Тренер мркоњићке Слободе Марко Тешић послије побједе: Тријумф за миран сан

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Послије тријумфа у Источном Сарајеву над Славијом од 1:0 шеф стручног штаба Слободе из Мркоњић Града Марко Тешић био је презадовољан и рекао да су освојена три велика бода, која ће донијети много мирнији наставак првенства прволигашку са стадиона “Луке”.

У утакмици у којој су и једнима и другима бодови били пријеко потребни да се што више удаље из опасне зоне једини погодак постигнут је у раној фази утакмице, тачније у 11. минуту. Доскорашњи играч Славије, који је током зиме напустио клуб Стефан Радаковић је постигао сјајан гол снажним шутем са неких двадесетак метара искоса. Чувар мреже “соколова” Амар Сирћо је имао лопту на прстима, али је ударац био преснажан и завршио у малом мрежи. У наставку сусрета домаћи су јалово нападали, а гости не само да су се зналачки бранили, већ су и опасно пријетили голу Славије.

Посебна прича овог сусрета био је судија Бојан Митровић, који се уопште није снашао на овој утакмици, а да је тако говори и чињеница да је успио да иживцира све актере на терену, односно и домаће и гостујуће играче, али наравно и гледаоце на трибинама.

- Иако нам је на овом гостовању недостајало седам фудбалера, успјели смо да се одлично носимо са Славијом током цијелог сусрета и заслужено смо стигли до тријумфа. Играчи који су наступили на овом сусрету оправдали су очекивања и показали да и на њих можемо веома озбиљно рачунати - нагласио је Тешић.

Овим тријумфом Мркоњићани су се пробили на девету позицију.

- Уједно и добро смо одмакли екипама, које се боре за опстанак, али и онима, које желе избјећи мјесто у баражу. У наредном колу дочекујемо Омарску и то је још једна сјајна прилика да се још више учврстимо на табели - додао је Тешић.

С друге стране Славија је наставила са лошим играма и резултатима и у све је тежој ситуацији.

Стријелац: 0:1 Радаковић у 11. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 250.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Мандић, тренер Регоје, Арбиња, Гојковић (Славија), Бабић, Никодиновић, Даниловић (Слобода, МГ).

Играч утакмице: Стефан Радаковић (Слобода, МГ) 7,5.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Медић 6,5, Гојковић 6,5, Беширевић 6,5, Бјелош 6,5, Крижевац 6,5 (од 46. минута Авдаловић 6,5), Алешевић 6,5 (од 46. минута Арбиња 6,5), Мандић 6,5, Карић 6,5, Ерић 6,5 (од 70. минута Чворо -), Говедарица 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 7, Радаковић 7,5, Бобић 7, Никодиновић 7 (од 57. минута Ешба 7), Зекановић 7, Даниловић 7, Митрић 7, Фонтемачи 7, Живковић 7, Јотић 7 (од 90+2. минута Радуловић -), Бабић 7. Тренер: Марко Тешић.

Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Смајић, Раковић (Рудар Приједор), Кушљић, Дисуби, Седлар, Герић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Пауло Жоел да Силва (Рудар Приједор) 8.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 7, Пекија 7, Самарџић 7 (од 63. минута Њамцуловић -), Ковачевић 7, Салчин 7, Кесић 7 (од 63. минута Шебез -), Раковић 7 (од 74. минута Рауш -), Амоа 7, Билбија 7, Смајић 7 (од 46. минута Гбегбе 7,5), Да Силва 8 (од 74. минута Марковић -). Тренер: Вуле Тривуновић.

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 5,5, Пљеваљчић 5,5, Јоловић 5,5, Кушљић 5,5, Спаић 5,5 (од 59. минута Марић 5,5), Седлар 5,5, Нумановић 5,5 (од 90. минута Максимовић -), Лимић 5,5 (од 82. минута Герић -), Офосу 5,5, Хасегава 5,5, Дисуби 5,5. Тренер: Јоцо Стокић.

***

РОМАНИЈА                2 (0)

КОЗАРА             1 (1)

Стријелци: 0:1 Петковић у 20, 1:1 Пекић у 49, 2:1 Охеда из пенала у 77. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 200.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Бабић, О. Радовић, Цицовић, Косорић, Л. Радовић, Маце (Романија), Сарајлић, Делић, Јандрић, Вељкић, Петковић, Поповић, Рудан, Садиковић, Илић (Козара).

Црвени картон: Ђорђе Вељкић (Козара) у 88. минуту.

Играч утакмице: Страхиња Пекић (Романија) 7,5.

РОМАНИЈА: Милошевић 7, Ризвановић 7, Косорић 7, Пекић 7,5, Хоџић 7 (од 90. минута Л. Радовић -), Бабић 7, Симанић 6,5 (од 82. минута Маце -), Радосављевић 7, Цицовић 7, О. Радовић 7 (од 63. минута Јонг Во -), Охеда 7,5. Тренер -.

КОЗАРА: П. Глишић 6,5, Сарајлић 6,5 (од 46. минута Вељкић 5), Тешић 6,5, Петковић 7, Растока - (од 16. минута Беук 6,5), Илић 6,5, Јандрић 6,5, Делић 6,5 (од 58. минута Бубић -), Рудан 6,5 (од 58. минута Поповић 6,5), Дивљан 6,5 (од 46. минута Садиковић 6,5), Д. Глишић 6,5. Тренер: Ален Медовић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)                  0 (0)

БОРАЦ (КД)                 2 (1)

Стријелац: 0:1 Божић у 11, 0:2 Берило у 82. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Судија: Владимир Анчић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Г. Продановић, Абаза (Вележ, Н), Гаврић, Памплона (Борац, КД).

Играч утакмице: Матеја Божић (Борац, КД) 7,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6, Ботић 6, Абаза 6, Г. Продановић 6, Микулић 6 (од 54. минута Андријашевић 6), Драшковић 6, Требовић - (од 28. минута Кљакић 6), Живковић 6, С. Продановић 6, Гутић 6, Шаренац 6. Тренер: Марко Јовановић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 7, С. Пекић 7, Митровић 7, Кампања 7 (од 55. минута Литрић 7), Сато 7 (од 61. минута Петраковић -), Памплона 7, Јанковић 7, Божић 7,5 (од 55. минута Берило 7,5), Перић 7, Гаврић 7 (од 90+2. минута Томаш -), Говедарица 7. Тренер: Слободан Старчевић.

***

ЉУБИЋ              0 (0)

ДРИНА (З)          1 (0)

Стријелац: 0:1 Јелић у 49. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Бањац, А. Жижак, Југовић, М. Ступар, Видовић, Боснић (Љубић), Срећковић, Митровић, Максимовић (Дрина, З).

Играч утакмице: Михајло Јелић (Дрина, З) 7.

ЉУБИЋ: А. Ступар, 6,5, Радаковић 6,5, Ковачевић - (од 18. минута Б. Жижак 6, од 61. минута Стаменковић -), Мишић 6,5, А. Жижак 6,5, Југовић 6, Субић 6 (од 61. минута Митровић -), Бањац 6, Боснић 6,5 (од 74. минута Васић -), М. Ступар 6, Видовић 6,5. Тренер: Владанко Комленовић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 7, Јовићевић 6,5, Марић 6,5, Јокић 7, Тадић 6,5 (од 46. минута Цмиљановић 7), Гаврић 6,5 (од 87. минута Хаџиавдић -) Срећковић 6,5 (од 46. минута Максимовић 6,5), Богдановић 6,5, Митровић 6,5, Јелић 7 (од 64. минута Јањић -), Ћулум 7. Тренер: Миле Лазаревић.

***

СУТЈЕСКА                 2 (1)

БСК                     0 (0)

Стријелци: 1:0 Михајловић у 41, 2:0 Благојевић у 47. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 150.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Ристовић, Самарџић, Д. Мојовић, Н. Мојовић (Сутјеска), Петровић, Стојичић (БСК).

Играч утакмице: Бојан Михајловић (Сутјеска) 7,5.

СУТЈЕСКА: Дабић 7, В. Ивановић 7 (од 85. минута М. Ивановић -), Дачевић 7, Д. Мојовић 7, Н. Мојовић 7, Милутиновић 7, Михајловић 7,5, Ђорђевић 7, Благојевић 7,5 (од 81. минута Секулић -), Самарџић 7 (од 81. минута Ђерић -), Ристовић 7 (од 69. минута Митрашиновић -). Тренер: Златко Радовић.

БСК: Модић 6,5, Јањетовић 6,5, Јагодић 6,5, Моцоња 6, Самарџија 6,5 (од 89. минута Јаворац -), Перовић 6,5, Стојичић 6, Петровић 6 (од 35. минута Пушић 6), Кујунџић 6,5, Ерић 6, Рунић 6,5. Тренер: Бојан Пузигаћа.

Судија: Милан Симић (Бањалука).

Жути картони: Здјелар, Стојнић, Гаврановић (Омарска), Лазић, Тиро, Пирт (Фамос).

Играч утакмице: Франко Алексис Абрего (Фамос) 7.

ОМАРСКА: Згоњанин 6, Здјелар 6, Копања 6, Краљ 6, Панић 6 (од 60. минута Марин -), Крецељ 5,5 (од 46. минута Граховац 5,5), Стојнић 5,5 (од 77. минута Врачар -), Л. Нишић 5,5, Јовичић 5,5, Ђ. Нишић 5 (од 30. минута Гаврановић 5,5), Саџак 5,5. Тренер: Саша Керановић.

ФАМОС: Диздар 6,5, Абрего 7, Тиро 6, Шарић 6 (од 46. минута Пирт 6), Вранешић 6,5, Стјепановић 6,5 (од 70. минута Стјепановић -), Хркало 6,5 (од 90+4. минута Цицовић -), Перовић 6,5, Лазић 5,5 (од 46. минута Шкрба 6), Блажић 6, Марковић 6. Тренер: Дарко Војводић.

Судија: Мирослав Бјелица (Требиње) 6,5.

Жути картони: Керезовић, Ивић (Жељезничар СТ), Милић, Милојевић (Лакташи).

Црвени картон: Милан Јевић (Жељезничар СТ) у 86. минуту.

Играч утакмице: Огњен Шкорић (Лакташи) 7.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 5,5 (од 46. минута Гајић 6), Сладојевић 5,5 (од 46. минута Ивић 5,5), Блануша 6, Ђогић 6, Попара - (од 16. минута Јанковић 6), Шупут 5,5 (од 46. минута Бајић 5,5), Винтоњи 6, Керезовић 5,5, Калабић 6, Сукара 5,5 (од 70. минута Мишић -), Јевић 5. Тренер: Бранислав Крунић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6, Милић 6, Марковић 6,5 (од 84. минута Петровић -), Шкорић 7 (од 90. минута Горановић -), Милојевић 6,5 (од 71. минута Ћебић -), Тривић 6,5, Остојић 6,5, Турањанин 6,5, Бабић 6,5, Тешић 6,5, Дојчиновић 6,5 (од 84. минута Гаврић -). Тренер: Миљан Бајић.