Српски репрезентативци воде Торино на врх Серије А

ТОРИНО - Фудбалери Торина побиједили су Верону у гостима резултатом 3:1 у оквиру 5. кола и засјели на врх Серије А.

Био је то трећи тријумф екипе српских репрезентативаца Вање Милинковић-Савића и Ивана Илића, уједно и трећи пораз екипе чије боје брани бивши репрезентативац наше земље Дарко Лазовић.

Управо је Чачанин био најзаслужнији за изједначење Вероне у 12. минуту, уз стрелца гола наравно. Прецизно је проиграо Кипранина Кастаноса директно из корнера, а овај је заиста ефектним ударцем савладао Милинковић-Савића.

Тако је домаћи састав експресно анулирао предност Торина коју је донио Санабрија два минута раније.

Таман када је Верона била у налету, Пољак Павел Давидович је неспретно ударио противничког играча лактом и зарадио директан црвени картон, чиме је додатно отежао позицију свом тиму за наставак меча.

Гостима се тада поново указала прилика да максимално притисну противника и поврате вођство.

Није дуго прошло, Запата је био немилосрдан пред голом домаћих и вратио предност на страну "бикова".

У полувремену је Лазовић био жртва тактике и морао је напоље, али је одбрана Вероне, иако појачана у дефанзиви, и трећи пут капитулирала.

Стрелац је био Че Адамс након хируршки прецизног ударца по земљи у контри.

Коначно, Верона је пробудила наду у смирaј меча, играо се 90+3 минут када је Москера матирао српског голмана на голу Торина, али био је то тек почасни гол за домаће и посљедњи трзај у петак увече, пише Б92.