Србија преко Црне Горе пред вратима Европског првенства

GS

БЕОГРАД - Фудбалска репрезентација Србије побjедила је вечерас у Београду селекцију Црне Горе резултатом 3:1 (1:1) у мечу групе Г квалификација за Европско првенство, које ће бити одржано наредне године у Њемачкој.

Два гола за Србију постигао је Александар Митровић у деветом и 74. минуту, а једном се у листу стријелаца уписао Душан Тадић у 77. минуту.

Једини стријелац за Црно Гору био је Стеван Јоветић у 77. минуту.

Литванија и Мађарска су одиграле 2:2 у другом мечу групе Г квалификација за ЕП 2024.

Србији је послије побједе над Црном Гором довољан само један бод на мечу са Бугарском за пласман на ЕП 2024. године.

Мађарска је прва на табели групе Г са 14 бодова, док је Србија друга са 13.

Црна Гора је трећа са осам, док је Литванија четврта са шест. Бугарска је посљедња са само два бода.

Србија је у наредном колу слободна, а посљедњи меч у групи одиграће 19. новембра на свом терену против Бугарске.

Прије тога, 16. новембра играће Бугарска - Мађарска и Литванија - Црна Гора.

Селектор Србије Драган Стојковић направио је четири промјене у стартној постави у односу на првих 11 на мечу са Мађарском.

У стартној постави били су Душан Тадић, Иван Илић, Милош Вељковић и Филип Младеновић, на клупи су остали Сергеј Милинковић Савић, Алекса Терзић и Страњиа Ераковић, док Мијат Гаћиновић није био у тиму због повреде.

Србија је боље ушла у меч и повела у деветом минуту предивним голом Митровића. "Орлови" су наставили са одличном игром, а Андрија Живковић је у 26. минуту погодио стативу противничког гола.

Црна Гора је до изједначења стигла у 36. минуту.

Филип Младеновић је направио грешку и додао је лопту црногорским фудбалерима, а Јоветић је послије контранапада донио изједначење гостима.

Србија је до краја првог полувремена имала више од игре, али није било промјене резултата.

Стојковић је на полувремену у игру увео Сергеја Милинковића-Савића и Филипа Костића умјесто Илића и Младеновића. Србија је имала притисак на старту другог полувремена, али је до гола стигла у 74. минуту.

Тадић је одлично асистирао, а мрежу Црне Горе је погодио Митровић.

Послије водећег гола Србије дошло је до инцидента на трибинама пошто су се сукобили навијачи двије селекције, који су се гађали столицама.

Морала је да интервенише и Жандармерија, која је направила тампон зону око гостујућих навијача.

Инциденти су се смирили после неколико минута. Србија је коначан резултат поставила у 77. минуту голом капитена Душана Тадића.

До краја утакмице није било промјене резултата.

Србији је за пласман на ЕП 2024. довољан и бод на мечу са Бугарском.