Радник шокирао Борац у Купу

Д.Д.

БИЈЕЉИНА - Фудбалери Радника елиминисали су Борац у осмини финала Купа Републике Српске Др Милан Јелић и тако су Бањалучани остали без прилике да бране трофеј освојен прошле сезоне.

Бијељински тим је славио након бољег извођења пенала 6:5 а у регуларном дијелу утакмице било је неријешено 1:1.

Тренер Велибор Ђурић и Винко Мариновић извели су комбиноване тимове давајући шансу играчима са мањом минутажом у досадађњем дијелу сезоне.

Тако је Ђанфранко Пења довео Борац у вођство у четвртом минуту, док је у 32. изједначење донио Драган Дошло. У наставку није било голова , па су путника у наредну рунду одлучили једанаестерци.

Приликом извођења пенала непрецизан је био Стојан Врањеш код Борца (погодили Хреља, Чавић, Макарић и Пејовић), док су сви извођачи код Радника били прецизни (Дошло, Сантрач, Амиџић, Васић и Круз), па је бијељински тим елиминисао премијерлигаша и прекинуо његову серију побједа.

Резултати осталих утакмица: Слога (Србац) – Борац (Козарска Дубица) 2:4 , Дрина (Зворник) – Слога (Добој) 0:1 , Лакташи - Звијезда 09 0:2, Текстилац - Слобода МГ 4:1.