У дербију шестог кола Прве лиге реми Леотара и Радника: Ђурић задовољан

Дарко Пашагић

ТРЕБИЊЕ – У дербију шестог кола Прве лиге Републике Српске фудбалери Леотара и Радника играли су неријешено, 1:1, а бодом могу више да буду задовољни домаћи који су послије првих 45 минута били у резултатском минусу.

Бијељинци су прву праву прилику, која се десила у 13. минуту, претворили у погодак, а стријелац је био Милорад Албијанић. Послије тога чета са “Полица” је заиграла знатно ангажованије, али се резултат промијенио тек на почетку другог полувремена, када се у 47. минуту у стријелце уписао Никола Леко.

- Доста лежерно смо ушли у утакмицу што су искусни играчи Радника знали да казне. Послије тога није се било лако вратити. На полувремену смо се договорили да кренемо још ангажованије, што је дало веома брзо резултат. Штета што послије изједначујућег гола нисмо успјели да дођемо и до другог гола, јер смо имали неколико шанси. У посљедњих 20 минута Бијељинци су били ближе постизању гола и сматрам да је све у свему резултат реалан - нагласио је шеф стручног штаба Леотара Олег Ћурић, који није хтио да коментарише црвене картоне који су њему и његовом  помоћнику Анелу Рамићу додијељени по окончању утакмице.

Тренер Радника Велибор Ђурић био је задовољан оним што је приказала његова екипа.

- Иако нисмо успјели да побиједимо морам бити задовољан освојеним бодом, јер су играчи поново испоштовали све што је од њих тражено, а атмосфера у екипи је и даље на врхунском нивоу. Можда смо у финишу сусрета могли и до побједе, али и бод је добар на можда и најтежем гостовању у сезони. Све у свему био бих срећан да наставимо у истом ритму и да задржимо прикључак за водећим екипама. Времена за предах нема, јер нас већ у сриједу очекује веома тежак сусрет на нашем стадиону са Лакташима, који имају такође веома високе амбиције ове сезоне – истакао је Ђурић.

Парови седмог кола Прве лиге Републике Српске, које се игра у сриједу 20. септембра: Омарска – Слобода (НГ), Сутјеска – Фамос, Жељезничар Спорт тим – БСК, Радник – Лакташи, Љубић – Леотар, Вележ (Н) –Дрина (З), Романија – Борац (КД), Рудар Приједор – Козара, Славија – Алфа Модрича.

4 гола: Билал (Жељезничар Спорт тим), Бокић (Козара),

3 гола: Албијанић, Дошло (Радник), Марковић, Шикањић (Лакташи), Да Силва (Рудар Приједор), Аћимовић (Леотар), Анђеловић (Вележ, Невесиње), Растока (Козара), Самарџија (БСК)....

***

ЛЕОТАР   1 (0)

РАДНИК   1 (1)

Стријелци:  0:1 Албијанић у 13, 1:1 Леко у 47. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 500.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6.

Жути картони: Миловић, тренер Ћурић, Панџић, Паранос, Леко (Леотар), Стевановић (Радник).

Црвени картони: помоћни тренер Анел Рамић (Леотар) по завршетку утакмице, тренер Олег Ћурић (Леотар) по завршетку утакмице.

Играч утакмице: Милорад Албијанић (Радник) 7.

ЛЕОТАР: Перишић 6,5, Миловић 6,5, Цмиљановић 6,5, Ђудерија 6 (од 57. минута Панџић 6,5), Милић 6,5, Крнета 6 (од 46. минута Пенић 6), Аћимовић 6,5, Бегић 6,5, Соса 6,5 (од 71, минута Глоговац -), Леко 7, Паранос 6,5. Тренер: Олег Ћурић.

РАДНИК: Лакић 6,5, Јањић 6,5, Васић 6,5, Натан 6,5 (од 81. минута Дошло -), Стевановић 6,5, Деспотовић 6,5, Албијанић 7 (од 46. минута Вирекох 6,5), Перишић 6,5, Амиџић 6,5, Ристановић 6,5, Фатаи 6,5 (од 60. минута Стјепановић 6,5). Тренер: Велибор Ћурић.

***

ФАМОС    3 (2)

ОМАРСКА         0 (0)

Стријелци: 1:0 Стјепановић у 16, 2:0 Пирт у 36, 3:0 Бјелош у 90+4. минуту.

Стадион: “Бранислав Лубура” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 150.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Црвени картон: Игор Рончевић (Фамос) у 86. минуту.

Играч утакмице: Алонзо Пирт (Фамос) 7,5.

ФАМОС: Рончевић 5, Шкрба 7, Абрего 7, Вранешић 7 (од 73. минута Гомеш -), Стјепановић 7,5 (од 78. минута Бјелош -), Хркало 7, Перовић 7, Даниловић 7, Тешановић 7, Пирт 7,5 (од 90+2. минута Терзић -), Марковић 7. Тренер: Дарко Војводић.

ОМАРСКА: Вујичић 6, Сајак 6, Копања 6, Анђић 6, Стојнић 6 (од 79. минута Нишић -), Јаћимовић 6, Јовичић 6, Микић 6 (од 59. минута Марин 6), Ковачевић 6, Нишић 6, Врачар 6 (од 46. минута Лајић 6). Тренер: Златко Јелисавац.

***

КОЗАРА    4 (2)

РОМАНИЈА      1 (0)

Стријелци: 1:0 Бокић у 4, 2:0 Растока у 26, 3:0 Хонг у 64, 4:0  Ангелески у 84, 4:1 Торбица у 89. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 200.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Ђерић, Ивковић (Романија).

Играч утакмице: Јован Бокић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: Качавенда 7, Хонг 7,5, Тешић 7, Бубић 7, Бокић 7,5 (од 70. минута Ангелески -), Растока 7,5, Илић 7 (од 70. минута Делић -), Јандрић 7 (од 46. минута Садиковић 7), Вељкић 7, Поповић 7 (од 75. минута Сарајлић -), Асентић 7. Тренер: Ален Медовић

РОМАНИЈА: Лазаревић 5,5, Короман 5,5, Ђерић 5,5, Пекић 5,5, Вуковић 5,5, Симанић 5,5 (од 69. минута Отовић -), Лукић 5,5, Цицовић 5,5, Милошевић 5,5 (од 46. минута Радовић 5,5), Благојевић 5,5 (од 62. минута Торбица 6), Ивковић 5,5. Тренер Милан Гутовић.

***

БОРАЦ (КД)       2 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)        1 (1)

Стријелци: 0:1 Анђеловић у 25, 1:1 Гаврић у 45+3, 2:1 Хинестроза у 47. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 250.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Јаћимовић, Ковачевић (Борац, Козарска Дубица), Сантос Невес (Вележ, Невесиње).

Играч утакмице: Жордан Андрес Кампања Хинестроза (Борац, Козарска Дубица) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 7, Бунић 7, Далић 7 (од 84. минута Благојевић -), Серхио Валенција 7, Говедарица 6,5 (од 46. минута Пекић 7), Хинестроза 7,5, Јаћимовић 6,5, (од 46. минута Томаш 7), Москвера 6,5 (од 46. минута Ковачевић 7), Н. Пекић 6,5 (од 46. минута Пралица 7), Малбашић 7, Гаврић 7,5. Тренер: Раде Дрвеница.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 6,5, Ботић 6,5, Абаза 6,5 (од 76. минута Вукосав -), Петковић 6,5, Анђеловић 7, Г. Продановић 6,5 (од 76. минута Аџић -), Драшковић 6,5, Лусио 6,5 (од 90+2. минута Пантић -), Сантос Невес 6,5, С. Продановић 6,5 (од 46. минута Андријашевић 6,5), Гутић 6,5. Тренер: Марко Јовановић.

***

СЛОБОДА (МГ) 2 (2)

СЛАВИЈА          0 (0)

Стријелци: 1:0 Фонтемаки у 6, 2:0 Никодиновић у 8. минуту.

Стадион: ”Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 200.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6,5

Жути картони: Луис, Митрић, Травар (Слобода, Мркоњић Град), Арбиња, тренер Регоје, Чворо (Славија).

Играч утакмице: Љубиша Никодиновић (Слобода, Мркоњић Град) 7,5

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД):  Вуковић 7 (од 68. минута Травар -), Даниловић 7, Бобић  7, Никодиновић 7,5 (од 74. минута Лазендић -), Зекановић 7, Луис 7 (од 68. минута Бабић -), Митрић 7 (од 84. минута Јакешевић -), Фонтемаки 7,5, Јотић 7, Ненад 7, Радић 7. Тренер: Марко Тешић.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6, Арбиња 6 (од 66. минута Радаковић -), Беширевић 6, Поповић 6, Чворо 6, Дабић 6 (од 82. минута Стјепић -), Бјелош 6 (од 82. минута Вучинић -), Авдаловић 6 (од 46.  минута Крижевац 6), Мандић 6, Карић 6 (од 85. минута Шупук -), Томић 6. Тренер: Бојан Регоје.

***

ДРИНА (З) 3 (2)

ЉУБИЋ    1 (1)

Стријелци: 0:1 Н. Видовић у 13, 1:1 Ћулум из пенала у 18, 2:1 Ћулум у 45+3, 3:1 А. Видовић у 75. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 5,5.

Жути картон: Алић (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Данијел Ћулум (Дрина, Зворник) 8.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 7, Марић 7, Јокић 7, Гаврић 7 (од 79. минута Алић -), Делић 7 (од 46. минута Хаџиавдић 7), Илић 7, Тадић 7 (од 46. минута Јездић 7), Гајић 7, Богдановић 7 (од 84. минута Пантић -), Јањић 7, Ћулум 8, А. Видовић 7,5 (од 84. минута Мићић -). Тренер: Миле Лазаревић.

ЉУБИЋ: А. Ступар 6,5, Радаковић 6,5 (од 84. минута Лукић -), Б. Жижак 6,5 (од 79. минута Брус -), А. Жижак 6,5, Југовић 6,5, Субић 6,5 (од 55. минута Милановић 6,5), Граховац 6,5, М. Ступар 6,5, Н. Видовић 7, Комљеновић 6,5 (од 84. минута Репић -), Стаменковић 6,5 (од 79. минута Шумар -). Тренер: Владанко Комленовић.

***

АЛФА МОДРИЧА        1 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР      1 (0)

Стријелци: 0:1 Комазец у 63, 1:1 Шошкић из пенала у 73. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Радић, Прљета, Мићић (Алфа Модрича), Демоњић, тренер Круљ, помоћни тренер Дошљак (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Никола Комазец (Рудар Приједор) 7.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 7, Јоловић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Радић 6,5, Шошкић 7 (од 90. минута Илић -), Прљета 6,5 (од 88. минута Сјенчић -), Омерхоџић 6,5, Трифковић 7, Мићић 7, Ступар 6,5, Манојловић 6,5 (од 73. минута Лимић -). Тренер: Јоцо Стокић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 7, Игњатовић 6.5, Пекија 7, Комазец 7, Милаковић 6,5 (од 60. минута Њамцуловић 6), Петровић 6,5 (од 76. минута Рауш -), Марић 6,5 (од 87. минута Шебез -), Раковић 7, Амоа 6.5, Билбија 6 (од 60. минута Смајић 6), Пауло 6 (од 60. минута Демоњић 6). Тренер: Бојан Круљ.