У мркоњићкој Слободи задовољство послије побједе у Добрљину: Испуњени сви зацртани циљеви

БАЊАЛУКА - Фудбалери Слободе из Мркоњић Града побједом над имењаком из Новог Града (3:1), која је остварена у Добрљину у одгођеној утакмици 32. кола Прве лиге Републике Српске, испунили су све зацртане циљеве за ову сезону.

Коло прије краја првенства избјегнут је и евентуални бараж, тако да ће у посљедњих 90 минута, у којима дочекују Омарску, ући без имало брига. Иако су почетком другог дијела сезоне важили за једног од највећих кандидата за селидбу у нижи ранг, серијом одличних резултата у посљедњих 10 кола остварено оно што је планирано.

- У посљедњих 10 утакмица освојили смо 21 бод и са шест побједа, три ремија и само једним поразом стигли до опстанка, што је, реално, био и једини циљ ове сезоне. Уз све то, наруку су нам ишли и резултати директних конкурената, тако да у дуел против Омарске на њиховом стадиону улазимо потпуно растерећени. Драго ми је што смо успјели и очекујем да ће наредне сезоне бити још успјешније за овај клуб - нагласио је шеф стручног штаба Слободе Марко Тешић.

На крају сезоне му истиче уговор са Мркоњићанима.

- Када сам долазио, договорили смо се о сарадњи до краја првенства, па ћемо онда видјети шта даље. Постоје неке опције, али наравно да ћу прво разговарати са челницима Слободе. Један од услова за мој останак на “Лукама” ће бити да задржимо добар дио играчког кадра из ове сезоне - додао је Тешић.

СЛОБОДА (МГ) 3 (3)

Стријелци: 0:1 Суљић у 25, 0:2 Зекановић у 29, 0:3 Копривица у 41, 1:3 Владић у 51. минуту.

Стадион: “Шипад” у Добрљину.

Гледалаца: 100.

Судија: Дејан Лазић (Модрича).

Жути картони: Марин, Паро (Слобода, Нови Град), Сухарев (Слобода, Мркоњић Град).

Играч утакмице: Владо Копривица (Слобода, Мркоњић Град) 7,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Милошевић 6, Ковачевић 6, Тиро 6 (од 60. минута Ешба 6), Самарџић 6, Бокан 6 (од 56. минута Марин 6), Бобај 6, Имамагић 6 (од 71. минута Макивић -), Владић 6,5, Ђурић 6, Паро 6, Фонтемаки 6. Тренер -.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 7, Даниловић 7 (од 66. минута Вучковић -), Ненад 7, Лазендић 7 (од 71. минута Гаврић -), Зекановић 7,5 (од 46. минута Ђукановић 7), Митрић 7, Суљић 7,5 (од 46. минута Живковић 7), Буразор 7, Сухарев 7, Копривица 7,5, Јакешевић 7 (од 75. минута Солдат -). Тренер: Марко Тешић.

***

СУТЈЕСКА        0 (0)

РАДНИК   6 (2)

Стријелци: 0:1 Максимовић у 24, 0:2 Дошло у 40, 0:3 Максимовић у 51, 0:4 Ристић у 56, 0:5 Васић из пенала у 59, 0:6 Марић у 85. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 20.

Судија: Никола Тешановић (Источно Ново Сарајево) 6,5.

Жути картони: Обреновић, Ђ. Милутиновић (Сутјеска), Перишић (Радник).

Играч утакмице: Александар Максимовић (Радник) 8.

СУТЈЕСКА: Пајевић 5, Гаговић 5, В. Ивановић 5, Радовић 5 (од 83. минута Батинић -), Н. Мојовић 5 (од 70. минута М. Ивановић -), Ђ. Милутиновић 5, Обреновић 5, Владичић 5, (од 46. минута Рашевић 5) Дачевић 5, Ристовић 5, Станојевић 5 (од 71. минута Н. Милутиновић -). Тренер: Миљан Радановић.

РАДНИК: Лакић -, Јосиповић 7, Дошло 7,5 (од 72. минута Лошић -), Матковић 7 (од 46. минута Гаврић 7), Васић 7,5, Ристић 7,5 (од 65. минута Марић -), Срећковић 7 (од 65. минута Малетић -), Марковић 7, Максимовић 8 (од 56. минута Крстић 7), Деспотовић 7, Перишић 7. Тренер: Велибор Ђурић.