Табаковић растужио Борац у надокнади

Д.П.

БЕЧ - Фудбалери Борца остварили су одличан резултат у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу Конференције. Бањалучани су поражени од Аустрије у Бечу 0:1 и имају велику шансу да у реваншу изборе пролазак у наредну рунду.

Права је штета што су примили гол у судијској надокнади када је Харис Табаковић погодио након убацивања Полснера за побједу домаћег тима. Ипак и то даје велике шансе да се Бањалучани пласирају у наредну рунду такмичења.

У првом дијелу Аустрија је имала теренску иницијативу али се бањалучки тим одлично бранио. Све покушаје домаћих зауставио је Никола Ћетковић који је био веома сигуран. Иначе судија Који је поништио по један гол на обе стране. Прво се у недозвољеној позицији нашао Харис Табаковић а на другој страни Јово Лукић а мрежу је затресао Јаков Благаић.
У финишу првог дијела и Борац је два пута опасно запријетио и то преко Хозе Кортеса који је прво шутирао преко гола а други пут је његов ударац заустављен.

Борац се веома дисциплиновано бранио и остављао је мало простора Аустрији. Највећу шансу домаћи су имали у 70. минуту када је Доминик Фиц погодио стативу.

На другој страни Борац је пријетио из контри али је покушај резервисте Енвера Кулашина изблокиран. А онда до тог момента невидљиви Табаковић је погодио мрежу.

Реванш меч је 3. августа на Градском стадиону у Бањалуци.

КРАЈ

90+4.мин Харис Табаковић је погодио за вођство. одлично је реговао након убацивања и савладао немоћног Ћетковића.

Субић мијења Кортеса. Нови жузи картон зарадио је играч домаћих Муки Хусковић.

Енвер Кулашин улази у игру. Одмах је био у доброј прилици и његов ударац је изблокиран.

Тренер Аустрије баца све карте у напад. У игру ће Мануел Полстер и Матијас Браунодер а из игре излазе Јукић и Поцман.

70.мин Фиц је погодио стативу. Пуно среће за бањалучки тим.

Промјене у тиму Аустрије. Анди Грубер мијења Манфреда Фишера. Жути картон је зарадио Федор Предраговић.

Измјене у Борцу. Излазе Јово Лукишћ и Јаков Благаић а улазе Милан Макарић и Василије Терзић.

61.мин Изблокиран покушај Фишера.

59.мин Никола Ћетковић још једном одлично интервенише. Зауставио је још један опасан ударац домаћег тима.

Други жути картон зарадио је Ранфтл.

Настављен је меч у Бечу. Аустрија наставља са притиском.

Прво полувријеме протекло је у теренској иницијативи домаћег тима, али је Борац два пута опасно запријетио преко Кортеса. Главни судија Кои је поништио два гола по један на обје стране прво због недозвољене позиције Табаковића, а затим и гол Благајића звог недозвољене ситуације у којој се нашао Јово Лукић. На стадиону је 9.717 гледалаца.

45.мин Нова велика шанса. Благаић је побјегао одбрани ривала а ударац Кортеса одбранио Фрихтл.

40.мин Сјајна прилика за Борац. Михајловић је добро убацио лопту а Кортес послао преко гола.

36.мин - Први жути картон на утакмици зарадио Холанд.

30.мин Сјајне интервенције Николе Ћетковића. Голман Борца је прво зауставио ударац Табаковића а затим и Холанда, Без промјене резултата.

22.мин Фишер опет пријети. Искористио је несмотреност Ћелића и Шушића и шутирао преко гола.

20.мин Сјајан контранапад Борца. Бањалучани су погодили мрежу али је гол поништен. Кортес и Лукић су побјегли одбрани домаћег тима а лопта је завршила у мрежи домаћег тима али је на сигнализацију помоћника он поништен.

16.мин И даље траје притисак Аустрије на гол Борца. Међутим за сад одбрана Борца дјелује веома сигурно.

7.мин Аустрија је постигла гол али је он поништен јер је Харис Табаковић био у недозвољеној позицији.

Почео је меч у Бечу. Притисак Аустрије на почетку меча, док ће Бањалучани да траже шансу из транзиције.

На трибинама стадиона у Бечу су предсједник Републике Српске Милорад Додик, предсједник Фудбалског савеза БиХ Вицо Зељковић у друштву Милана Тегелтије, првог човјека бањалучког клуба.

Тренер Винко Мариновић се одлучио на сљедећи састав: Ћетковић, Квржић, Ћелић, Шушић, Херера, Барски, Предраговић, Кортес, Благаић, Михајловић, Лукић.

За Аустрију ће играти: Фрихтл, Ранфтл, Галва, Мартинс, Мајзл, Холанд, Јукић, Потсман, Фишер, Фиц, Табаковић.

Стадион је одлично испуњен а међу гледаоцима се налази велики број навијача бањалучког тима.