Тренер Леотара Марко Максимовић послије побједе јасан: Не зависимо само од себе

Д. П.

ТРЕБИЊЕ - Фудбалери Леотара забиљежили су вриједну побједу у борби за опстанак савладавши Тузла сити са 3:2, а шеф стручног штаба премијерлигаша са “Полица” Марко Максимовић сматра да о судбини у преостала два кола не одлучују сами, већ да и она зависи од резултата других ривала, који се такође налазе у тешкој ситуацији.

У великој бици два клуба која се боре за сачување статуса гости су повели у 10. минуту голом Алексеја Никитина, да би само шест минута касније изједначио Давид Чавић. Тузла сити је до нове предности дошао у 35. минуту поготком Ирфана Хаџића, да би у 44. минуту Зоран Милић изједначио на 2:2. Побједу Требињцима у 75. минуту донио је “резервиста” Дејан Узелац.

- Сви смо знали каква је важност ове утакмице. Ово је нама била посљедња шанса да задржимо наду за опстанак. Били смо много бољи противник, креирали смо доста шанси, али опет примимо два гола из прекида - рекао је Максимовић.

Осврнуо се и на честе гршке у одбрани своје екипе.

- Противници нам тешко праве шансе, али како дигну прекид - тако дају гол. Али морам да честитам играчима како су се вратили. Креирали смо шансе, голман ривала је добро бранио, али заслужено смо стигли до преокрета. Улазимо у посљедња два кола са неким шансама да задржимо статус премијерлигаша. Сада смо се изједначили с Тузла ситијем и имамо бољи међусобни скор на својој страни. Још смо живи, а да ли ћемо и до краја преживјети не зависи само од нас, већ и од других ствари - додао је Максимовић.

***

ЛЕОТАР   3 (2)

ТУЗЛА СИТИ   2 (2)

Стријелци: 0:1 Никитин у 10, 1:1 Чавић у 16, 1:2 Хаџић у 35, 2:2 Милић у 44, 3:2 Узелац у 75. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 600.

Судија: Матео Муса (Читлук) 6,5.

Жути картони: Челиковић, Гаврић, Х. Карић, Ћорић, Мехидић, помоћни тренер Мујић (Тузла сити)

Црвени картони: Срђан Куљић (представника Леотара) у 42. минуту, Елдин Хасанбеговић (Тузла Сити) у 66. минуту.

Играч утакмице: Дејан Узелац (Леотар) 7,5.

ЛЕОТАР: Пулетић 7, Миловић 7, Прусина 7 (од 46. минута Узелац 7,5), Чубрило 7, Милић 7,5 (од 67. минута М. Карић -), Ђајић 7 (од 86. минута Милаковић -), Цмиљановић 7, Чавић 7,5, Георгиев 7 (од 72. минута Спаић -), Ханџић 7, Аћимовић 7. Тренер: Марко Максимовић.

ТУЗЛА СИТИ: Баркола 6,5, Челиковић - (од 23. минута Гаврић 6,5), Мехидић 6,5, Никитин 7, Хасанбеговић 6,5, Ћорић 6,5, Карјашевић 6,5 (од 79. минута Х. Карић -), Субашић 6,5 (од 79. минута Нукић -), Мешиновић 6,5 (од 46. минута Мишић 6,5), Кузмановић 6,5, Хаџић 7 (од 62. минута Мехмедовић -). Тренер: Миленко Бошњаковић.