Реал стекао велику предност против Челзија, закорачио у полуфинале Лиге шампиона

МАДРИД - Фудбалери Реал Мадрида савладали су Челзи резултатом 2:0 у првој утакмици четвртфинала Лиге шампионна одиграној у Мадриду.

Плавци су посљедњих пола сата играли с играчем мање и реваншу за седам дана им је потребно право чудо за пролаз.

Краљеви су повели у 21. минуту голом Карима Бенземе.

Кључни детаљ меча десио се у 59. минути када су гости добили црвени картон. Родриго је побјегао Бену Чилвелу који га је срушио као посљедњи играч одбране и заслужено му је показан пут у свлачионицу.

Предност играча више актуелни шампион Европе искористио је у 74. минути. Након изванредне комбинације послије корнера, Марко Асенсио је прецизним погодио мрежу 2:0.

До краја је Реал рутински сачувао водство и једном ногом је већ у полуфиналу Лиге шампиона.