Славија побиједила Романију у комшијском дербију: Првенац “соколова”, “вучица” и даље на нули

Д. П.

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Фудбалери Славије у комшијском дербију четвртог кола Прве лиге Републике Српске савладали су паљанску Романију са 2:0 и тако уписали прву побједу ове сезоне.

Имала је Славија апсолутну доминацију у посједу лопте у првом полувремену, али из доминације се није рађала нека конкретнија шанса. Недостајао је завршни пас којим би се нападачи увели у гол-прилику, тако да је Младен Лучић, а о Нину Неџибовићу и да не говоримо, био потпуно беспослен. “Соколови” су до гола дошли у 34. минуту, када је одбијену лопту послије слободног ударца у мрежу спровео Махир Карић. У посљедњим тренуцима првог дијела домаћин је удвостручио предност и, испоставило се, поставио коначан резултат. Прецизан послије досуђеног пенала био је Никола Бјелош. У наставку сусрета домаћи су били задовољни предношћу од два поготка, док су гости покушавали да промијене резултат, али све њихове нападе осујетио је голман Славије Неџибовић.

Овим првенцем “соколови” су се пробили на десету позицију, док је популарна “вучица” прикована за “фењер” послије четвртог узастопног пораза.

- Било је вријеме да забиљежимо побједу. Видјело се од старта да смо далеко боље отворили утакмицу и да је само питање времена када ћемо постићи погодак. Дошао је у правом тренутку, а прије одмора смо постигли и други, тако да је у наставку било далеко лакше играти. Најважније је да смо забиљежили побједу и сада много мирније улазимо у наставак првенства. Вјерујем да ћемо у сљедећим колима показати колико ова екипа вриједи и да ћемо се пробити у горњи дио табеле - нагласио је шеф стручног штаба Славије Бојан Регоје.

РОМАНИЈА        0 (0)

Стријелци: 1:0 Карић у 34, 2:0 Бјелош из пенала у 45. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 500.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Гојковић, Дабић, Арбиња, Беширевић (Славија), Цицовић, Дачевић (Романија).

Играч утакмице: Махир Карић (Славија) 7,5.

СЛАВИЈА: Неџибовић 7, Арбиња 7, Гојковић 7, Беширевић 7, Поповић 7, Дабић 7 (од 90+2. минута Шупук -), Бјелош 7,5 (од 90+2. минута Ашкраба -), Авдаловић 7 (од 77. минута Крижевац -), Вучинић - (од 23. минута Радаковић 7), Карић 7,5, Томић 7. Тренер: Бојан Регоје.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5, Короман 6, Ђерић 6,5, Бабић 6 (од 90+2. минута Отовић -), Симанић 6 (од 71. минута Благојевић -), Радосављевић 6, Цицовић 6,5, Торбица 6 (од 83. минута Пекић -), Дачевић 6 (од 83. минута Елек -), Ивковић 6,5, Милошевић 6. Тренер: Милан Гутовић.