Тренер Херте на терен послао три сина па доживио пораз

Агенције

У мечу 2. Бундеслиге између Херте и Фортуне Дизелдорф виђена је невјероватна ситуација јер је тренер берлинског клуба Пал Дардаи на терен извео чак три сина.

Херта је у првом колу популарне "Цвајте" доживјела пораз од Фортуне резултатом 1:0, но утакмицу је обиљежила чињеница да је тренер берлинског клуба шансу за игру дао чак тројици својих синова.

Мартон (21) је играо је од прве минуте, Палко (24) је ушао у игру у 29. минути, а најмлађи син Бенце (17) је шансу за игру добио у 78. минути.

Њемачки медији пишу да је нешто слично посљедњи пут виђено 2017. године у Аргентини, када су за Аргентинос Јуниорсе играли Алексис Мекалистер, данашњи везњак Ливерпула и првак свијета из Катара, те његова браћа Френсис и Кевин. Ипак, напомињу да њима тренер није био отац.

Тренер Дардаи је легенда Херте, а за овај клуб је од 1997. до 2012. године одиграо укупно 373 утакмице.

Играо је и за репрезентацију Мађарске, а што се тиче његове тренерске каријере, ово му је чак трећи мандат на клупи клуба.