Србија извукла бод против Бугарске у посљедњем минуту меча

Г.С.

Фудбалска репрезентација Србије избјегла је пораз од Бугарске одигравши 1:1 у Разграду у мечу трећег кола групе Г квалификација за Европско првенство 2024. године.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија одиграли су узбудљив меч у завршници и након генерално лошег издања са гостовања из Бугарске враћају се са освојеним бодом.

По тешком и водом натопљеном терену стадиона у Разграду, фудбалери двије репрезентације мало шта су показали у првом полувремену па се на одмор отишло без голова.

За "орлове" је шок у Разграду стигао на старту другог полувремена.

Бугарски капитен Кирил Десподов у 47. минуту затресао је мрежу гостујућег тима.

Лоше је реаговала српска одбрана, дозволили су домаћим играчима да се ушетају у петерац, Илиев је оставио сјајну повратну лопту, а Десподов је матирао Милинковић-Савића са десетак метара.

У посљедњим минутама утакмице Србија је створила двије изгледне шансе, а гол је стигао у судијској надокнади.

Дарко Лазовић донио је изједначење Србији у шестом минуту надокнаде. Дошла је лопта до фудбалера Вероне који је фанстастичним ударцем савладао Дјулгерова за 1:1 и Бугари предвођени бившим селектором Србије Младеном Крстајићем били су шокирани.