Србија преокретом у финишу побиједила Јордан у пријатељској утакмици у Бечу

БЕЧ- Фудбалери Србије побиједили су Јордан 3:2 (1:0) у пријатељском мечу одиграном у Бечу.

Утакмицу је обиљежио прекид у 85. минуту због уласка дијела навијача "Орлова" на терен.

Срећом, прекид послије првог гола Дејана Јовељића на мечу није трајао дуго, аустријски судија Штефан Ебнер је послије пет минута вратио екипе на терен, па су "орлови" успјели да стигну до побједе голом у 89. минуту.

Србија је на старту меча "преживјела" двије одличне шансе Јордана, а онда повела у седмом минуту, првенцем Страхиње Ераковића. Корнер који је извео капитен Филип Костић, највиши у скоку је био Урош Рачић, који је пребацио лопту на другу стативу, а тамо је Ераковић био сам и лако је ударцем лијевом ногом са пет метара матирао голмана Јордана.

До краја полувремена обје екипе су имале неколико добрих шанси, али није било промена резултта.

Друго полувријеме је почело лоше за Србију. Јордан је изједначио у 54. минуту, а стријелац је био Ал Марди после центаршута Хададија. Селекција која је 84. на посљедњој ФИФА ранг листи потпуно је преокренула резултат у 67. минуту голом Ал-Тамарија.

Феноменалну шансу за изједначење пропустио је Јовељић у 80. минуту, али три минута касније се искупио, дао је гол главом послеиј асистенције Сергеја Милинковића-Савића.

Управо је Јовељић послије прекида и наставка меча постигао гол и у 89. минуту, за потпуни преокрет и побједу "Орлова".

Србија је меч одиграла у следећем саставу: Рајковић, Ераковић, Машовић, Бабић, Грујић, Рачић (од 64. Сергеј Милинковић-Савић), Лазовић (од 74. Живковић), Самарџић (од 46. Тадић), Костић (од 46. Младеновић), Ђуричић, Јовановић (од 46. Јовељић).

Наредни меч наша репрезентација игра у уторак, у Разграду против домаће Бугарске, у квалификацијама за ЕУРО 2024.