић -), Јагодић 7, Моцоња 7, Самарџија 8 (од 90. минута Спасојевић -), Перовић 7 (од 88. минута Јаворац -), Савановић 8 (од 88. минута Пушић -), Кујунџић 7, Ерић 7, Рунић 7. Тренер: Бојан Пузигаћа.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Гајић 5,5, Сладојевић 5,5 (од 65. минута Грујић -), Блануша 5,5, Ђогић 5,5, Јанковић 6 (од 61. минута Јагодић -), Шупут 5,5 (од 79. минута Тривуновић -), Винтоњи 5,5, Керезовић 5,5 (од 79. минута Илић -), Калабић 5,5, Бајић 5,5, Сукара 5,5 (од 65. минута Ивић -). Тренер: Бранислав Крунић.

***

ЛАКТАШИ                 0 (0)

РАДНИК            2 (0)

Стријелци: 0:1 Дошло у 54, 0:2 Стевановић у 84. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 1.000.

Судија: Лука Билбија (Приједор) 7.

Жути картони: Тешић (Лакташи), Алварез, Перишић (Радник).

Играч утакмице: Драган Дошло (Радник) 7,5.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6,5, Милић 6,5 (од 58. минута Келеман 6,5), Шикањић 6,5, Марковић 6,5 (од 58. минута Милојевић 6,5), Шкорић 6,5, Тривић 6,5, Остојић 6,5, Турањанин 6,5, Бабић 6,5, Тешић 6,5, Дојчиновић 6,5 (од 58. минута Гаврић 6,5). Тренер: Миљан Бајић.

РАДНИК: Лакић 7, Живковић 7 (од 75. минута Матковић -), Јосиповић 7, Јањић 7, Дошло 7,5 (од 75. минута Стевановић 7,5), Васић 7 (од 82. минута Цуцин -), Стјепановић 7 (од 66. минута Алварез -), Албијанић 7, Перишић 7, Амиџић 7 (од 66. минута Баштић -), Сантрач 7. Тренер: Велибор Ђурић.

***

ЛЕОТАР             2 (0)

ЉУБИЋ              1 (1)

Стријелци: 0:1 А. Жижак у 41, 1:1 Мариага у 71, 2:1 Максић у 90. минуту.

Стадион: Полице у Требињу.

Гледалаца: 400.

Судија: Игор Илић (Пале) 6,5.

Жути картони: Раез, Миловић, Ђајић, Максић, Шушњар, Милић (Леотар), Васић, Шумар, Митровић, Мишић (Љубић).

Играч утакмице: Филип Максић (Леотар) 7,5.

ЛЕОТАР: Видаковић 7, Миловић 7, Капор 7, Бегић 7 (од 56. минута Раез -), Леко 7 (од 46. минута Колак 7), Татар 7 (од 65. минута Милић -), Мариага 7,5, Шушњар 7 (од 85. минута Глоговац -), Ковачевић 7 (од 65. минута Паранос -), Васиљевић 7, Максић 7,5. Тренер: Олег Ћурић.

ЉУБИЋ: А. Ступар 6,5, Радаковић 6,5, Б. Жижак 6,5, Брус 6,5 (од 90+1. минута Самчевић -), Мишић 6,5, Милановић 6,5, А. Жижак 7, Субић 6,5, Васић 6,5 (од 55. минута Митровић 6,5), Шумар 6,5, Стаменковић 6,5 (од 81. минута Јевтић -). Тренер: Владанко Комленовић.

***

ДРИНА (З)          3 (2)

ВЕЛЕЖ (Н)                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Цмиљановић у 31, 2:0 Илић у 40, 2:1 С. Продановић у 51, 3:1 Крстин у 63. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Ћулум, Јокић, Хаџиавдић (Дрина, Зворник), Гутић, Јокановић (Вележ, Н).

Црвени картон: Дарко Реповић (Вележ, Н) у 58. минуту.

Играч утакмице: Александар Илић (Дрина, З) 7,5.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 7, Јовичевић 7, Марић 7, Јокић 7, Гаврић 7 (од 64. минута Јездић -), Цмиљановић 7,5 (од 80. минута Мићић -), Илић 7,5 (од 80. минута Видовић -), Крстин 7,5 (од 73. минута Хаџиавдић -), Јелић 7 (од 64. минута Богдановић -), Јањић 7, Ћулум 7. Тренер: Миле Лазаревић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6, Ботић 6 (од 46. минута Микулић 6, од 77. минута Јокановић -), Абаза 6, Поповић 6 (од 77. минута Кљакић -), Драшковић 6, Живковић 6, Андријашевић 6, С. Продановић 6,5, Гутић 6, Шаренац 6, Реповић 5. Тренер: Марко Јовановић.

***

КОЗАРА             2 (1)

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (0)

Стријелци: 1:0 Пљеваљчић у 29, 2:0 Бокић у 55, 2:1 Пауло из пенала у 77. минуту.

Стадион: Градски у Градишци.

Гледалаца: 300.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Тешић, Бубић (Козара), Салчин, Сајак (Рудар П)

Играч утакмице: Огњен Пљеваљчић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: Глишић 7, Сарајлић - (од 12. минута Бубић 7), Тешић 7, Бокић 7,5, Петковић 7, Илић 7 (од 85. минута Табата -), Јандрић 7, Такахаши 7 (од 85. минута Беук -), Рудан 7 (од 66. минута Садиковић -), Пљеваљчић 7,5, Глишић 7. Тренер: Ален Медовић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 6,5, Сајак 6,5 (од 57. минута Марић 6,5), Пекија 6,5, Ковачевић 6,5 (од 46. минута Смајић 6,5), Салчић 6,5, Кесић 6,5 (од 57. минута Њамцуловић 6,5), Раковић 6,5, Амоа 6,5 (од 80. минута Марковић -), Гбегбе 6,5 (од 66. минута Самарџић -), Билбија 6,5, Пауло 7. Тренер: Вуле Тривуновић.

***

БОРАЦ (КД)                1 (1)

РОМАНИЈА                0 (0)

Стријелац: 1:0 Божић у 41. минуту.

Стадион: Ђолови у Козарској Дубици.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картони: Згоњанин (Борац, КД), Вирекох, Ризвановић, Хоџић (Романија).

Играч утакмице: Матеја Божић (Борац, КД) 7.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Зељковић 6,5, Си. Пекић 6,5 (од 46. минута Н. Пекић 6,5), Митровић 6,5, Буразор 7 (од 90+1. минута Говедарица -), Кампања 6,5 (од 83. минута Берило -), Крнета 7 (од 75. минута Гаврић -), Томаш 6,5 (од 83. минута Јанковић -), Згоњанин 6,5, Памплона 6,5, Божић 7, Перић 6,5. Тренер: Слободан Старчевић.

РОМАНИЈА: Милошевић 6, Ризвановић 6, Короман 6 (од 73. минута Јонг Во -), Ст. Пекић 6, Хоџић 6, Бабић 6, Симанић 6, Радосављевић 6, Вирекох 6, Додиг 6, Богучанин 6 (од 79. минута Маце -). Тренер: Јадранко Богичевић.

Жути картон: Беширевић (Славија).

Играч утакмице: Александар Кушљић (Алфа Модрича) 7.

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Јоловић 7, Кушљић 7, Спаић 6,5 (од 56. минута Нумановић 6,5), Шошкић 6,5 (од 69. минута Марић -), Трифковић 6,5, Офосу 7 (од 87. минута Лимић -), Хасегава 7, Дисуби 7, Карић 6,5. Тренер: Јоцо Стокић.

СЛАВИЈА: Сирћо 6, Медић 6, Беширевић 6, Поповић 6,5, Чворо 6 (од 46. минута Крижевац 6), Бјелош 6, Вучинић 6 (од 56. минута Авдаловић 6), Мандић 6, Карић 6 (од 86. минута Алешевић -), Ерић 6 (од 69. минута Арбиња -), Говедарица 6,5. Тренер: Момчило Станић.

***

ФАМОС             2 (1)

СУТЈЕСКА               1 (0)

Стријелци: 1:0 Стјепановић из пенала у 3, 2:0 Стјепановић у 90, 2:1 Радовић у 90+3. минуту.

Стадион: СРЦ Фамос-Војковићи у Источној Илиџи.

Гледалаца: 150.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Вранешић, Даниловић (Фамос), В. Ивановић, помоћни тренер Мастило, Н. Мојовић, Радовић (Сутјеска)

Црвени картон: Бранко Секулић (Сутјеска) у 45. минуту.

Играч утакмице: Огњен Стјепановић (Фамос) 8.

ФАМОС: Диздар 7, Абрего 7, Хркало 7, Шарић 7 (од 67. минута Перовић -), Блажић 7, Стјепановић 8, Тешановић 7, Марковић 7 (од 53. минута Шкрба 7), Лазић 7, Вранешић 7 (од 67. минута Асентић -), Даниловић 7. Тренер: Дарко Војводић.

СУТЈЕСКА: Дабић 6,5, Ђерић 6,5, В. Ивановић 6,5, Дачевић 6,5, Н. Мојовић 6,5, Секулић 5, Милутиновић 6,5, Михајловић 6,5, Митрашиновић 6,5 (од 65. минута О. Мојовић -), Ђорђевић 6,5, Благојевић 6,5 (од 65. минута Радовић 7). Тренер: Златко Радовић.

***

СЛОБОДА (МГ) 2 (2)

ОМАРСКА                  0 (0)

Стријелац: 1:0 Луис у 16, 2:0 Луис у 40. минуту.

Стадион: Луке у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 100.

Судија: Велимир Дринић (Модрича) 6,5.

Жути картони: тренер Тешић, Никодиновић, Митрић (Слобода, МГ), Јовичић, Ковачевић, Панић (Омарска).

Играч утакмице: Тимар Демар Луис (Слобода, МГ) 8.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 7, Радаковић 7 (од 86. минута Радуловић -), Бобић 7, Никодиновић 7 (од 59. минута Лазендић 7), Зекановић 7 (од 86. минута Тодоровић -), Луис 8 (од 86. минута О. Солдат -), Митрић 7, Фонтемаки 7, Живковић 7, Бабић 7, Радић 7 (од 70. минута Јотић -). Тренер: Марко Тешић.

ОМАРСКА: Згоњанин 6, Здјелар 6 (од 72. минута Растока -), Копања 6, Краљ 6, Анђић 6 (од 88. минута Петковић -), Јаћимовић 6 (од 46. минута Панић 6), Л. Нишић 6, Јовичић 6, Ковачевић 6, Гаврановић 6 (од 46. минута Граховац 6), Домузин 6 (од 61. минута Саџак -). Тренер: Саша Керановић.