У Лакташима четири поготка за десет минута

Мондо.ба

ЛАКТАШИ - Ове суботе одигране су све утакмице 13. кола Прве лиге Републике Српске.

Дерби меч 13. кола Прве лиге Републике Српске између Лакташа и Романије припао је домаћем тиму – послије голеаде!

Шест погодака виђено је на Градском стадиону у Лакташима, од чега чак четири у првих десет минута, а лидер прволигашког каравана се четири рунде прије одласка на одмор учврстио на том мјесту, пише Мондо.

Паљани су до овог кола на пет гостовања освојили чак десет бодова, што им је донијело високо, треће мјесто уз два бода минуса за Лакташима. Међутим, против првопласиране екипе и главног фаворита за пласман у Премијер лигу БиХ нису успјели да ураде више од часног пораза.

У 16. минуту је семафор на овој утакмици показивао резултат 2:2! Голеада је почела поготком Срђана Мрзића у 6. минуту за 1:0, али је ту предност анулирао Огњен Радовић четири минута касније. Голом Јордана Андреса Кампање из 14. минута, Романија је стигла до потпуног преокрета, али је славље гостију било краткотрајно.

Само два минута су била потребна играчима Слободана Старчевића да врате меч у егал. Учинио је то Игор Тривић, да би мреже потом мировале до 56. минута.

Тада је нову предност домаћима донио Никола Турањанин, док је коначних 4:2 поставио, својим 17. голом у сезони, предводник ове екипе Лакташа Милан Шикањић.

Од доласка Бранислава Крунића, БСК зна само за успјехе. Уписана је четврта узастопна побједа, и то убједљиво – резултатом 4:0 је са помоћног терена испраћена Сутјеска.

"Романтичари" су до вођства дошли у 25. минуту аутоголом Ђорђа Ђорђевића, да би до одласка на одмор, у интервалу од само седам минута, Лука Мисимовић и Недим Керановић практично овјерили тријумф БСК-а, за који је стријелац у наставку био Сергеј Богданић.

У септембру је табор невесињског Вележа појачао Шервин Седорф, нећак прослављеног холандског репрезентативца Кларенса Седорфа. У досадашњих седам наступа није успијевао да поентира, али је зато данас са два поготка, у 7. и 36. минуту, срушио Леотар у херцеговачком дербију.

Звијезда 09 је три пута морала да долази до предности над Љубићем како би славила у Прњавору! Већ у првом минуту је за 0:1 погодио Никола Њамцуловић, на шта је Љубић одговорио у 38. минуту када је поентирао Александар Жижак.

Александар Митровић је у 63. минуту одвео тим из етно-села Станишићи до новог вођства, седам минута касније се Љубић преко Милоша Мишића поново вратио у меч, да би трећи гол Звијезде 09, који је био дјело Алексе Раце из 79. минута, на крају био довољан за тријумф.