Србија се егалом са Бугарском "дочепала" Европског првенства!

ЛЕСКОВАЦ - Фудбалска репрезентација Србије остварила је историјски пласман на Европско првенство, које ће бити одржано наредне године у Њемачкој, пошто је вечерас у Лесковцу одиграла са Бугарском без побједника, 2:2 у посљедњем мечу групе Г квалификација за континентални шампионат.

Србија ће по први пут под овим именом играти на Европском шампионату, а први пут након 2000. године.

Србија је повела голом Милоша Вељковића у 17. минуту. Бугарска је преокренула резултат у другом полувремену.

Прво је Георги Русе у 59. минуту изједначио на 1:1, а онда је победу гостима донио Кирил Десподов у 69. минуту. Србија је нападала у наставку утакмице, а бод "орловима" донио је Срђан Бабић у 82. минуту.

Србија је квалификације за ЕП завршила са 14 бодова.

Утакмица у Лесковцу је одиграна пред више од 8.000 навијача, а присуствовали су и предсједник Србије Александар Вучић, предсједник Европске фудбалске уније (УЕФА) Александер Чеферин и предсједник Републике Српске Милорад Додик.