Реми Жељезничар Спорт тима и Рудар Приједора у дербију 16. кола Прве лиге Републике Српске

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Жељезничар Спорт тима и Рудар Приједора у дербију 16. кола Прве лиге Републике Српске подијелили су бодове играјући неријешено, 1:1.

У веома доброј и неизвјесној утакмици гости су у овом сусрету тражили три бода како би остали у трци за шампионску титулу, док су домаћи фудбалери још једном хтјели показати да њихова млада екипа има знање и квалитет. На први погодак чекало се до 43. минута када је мрежу Жељезничар Спорт тима затресао Бранко Росић. Домаћи су у наставку сусрета били знатно агресивнији, што је уродило плодом у 78. минуту када је Адонис Билал матирао Кристијана Секулића и тако свом тиму донио бод, а истовремено и разочарао присталице Рудар Приједора.

- Све у свему могу да будем задовољан приказаним, иако смо подбацили у првом дијелу сусрета. Тих првих 45 минута Приједорчани су контролисали игру и из једне прилике су стигли до водећег гола. У наставку сусрета диктирали смо темпо, а као плод боље игре услиједио је и изједначујући погодак. Када се све сабере и одузме сматрам да је неријешен резултат најреалнији исход овог сусрета - нагласио је шеф стручног штаба Жељезничар Спорт тима Бранислав Крунић.

Овим ремијем “рудари” нису остварили план да у Бањалуци освоје три бода и тако остану у трци за водећим двојцем, Радником и Лакташима.

- Прво полувријеме било је одлично и у њему смо дошли до предности. Међутим, опет се поновило да моји играчи када поведу као да престану вјеровати у себе. Ако желимо да остваримо циљеве онда свих 90 минута морамо вјеровати у себе. До краја јесени остао нам је још дерби против Радника на нашем терену и ако желимо да на прољеће размишљамо о титули морамо да дођемо до тријумфа - истакао је тренер Приједорчана Вуле Тривуновић.

Парови 17. кола, које се игра у суботу, 25 новембра: Вележ (Н) - Слобода (МГ), Романија - Љубић, Рудар Приједор - Радник, Славија - Жељезничар Спорт тим, Алфа Модрича - Сутјеска, Козара - Омарска, Борац (КД) - Фамос, Дрина (З) - БСК, Леотар - Лакташи.

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (1)

Стријелци: 0:1 Росић у 43, 1:1 Билал у 78. минуту.

Стадион: “Предграђе” у Бањалуци.

Гледалаца: 250.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Попара, Ђогић, Блануша, Чолић, Јевић, представник клуба Ћурлик, помоћни тренер Мајкић (Жељезничар СТ), Билбија, Живановић, Пауло (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Бранко Росић (Рудар Приједор) 7.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Таминџија 6,5, Чолић 6,5, Сладојевић 6,5, Ђогић 6,5, Краљ 6,5, Билал 7, Шупут 6,5 (од 57. минута Керезовић 6,5), Јевић 6,5 (од 57. минута Ивић 6,5), Попара 6,5, Блануша 6,5, Малић 6,5 (од 90. минута Калабић -). Тренер: Бранислав Крунић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Секулић 6,5, Игњатовић 6,5, Пекија 6,5, Росић 7 (од 61. минута Даничић -), Живановић 6,5, Милаковић 6,5, Марић 6,5 (од 83. минута Рауш -), Билбија 6,5, Њамцуловић 6,5 (од 83. минута Петровић -), Смајић 6,5 (од 61. минута Демоњић -), Пауло 6,5 (од 66. минута Амоа -). Тренер: Вуле Тривуновић.

***

ОМАРСКА 2 (2)

АЛФА МОДРИЧА 2 (1)

Стријелци: 1:0 Јаћимовић у 19, 1:1 Манојловић у 29, 2:1 Јаћимовић у 45+1, 2:2 Пљеваљчић у 90+3. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 500.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6.

Жути картони: Панић, Петковић, Јаћимовић, Јовичић (Омарска), Плиего, Шошкић, Трифковић, Велинов, Омерхоџић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Огњен Јаћимовић (Омарска) 7.

ОМАРСКА: Вујичић 6, Сајак 6, Копања 6, Панић 6 (од 71. минута Здјелар -), Петковић 6,5 Јаћимовић 7, Јовичић 6 (од 67. минута Лајић -), Л. Нишић 6,5, Ковачевић 6,5, Ђ. Нишић 6. Врачар 6 (од 90+2. минута Стојнић -). Тренер: Саша Керановић.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 6, Дисуби 6, Плиего 6, Јоловић 6, Манојловић 6,5, Шошкић 6 (од 60. минута Којић -), Трифковић 6 (од 88. минута Радић -), Лимић 6,5 (од 60. минута Омерхоџић -), Ступар 6,5, Прљета 6, Велинов 6 (од 60. минута Пљеваљчић 6,5). Тренер: Јоцо Стокић.

***

СЛОБОДА (МГ)  3 (1)

ЛЕОТАР              1 (0)

Стријелци: 1:0 Луис у 45+1, 2:0 Зекановић из пенала у 62, 3:0 Ненад у 68, 3:1 Панџић у 90+2. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 100.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Митрић, Ненад, Фонтемаки (Слобода, МГ), Миловић (Леотар).

Играч утакмице: Тимар Демар Луис (Слобода, МГ) 7,5.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 7, Даниловић 7, Радић 7 (од 85. минута Живковић -), Лазендић 7, Никодиновић 7 (од 73. минута Бабић -), Зекановић 7,5, Луис 7,5 (од 85. минута Гаврић -), Митрић 7, Фонтемаки 7, Јотић 7 (од 85. минута Тодоровић -), Ненад 7,5. Тренер: Марко Тешић 7.

ЛЕОТАР: Перишић 6, Миловић 6, Глоговац 6, Цмиљановић 6, Бабић 6, Ђудерија 6 (од 75. минута Панџић -), Милић 6 (од 46. минута Капор -), Аћимовић 6, Бегић 6 (од 84. минута Поповић -), Шушњар 6, Паранос 6. Тренер: Олег Ћурић.

***

ЉУБИЋ    2 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)        0 (0)

Стријелци: 1:0 А. Жижак у 45+1, 2:0 Мишић у 86. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 80.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Субић, Видовић, М. Ступар, Бабић, Југовић (Љубић), Г. Продановић, Анђеловић, Абаза (Вележ, Н).

Црвени картон: Милош Зуровац (Вележ, Н) у 55. минуту.

Играч утакмице: Александар Жижак (Љубић) 7,5.

ЉУБИЋ: А. Ступар 7, Радаковић 7, Мишић 7,5, Милановић 7 (од 89. минута Јевтић -), А. Жижак 7,5, Југовић 7, Субић 7 (од 89. минута Б. Жижак -), Граховац 7, Бабић 7 (од 73. минута Бањац -), М. Ступар 7, Видовић 7. Тренер: Владанко Комленовић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 5, Ботић 6 (од 46. минута Кљакић -, од 57. минута Вукановић -), Абаза 6, Петковић 6, Секуловић 6, Анђеловић 6, Г. Продановић 6, Реповић 6, Драшковић 6, Алвеш Лусио 6, С. Продановић 6. Тренер: Марко Јовановић.

ПРЊАВОР - Фудбалери Љубића остварили су веома вриједну побједу, јер су у 16. колу прволигашког каравана савладали Вележ из Невесиња с 2:1 и тако су бар за тренутак побјегли из опасне зоне.

***

ФАМОС    1 (0)

КОЗАРА    1 (0)

Стријелци: 0:1 Бокић у 53, 1:1 Стјепановић из пенала у 69. минуту.

Стадион: СРЦ “Бранислав Лубура” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 120.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Стјепановић, Шкрба, Марковић, Перовић (Фамос), Бокић, Глишић, Пљеваљчић, Садиковић (Козара).

Играч утакмице: Јован Бокић (Козара) 7.

ФАМОС: Рончевић 6,5, Шкрба 6,5, Стјепановић 7, Перовић 6,5, Пирт 6,5 (од 53. минута Куљанин 6,5), Тешановић 6,5 (од 65. минута Вранешић -), Марковић 6,5, Лазић 6,5, Блажић 6,5, Даниловић 6,5, Хркало 6,5. Тренер: Дарко Војводић.

КОЗАРА: Глишић 6,5, Сарајлић 6,5, Бубић 6,5, Хонг 6,5, Тешић 6,5, Модић 6,5 (од 36. минута Пљеваљчић 6,5), Бокић 7, Делић 6,5, Садиковић 6.5, Асентић 6,5 (од 78. минута Комленић -), Такахаши 6,5 (од 57. минута Богучанин 6,5). Тренер: Ален Медовић.

***

СУТЈЕСКА        1 (0)

СЛАВИЈА 0 (0)

Стријелац: Благојевић у 75. минуту

Стадион: Градски у Фочи.

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 7.

Жути картони: Гаговић (Сутјеска), Дабић, Гојковић, Мандић (Славија).

Играч утакмице: Дарио Благојевић (Сутјеска) 7.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Гаговић 6,5, В. Ивановић 7, Б. Радовић 6,5 (од 60. минута Ристовић 7), Н. Мојовић 7, Михајловић 7, Митрашиновић 6,5, Ђорђевић 6,5, Л. Радовић 7, Благојевић 7, Самарџић 6,5. Тренер: Златко Радовић.

СЛАВИЈА:  Сирћо 7, Гојковић 6,5, Беширевић 6, Поповић 6,5, Арбиња 6,5 (од 79. минута Радаковић -) Чворо 6, Дабић 6  (од 75. минута Бјелош -) Крижевац 6,5, Вучинић 6 (од 87. минута Форцан -) Мандић 6,5 (од 87. минута Стијепић -) Карић 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

Судија: Данко Бутулија (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Вуковић, Марковић, Тешић, Николић (Лакташи), Ћулум, Делић, Јањић, Јездић, Гаврић, Илић (Дрина, З).

Играч утакмице: Милан Шикањић (Лакташи) 7.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6,5, Милић 6,5, Вуковић 6,5 (од 79. минута Ђапа -), Шикањић 7 (од 87. минута Тривић -), Марковић 6,5 (од 66. минута Милојевић -), Шкорић 6,5, Остојић 6,5, Бабић 6,5, Босанчић 6,5 (од 66. минута Николић -), Тешић 6,5, Дојчиновић 6,5 (од 79. минута Јањетовић -). Тренер: Миљан Бајић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6, Марић 6, Јокић 6, Гаврић 6, Илић 6, Тадић 6, Пантић 6 (од 84. минута Андрић -), Јездић 6, Илијас 6 (од 46. минута Делић 6), Јањић 6, Ћулум 6. Тренер: Миле Лазаревић.