Тренер Славије задовољан побједом над Сутјеском, али и досадашњим током сезоне: Заслужујемо много више

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Шеф стручног штаба Славије Бојан Регоје био је задовољан послије минималне побједе над Сутјеском (1:0) у 32. колу Прве лиге Републике Српске послије које су се његови изабраници пробили на пето мјесто.

У веома садржајној утакмици у којој је виђено по неколико прилика на обје стране тренутак одлуке десио се у 75. минуту када је Стефан Арбиња преварио голмана Фочака Милоша Пајевића и погодио за 1:0.

- Играло се доста отворено са обје стране, јер су обје екипе играле за престиж. Драго ми је што смо забиљежили још једну побједу којом смо задржали мјесто у врху табеле - нагласио је Регоје.

Сезона се приближава крају, пред “соколовима” су још три првенствена сусрета, а њихов тренер који је на кормилу овог клуба већ двије године каже да ће покушати да сакупе што већи број бодова.

- Пред почетак сезоне нисмо очекивали овако добар пласман, поготово када се зна да немамо баш широк ростер играча. Уз то готово сви играчи су Славијина дјеца. Премашили смо очекивања и не желим да то у финишу сезоне покваримо - наставио је Регоје.

Вјерује да је дошло вријеме да у клубу почну размишљати о повратку у Премијер лигу, гдје су посљедњи пут играли у сезони 2015/16.

- Славија као клуб и град Источно Сарајево заслужују много више и када би било мало више разумијевања могли бисмо већ наредне сезоне да нападнемо прво мјесто и тако се вратимо у Премијер лигу. Ако не наредне, онда бар у сезони 2024/25. - рекао је Регоје.

Нада се да ће екипа из ове сезоне остати на окупу.

- Већини играча истиче уговор, а ако наставимо сарадњу с клубом њихов останак биће један од услова. Дуго су заједно, веома добро се познају и могу само да пруже још више - додао је Регоје.

Парови 33. кола, субота, 27. мај: Подриње (Ј) - Славија, Звијезда - Слобода (НГ), Слобода (МГ) - Алфа Модрича, Рудар Приједор - Омарска, Жељезничар Спорт тим - Козара, Дрина (З) - Крупа, Љубић - Лакташи, Радник - Текстилац, Фамос - Сутјеска.

Стријелац: 1:0 Арбиња у 75. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 150.

Судија: Славиша Мазић (Власеница) 6,5.

Жути картони: Поповић, Ђерић, Бјелош (Славија), Дачевић, В. Ивановић, Бонић, Ристовић, тренер Миљановић (Сутјеска).

Играч утакмице: Стефан Арбиња (Славија) 7,5.

СЛАВИЈА: Неџибовић 7, Арбиња 7,5, Вучинић 7, Ђерић 7, Беширевић 7, Поповић 7, Гојковић 7, Дабић 7 (од 90+3. минута Томић -), Бјелош 7, Богучанин 7 (од 87. минута Јевтовић -), Асентић (од 67. минута Чворо -). Тренер: Бојан Регоје.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, В. Ивановић 6,5 (од 46. минута Обреновић 6,5), Радовић 6,5, Дачевић 6,5, Милутиновић 6,5, Михајловић 6,5, Станојевић 6,5 (од 46. минута Јоловић 6,5), Владичић 6,5 (од 78. минута Гаговић -), Бонић 6,5 (од 64. минута Рашевић -), Атељевић 6,5, Ристовић 6,5. Тренер: Миљан Радановић.

***

КОЗАРА    2 (1)

ДРИНА (З)          1 (1)

Стријелци: 1:0 Шћекић у 14, 1:1 Максимовић у 44, 2:1 Шикањић у 90. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 250.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Илић, Рудан, Бабић (Козара), Вељкић, Новак (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Милан Шикањић (Козара) 7.

КОЗАРА: П. Глишић 6,5, Шћекић 7 (од 78. минута Малбашић -), Благојевић 6,5, Д. Глишић 6,5 (од 82. минута Чамџић -), Јандрић 6,5 (од 56. минута Рудан 6,5), Бабић 6,5, Илић 6,5, Шикањић 7, Садиковић 6,5 (од 56. минута Поповић 6,5), Пљеваљчић 6,5 (од 78. минута Вељкић -), Пепић 6,5. Тренер: Кристијан Трбојевић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6,5, Лазић 6,5, Вељкић 6, Андрић 6, Којић 6 (од 46. минута Ковачевић 6), Сушић 6,5, Беатовић 6 (од 77. минута Јездић -), Денковски 6,5 (од 64. минута Марић -), Максимовић 7 (од 84. минута Хајдуковић -), Станишић 6,5, Новак 6,5. Тренер: Миодраг Јевтић.

***

ОМАРСКА                  2 (2)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   1 (1)

Стријелци: 0:1 Ђогић у 9, 1:1 Растока у 15, 2:1 Врачар из пенала у 24. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 800.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Панић, Копања, Крецељ, Јаћимовић, Граховац, Д. Романић (Омарска), С. Поповић, Краљ, Саватић, Калабић, Ђогић (Жељезничар Спорт тим).

Црвени картони: Михајло Краљ (Жељезничар Спорт тим) у 65. минуту, Сергеј Калабић (Жељезничар Спорт тим) у 90+3. минуту.

Играч утакмице: Маринко Растока (Омарска) 7.

ОМАРСКА: Вујичић 6,5, Растока 7, Панић 6 (од 46. минута Здјелар 6,5), Граховац 6,5 (од 90+4. минута Б. Романић -), Анђић 6,5, Стојнић 6.5, Копања 6,5 (од 90. минута Шунић -), Јаћимовић 6,5, Бановић 6,5, Јовичић 6,5, Врачар 7 (од 89. минута Д. Романић -). Тренер: Златко Јелисавац.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 6,5, Ђогић 6,5, Саватић 6, Краљ 5, Ивић 6, Јовандић - (од 6. минута Јагодић -), Пирт 6 (од 52. минута Ратковић 6), Калабић 5, Јевић 6, Блануша 6, С. Поповић 6 (од 59. минута Мачкић 6). Тренер: Предраг Мајкић.

***

АЛФА МОДРИЧА      1 (1)

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (1)

Стријелци: 1:0 Јанковић у 29, 1:1 Да Силва у 32. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 200.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Којић (Алфа Модрича), Демоњић, помоћни тренер Дошљак, резервни играч Рауш, Којић, представник клуба Радиновић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Ранко Јанковић (Алфа Модрича) 7.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 6,5, Живковић 6,5 (од 78. минута Д. Радић -), Тосака 6 (од 57. минута Илић 6), Пљеваљчић 6,5, Радић 6,5, Лимић 6,5, Де Карваљо 6,5, Јанковић 7, Гускић 6,5, Омерхоџић 7, Којић 6,5. Тренер: Мирослав Дринић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 7, Ковачевић 6,5, Радаковић 6,5 (од 56. минута Сервос 6,5), Демоњић 6,5 (од 63. минута Рауш -), Да Силва 7, Којић 6,5, Каменчић 6,5 (од 56. минута Мармат 6,5), Марић 6,5, Перић 6,5 (од 46. минута Амоа 6,5), Томић 6,5, Билбија 6,5. Тренер: Бојан Круљ.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   1 (1)

ЗВИЈЕЗДА 09              1 (0)

Стријелци: 1:0 Божић у 52, 1:1 Вукићевић (аутогол) у 71. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 300.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Лакота, Делалић, Алић, Ђурић, Николић, Мазић (Подриње, Јања), Паић, Живановић, Јанковић (Звијезда 09).

Црвени картон: Марко Зоћевић (Звијезда 09) у 60. минуту.

Играч утакмице: Стефан Божић (Подриње, Јања) 7.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шеховић 6,5, Мазић 6,5, Лакота 6,5, Делалић 6,5 (од 68. минута Пантић -), Божић 7, Алић 6,5 (од 82. минута Јовичић -), Николић 6,5, Јахић 6,5, Вукићевић 6,5, Ђурић 6,5, Стевановић 6,5. Тренер: Бориша Бодирога.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 6,5, Јанковић 6,5, А. Јањић 6,5, Блажевић 6,5 (од 63. минута Ресић -), Мујагић 6,5 (од 79. минута Бокић -), Дујковић 6,5, Живановић 6,5 (од 79. минута Тешић -), Паић 6,5, Зоћевић 5, Годсвил 6,5 (од 63. минута Ристановић -), Којић 6,5 (од 90+1. минута Матић -). Тренер: Тони Карачић.

***

ТЕКСТИЛАЦ    2 (0)

ФАМОС    2 (1)

Стријелци: 0:1 Хаџибеговић у 8, 1:1 Дуспара у 50, 1:2 Павловић у 66, 2:2 Дувњак у 75. минуту.

Стадион: Текстилца у Дервенти.

Судија: Данко Бутулија (Требиње) 6,5.

Жути картони: Вранешић, Павловић, Рончевић, Митрашиновић (Фамос).

Играч утакмице: Кенан Хаџибеговић (Фамос) 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 6,5, Марић 6,5, Ђекић 6,5, Јоловић 6,5, Кушљић 6,5 (од 86. минута Алексић -), Соса 6,5, Прљета 6,5, Јовановић 6,5, Де Мело 6,5 (од 75. минута Перић -), Башић 6,5, Дуспара 7 (од 70. минута Дувњак 7). Тренер: Дејан Плиснић.

ФАМОС: Рончевић 6,5, Марковић 6,5 (од 80. минута Дракул -), Ћеха 6,5, Бјелош 6,5 (од 54. минута Павловић 7), Бабић 6,5, Вранешић 6,5, Перовић 6,5, Хаџибеговић 6,5, Накагаки 6,5, Новковић 6,5 (од 64. минута Митрашиновић -), Блажић 6,5 (од 64. минута Цицовић -). Тренер: Миломир Шешлија.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Рунић (Лакташи), Ристић, Рашевић (Радник).

Играч утакмице: Стефан Милојевић (Лакташи) 7,5.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Милић 7 (од 62. минута Келеман -), Амиџић 7, Вуковић 7 (од 62. минута Милојевић 7,5), Шкорић 7, Тривић 7, Остојић 7, Б. Марковић 7 (од 62. минута Јанковић -), Босанчић 7, Рунић 7 (од 75. минута Трнинић -), Бабић 7 (од 78. минута Јањетовић -). Тренер: Миљан Бајић.

РАДНИК: Лакић 6,5, Јосиповић 6,5, Паранос 6,5 (од 57. минута Максимовић 6,5), Дошло 6,5, Ристић 6,5 (од 88. минута Јокић -), Срећковић 6,5, В. Марковић 6,5, Деспотовић 6,5, Даниловић 6,5, Рашевић 6,5, Гаврић 6,5 (од 57. минута Матковић 6,5). Тренер: Велибор Ђурић.

***

КРУПА      6 (2)

ЉУБИЋ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Перовић у 6, 2:0 Петровић у 27, 3:0 Петровић у 58, 4:0 Перовић из пенала у 70, 5:0 Петровић у 73, 6:0 Бобић (аутогол) у 75. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Перовић (Крупа), Чудић (Љубић).

Играч утакмице: Александар Петровић (Крупа) 8,5.

КРУПА: Матијаш -, Реџић 7,5 Бабић 7, Радаковић 7 (од 70. минута Никодиновић -), Перовић 8 (од 70. минута Хаџић -), Дујаковић 7,5 (од 76. минута Митровић -), Ђекић 7, Мрзић 7, Петровић 8,5, Ристановић 7, Лељи 7 (од 76. минута Бубић -). Тренер: Владимир Илић.

ЉУБИЋ: Митровић 5, Радаковић 5 (од 64. минута Митровић -), Јагодић 5, Милановић 5, Субић 5 (од 46. минута Југовић 5), Граховац 5, Боснић 5, Чудић 5 (од 46. минута Мишић 5), Ступар 5 (од 79. минута Шумар -), Видовић (од 64. минута Ћетојевић -), Бобић 5. Тренер: Владанко Комленовић.