Слави Бањалука и Република Српска: Борчев "игмански марш" за титулу (ФОТО)

Дејан Кондић

БАЊАЛУКА – Борац је шампион! Трећи пут у својој историји, након 2011 и 2021. године, "црвено-плави" најбоља екипа у БиХ. Математички су то изабраници Винка Мариновића и потврдили тријумфом у претпосљедњем колу против Игмана – 4:3.

Чудесна утакмица на "Градском стадиону у Бањалуци. Видјели смо седам голова, неколико преокрета. Презнојили су се "црвено-плави" да дођу до тријумфа.

Шампионско славље отворио је Давид Вуковић голом у 32. минуту на асистенцију Себастијана Ерере. Био је то шести гол овог прољећа новопеченог репрезентативца БиХ. А онда шок за све на "Градском стадиону". Изједначио је Белмин Мешиновић у 42. минуту на сјајну асистенцију Велизара Јанкетића.

Тек што су кренули са центра фудбалери Борца, нападач гостију Мирсад Рамић одузео је лопту Сави Шушићу и рутински савладао Марка Милошевића за преокрет – 1:2. Тим резултатом се отишло на одмор.

Борац је поравнао преко Јована Нишића из једанаестерца у 49. минуту. Претходно је Амер Дуповац оборио Јову Лукића.

A person in red uniform running on a field with a goalDescription automatically generated

Свега четири минута касније нови шок за присталице домаћих. Кенан Хебибовић је са десне стране упослио Јанкетића, који је, неометан, са ивице казненог простора сјајно погодио за 2:3. Ватромет се наставио. У првом сљедећем нападу поравнао је Дамир Хреља – 3:3.

Коначан резултат Борац – Игман 4:3 поставио је Зоран Квржић на асистенцију Јакова Благајића у 63. минуту. Искусни десни бек погодио је тек што је ушао на терен.

Парови 23. кола, које се игра у недјељу, 26. маја од 17 часова: Посушје – Звијезда 09, Широки бријег – Сарајево, ГОШК – Слога (Д), Тузла сити – Вележ, Игман – Зрињски, Жељезничар – Борац.

A group of men in red and blue uniforms walking on a fieldDescription automatically generated

БОРАЦ        4 (1)
ИГМАН        3 (2)

Стријелци: 1:0 Вуковић у 32, 1:1 Мешиновић у 42, 1:2 Рамић у 43, 2:2 Нишић из пенала у 49, 2:3 Јанкетић у 53, 3:3 Хреља у 54, 4:3 Квржић у 63. мнутру
Стадион: "Градски стадион" у Бањалуци.
Гледалаца: 5500.
Судија: Александар Његомировић (Прњавор) 6,5.
Жути картони: Квржић, Милошевић (Борац), Оремуш (Игман).
Играч утакмице: Зоран Квржић (Борац) 7,5.

БОРАЦ: Милошевић 6,5, Ћелић 6,5, Јуриљ 6, Граховац 7, Херера 7, Вуковић 7,5, Лукић 7 (од 70. минута Макарић -), Благаић 7 (од 70. минута Врањеш -), Шушић 5 (од 45. минута Јокић), Нишић 6,5 (од 63. минута Фићовић -), Хреља 7 (од 63. минута Квржић 7,5). Тренер: Винко Мариновић.
ИГМАН: Ћеман 5,5, Мешиновић 7, Велић 6, А. Хебибовић 6 (од 85. минута Пирић -), Оремуш 5,5 (од 45. минута К. Хебибовић 6,5), Чубрило 5,5 (од 65. минута Брекало -), Ђорић 6, Дуповац 6,5, Бајрић 5,5, Јанкетић 7,5 (од 73. минута Мешић -), Рамић 7 (од 65. минута Ахметовић -). Тренер: Аднан Елезовић.