Радник прати Лакташе

Дарко Драгичевић

БИЈЕЉИНА - Радник наставља потјеру за Лакташима. Тим из Бијељине је на свом терену савладао Слободу из Мркоњић Града резултатом 3:0 те остао бодовно изједначен са великим ривалом.

Голман Никола Лакић још једном је сачувао своју мрежу. Од 10 мечева на којима је бранио, у чак шест није примио гол. Од тога у три утакмице у низу његова екипа је успјела да затвори све прилазе своме голу па Радник има и најбољу одбрану (седам примљених голова).

- Сачувана мрежа је заслуга читавог тима. Играмо веома дисциплиновано у дефанзиви, ривали нам не стварају превише шанси и настојим да уз своје саиграче будем на висини задатака. Прва жеља је да дођемо до три бода и до тога можемо стићи само тимском игром. Против Слободе смо одиграли веома добар меч. Од почетка смо били екипа која је диктирала ритам, на вријеме смо дали голове и дошли до рутинске побједе - истакао је голман Лакић.

Радник у досадашњих 13 мечева Прве лиге није доживио ниједан пораз. Имају осам побједа уз пет ремија, али им то ипак није било довољно за прво мјесто.

- Имали смо неколико непланираних ремија и то нас је коштало првог мјеста. Ипак, покушаћемо до краја јесењег дијела да дођемо до првог мјеста. Имамо тежак распоред. Већ у наредном колу дочекујемо Љубић који не смијемо потцијенити јер су екипа која ће тражити бодове. Ту су још мечеви против Романије, те два тешка гостовања у Невесињу и дерби против Рудар Приједора. Надамо се да ћемо до тог гостовања имати максималан учинак и покушаћемо да искористимо евентуални кикс ривала и на паузу одемо са прве позиције - поручио је поуздани чувар мреже Радника.

Ове сезоне Прва лига Републике Српске је веома изједначена.

- По мени, четири екипе се боре за сами врх, али ту је још неколико веома квалитетних екипа које могу да изненаде. Уз то, свако гостовање је веома тешко, тако да ће се водити велика борба до краја. На нама је да што боље приведемо овај јесењи дио крају јер не скривамо да је наша жеља да изборимо повратак у Премијер лигу БиХ - додао је Лакић.

18. Омарска         13      2        2        9        14:31 8

Парови 14. кола, које се игра у суботу и недјељу, 4. и 5. новембра: Слобода (МГ) - Дрина (З), Леотар - Борац (КД), Лакташи - Козара, БСК - Алфа Модрича, Фамос - Славија, Омарска - Рудар Приједор, Сутјеска - Романија, Жељезничар Спорт тим - Вележ (Н), Радник - Љубић.

***

РАДНИК            3 (2)

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Стевановић у 27, 2:0 Качаревић у 40, 3:0 Максимовић у 79. минуту.

Стадион: Радника у Бијељини

Гледалаца: 300.

Судија: Дејан Лазић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Јањић (Радник), Солдат (Слобода, Мркоњић Град).

Играч утакмице: Угљеша Стевановић (Радник) 7,5.

РАДНИК: Лакић -, Јањић 7 (од 83. минута Јосиповић -), Васић 7, Натан 7 (од 74. минута Сантрач -), Качаревић 7,5, Стевановић 7,5 (од 74. минута Фатаи), Албијанић 7 (од 46. минута Стјепановић -), Вирекох 7 (од 61. минута Максимовић 7,5), Перишић 7, Амиџић 7, Ристановић 7. Тренер: Велибор Ђурић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 6, Даниловић 6, Бобић 5,5, Лазендић 5,5, Митрић 5,5, Јотић 6 (од 57. минута Солдат 6), Живковић 6 (од 68. минута Луис -), Јакешевић 6 (од 68. минута Никодиновић -), Радић 5,5, Гаврић 6 (од 57. минута Ешба 6), Ненад 5,5 (од 84. минута Ђукановић -). Тренер: Марко Тешић.

***

ЗВИЈЕЗДА 09     0 (0)

ВЕЛЕЖ     0 (0)

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 400.

Судија: Антонио Томић (Крешево) 6,5.

Жути картони: Максимовић, Ристановић, Даноски (Звијезда 09), Вехабовић (Вележ)

Играч утакмице: Осман Хаџикић (Вележ) 7.

ЗВИЈЕЗДА 09: Дамјановић 6,5, Ристановић 6,5, Раца 6,5 (од 62. минута Даноски -), Блажевић 6,5 (од 62. минута Ђорђевић -), Величковић 7, Вадзе 6,5 (од 90+1. минута Субашић -), Караклајић 6,5 (од 75. минута Миловановић -), Поњевић 6,5, Шапић 6,5, Вукоја 7 (од 90+1. минута Паић -), Максимовић 7. Тренер: Михајло Јурасовић.

ВЕЛЕЖ: Хаџикић 7, Ореч 6,5, Д. Халиловић 6 (од 69. минута Е. Халиловић -), Хркач 7, Гулијашвили 7 (од 77. минута Пецо -), Суљић 6,5, Хаскић 6, Џафић 6 (од 46. минута Штурм 6,5), Оливеира 6,5, Вехабовић – (од 25. минута Млинарић 6), Махмић 6 (од 46. минута Шикало 6). Тренер: Деан Клафурић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (0)

ФАМОС             0 (0)

Стријелац: 1:0 Игњатовић у 90+5. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 300.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Комазец (Рудар Приједор), Абрего, Марковцић, Блажић, Куљанин (Фамос).

Играч утакмице: Александар Игњатовић (Рудар Приједор) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 6,5, Игњатовић 7, Пекија 6,5 (од 87. минута М. Билбија -), Ковачевић 6,5, Комазец 6,5, Демоњић 6,5, Петровић 6,5 (од 70. минута Росић -), Марић 6,5 (од 58. минута Даничић 6,5), Раковић 6,5, Амоа 6,5, Смајић 6,5 (од 58. минута Милаковић 6,5). Тренер: Вуле Тривуновић.

ФАМОС: Рончевић 6,5, Абрего 6,5, Стјепановић 6 (од 90+3. минута Дракул -), Хркало 6 (од 80. минута Тиро -), Перовић 6, Даниловић 6,5, Тешановић 6, Лазић 6, Пирт 6 (од 84. минута Куљанин -), Марковић 6, Блажић 6,5. Тренер: Дарко Војводић.

***

БОРАЦ (КД)       1 (0)

ДРИНА (З) 1 (0)

Стријелци: 1:0 Берило у 65, 1:1 Ћулум у 70. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 200.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Хинестроза, Бунић, Јанковић, С. Пекић, Н. Пекић (Борац, Козарска Дубица), Јањић, Јокић, Гаврић, Мићић, (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Данијел Ћулум (Дрина, Зворник) 7.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Харисон 6,5, Бунић 6,5, Пекић 6,5, Копривица 6,5, Хинестроза 6,5, Максимовић 6,5 (од 90. минута Говедарица -), Глишић 6,5 (од 46. минута Томаш 6,5), Москвера 6,5, Н. Пекић 6,5, Берило 7, Јанковић 6,5. Тренер: -.

***

ВЕЛЕЖ (Н) 2 (1)

СУТЈЕСКА 0

Стријелци: 1:0 Драшковић у 11, С. Продановић у 65. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Драшковић, Реповић, Кљакић (Вележ), Мојовић, Митрашиновић (Сутјеска).

Играч утакмице: Срђан Драшковић (Вележ) 7.

ВЕЛЕЖ: Зуровац 6,5, Абаза 6,5, Петковић 6,5, Секуловић 6,5 (од 90. минута Аџић -), Г. Продановић 6,5, Поповић 6,5 (од 90. минута Андријашевић -), Реповић 6,5, Драшковић 7, Лусио 6,5, С. Продановић 7, Гутић 6,5 (од 85. минута Кљакић -). Тренер: Марко Јовановић.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6, Гаговић 6, Д. Мојовић 6, Н. Мојовић 6, Милутиновић 6, Михајловић 6, Митрашиновић 6 (од 69. минута Стојановски 6), Ђорђевић 6, Радовић 6, Благојевић 6 (од 69. минута Радовић 6), Павловић 6 (од 57. минута Ристовић). Тренер: Златко Радовић.

***

ЉУБИЋ              1 (1)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    0

Стријелац: 1:0 Стаменковић из пенала у 40. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 100.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 6.

Жути картони: Милановић, Субић, Радаковић, А. Жижак, Видовић (Љубић), Јевић, Билал, Попара, Ивић, Винтоњи, Чолић, Тамиџија (Жељезничар Спорт тим).

Црвени картони: Борис Жижак (Љубић) по завршетку утакмице, Марко Блануша (Жељезничар Спорт тим) по завршетку утакмице.

Играч утакмице: Урош Стаменковић (Љубић) 7.

ЉУБИЋ: Ступар 6,5, Радаковић 6,5, Мишић 6,5, Милановић 6,5 (од 86. минута Б. Жижак 5), А. Жижак 6,5, Југовић 6,5, Субић 6,5, Граховац 6,5 (од 78. минута Митровић -), Ступар 6,5, Видовић 6,5, Стаменковић 7 (од 61. минута Комљеновић -). Тренер: Владанко Комленовић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Таминџија 6,5, Чолић 6,5 (од 83. минута Јагодић -), Сладојевић 6,5, Блануша 5, Ђогић 6,5, Ивић 6 (од 59. минута Малић 6,5), Билал 6,5, Шупут 6,5, Винтоњи 6,5, Јевић 6 (од 83. минута Сукара -), Попара 6,5 (од 77. минута Керезовић -). Тренер: Бранислав Крунић.

***

РОМАНИЈА        4 (2)

ОМАРСКА          2 (1)

Стријелци: 1:0 Цицовић у 17, 1:1 Јаћимовић у 38, 1:2 Копања у 41, 2:2 Радовић у 67, 3:2 Вуковић у 73, 4:2 Благојевић у 90+6. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 150.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Короман, Пекић, Вуковић, Благојевић (Романија), Крецељ, Јовичић (Омарска).

Црвени картон: Младен Лучић (Романија) у 48. минуту.

Играч утакмице: Богдан Симанић (Романија) 7,5.

РОМАНИЈА: Лучић 5, Короман 7, Чворо 7, Пекић 7, Бабић 7 (од 46. минута Радосављевић 7), Симанић 7,5, Цицовић 7,5, Торбица 7, Радовић 7,5 (од 85. минута Благојевић -), Цвјетановић 7 (од 46. минута Вуковић 7,5), Ивковић 7. Тренер: Милан Гутовић.

ОМАРСКА: Вујичић 6, Здјелар 6 (од 73. минута Врачар -), Сајак 6 (од 79. минута Микић -), Копања 6,5, Крецељ 6,5, Јаћимовић 6,5 (од 90. минута Тркуља -), Јовичић 6, Лајић 6 (од 79. минута Марин -), Л. Нишић 6, Ковачевић 6, Ђ. Нишић 6. Тренер: Саша Керановић.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: Пљеваљчић, Глишић (Козара), Колак (Леотар).

Играч утакмице: Маринко Растока (Козара) 7.

КОЗАРА: Глишић 6,5, Бубић 6,5, Хонг 6,5, Тешић 6,5, Бокић 6,5, Растока 7 (од 90+1. минута Асентић -), Јандрић 6,5, Вељкић 6,5 (од 53. минута Пљеваљчић 6,5), Садиковић 6,5, Поповић 6,5 (од 60. минута Делић 6,5), Богучанин 6,5 (од 53. минута Ангелески 6,5). Тренер: Ален Медовић.

ЛЕОТАР: Перишић 6, Миловић 6, Цмиљановић 6, Бабић 6, Ђудерија 6 (од 80. минута Панџић -), Аћимовић 6 (од 66. минута Крнета -), Бегић 6, Леко 6 (од 74. минута Глоговац -), Шушњар 6 (од 80. минута Капор -), Пенић 6 (од 46. минута Колак 6), Паранос 6. Тренер: Олег Ћурић.

***

СЛАВИЈА 1 (1)

БСК           3 (2)

Стријелци: 0:1 Ђорђевић у 24, 1:1 Гојковић у 29, 1:2 у Поповић (аутогол) у 37, 1:3 Стојичић у 71. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Гојковић, Дабић, Арбиња (Славија), Ерић (БСК).

Играч утакмице: Вукан Ђорђевић (БСК) 7,5.

СЛАВИЈА: Сирћо 6, Гојковић 6,5, Беширевић 6, Поповић 6, Арбиња 6 (од 75. минута Стјепић -), Бјелош 6, Крижевац 6, Авдаловић - (од 18. минута Вучинић 6, од 75. минута Чворо -), Мандић 6, Карић 6, Радаковић - (од 25. минута Дабић). Тренер: Бојан Регоје.