У Омарској задовољни послије ремија против Наприједа: Корак ближе јесењој титули

Д. П.

БАЊАЛУКА - Фудбалери Омарске у одгођеној утакмици десетог кола Друге лиге Републике Српске, група запад играли су на гостовању код бањалучког Наприједа неријешено, 1:1.

Домаћин је до предности дошао већ на самом отварању сусрета. Наиме, у четвртом минуту јапански интернационалац Аоки Котаро је погодио мрежу голмана Милана Згоњанина.

Иако су били бољи током већег дијела сусрета Омаршчани су изједначења дошли тек у 73. минуту када је млади „резервиста” Немања Батаз постигао погодак. То је био и коначни резултат овог дербија у којем је најбољи играч Омарске и најбољи стријелац Друге лиге, група запад Бранко Росић прекинуо низ од 11 узастопних првенствених утакмица у којима је постизао голове.

Са овим ремијем Омарска има седам бодова предности у односу на најближе пратиоце Напријед и теслићки Пролетер.

Послије освојеног бода на овом изузетно тешком гостовању шеф стручног штаба Омарске Велимир Стојнић био је задовољан јер су сада његови изабраници корак ближе освајању јесење титуле.

- Потврдили смо квалитет, јер смо доминирали скоро цијелу утакмицу, Напријед се организовано бранио и успио да извуче бод. Несхватљива грешка на самом почетку утакмице је донијела домаћину предност, али смо успјели да опет све контролишемо, постигнемо погодак и опет промашимо сјајне шансе за побједу. Изостала је овог пута реализација и сигурно да је тежак терен отежавао прецизност са лоптом. Више је одговарао екипи која се бранила и на крају успјела одбранити - рекао је Стојнић.

ОМАРСКА 1 (1)

Стријелци: 1:0 Котаро у 4, 1:1 Батаз у 73. минуту.

Стадион: „Обилићево” у Бањалуци.

Гледалаца: 250.

Судија: Александар Његомировић (Прњавор).

Жути картони: Гајић, Пушић, Диљевић (Напријед), Крецељ, Ђ. Нишић (Омарска).

Играч утакмице: Немања Батаз (Омарска) 7.

НАПРИЈЕД: Делић 6,5, Ђурђић 6,5, Радић 6,5 (од 57. минута Пушић 6,5), Тревисан 6,5 (од 70. минута Фреитас -), Домузин 6,5 (од 74. минута Диљевић), Радоја 6,5, Котаро 7 (од 70. минута Чекић -), Шупић 6,5, Косовић 6,5, Гајић 6,5, Трнинић 6,5. Тренер: Небојша Анђелић.

ОМАРСКА: Згоњанин 6,5, Лајић 6,5 (од 70. минута Растока -), Росић 6,5, Л. Нишић 6,5, Граховац 6,5, Анђић 6,5, Лазић 6,5 (од 62. минута Батаз 7), Јаћимовић 6,5, Ђ. Нишић 6,5, Врачар 6,5, Панић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.