Радник голом из пенала дошао до побједе у дуелу са Леотаром: Циркус у режији Ајдера

БИЈЕЉИНА - Фудбалери Радника у посљедњем сусрету 23. кола Прве лиге Републике Српске на свом терену савладали су Леотар са 1:0 и тако задржали седам бодова предности у односу на Лакташе.

Централна фигура, веома тврде и доста изједначене утакмице, био је главни арбитар Вања Ајдер из Бањалуке, који је у 90. минуту из само њему знаних разлога досудио казнени ударац за домаћина, који је у погодак претворио искусни Александар Васић. Нису помогли ни бројни протести фудбалера Леотара да промијени одлуку. Свима на терену па и фудбалерима Радника, као и њиховим навијачима на трибинама, било је јасно да пенала није било, али Ајдер је остао досљедан.

Шеф стручног штаба Бијељинаца Велибор Ђурић није био баш расположен за причу послије овог сусрета.

- Дошли смо до нова три бода са којима смо задржали седам бодова предности у односу на најближег пратиоца. Меч је био доста изједначен и играло се веома тврдо без много шанси. Ова побједа ће нам пуно значити пред дерби у наредном колу, у којем ћемо бити гости нашег најближег пратиоца Лакташа - истакао је Ђурић.

Тренер Леотара Олег Ћурић, који је био видно разочаран није хтио да говори о утакмици, али ни да коментарише суђење. Одмах по завршетку утакмице требињски клуб се на друштвеним мрежама огласио и јасно ставио до знања да је разочаран дијељењем (не)правде у режији Ајдера на Градском стадиону у Бијељини.

- Пораз нас не боли. Било их је, биће их... Боли пенал у 90. минуту... Боле четири повријеђена фудбалера... Боли поновно иживљавање судије Вање Ајдера... Само упамтите, што из камена никне, тешко се ломи - поручили су из Леотара.

Треба подсјетити да требињски клуб није једини који се ове сезоне жалио на суђење бањалучког арбитра. Леотар се жалио на дијељење правде овог судије и послије њиховог меча против Романије у Палама, а притужби су имали из Славије и то баш на мечу против Радника у првом колу наставка шампионата.

Парови 24. кола, које се игра у суботу и недјељу: Слобода (МГ) - Омарска, Фамос - Сутјеска, БСК - Жељезничар, Лакташи - Радник, Леотар - Љубић, Дрина (З) - Вележ (Н), Борац (КД) - Романија, Козара - Рудар Приједор, Алфа Модрича - Славија.

ЛЕОТАР   0 (0)

Стријелац: 1:0 Васић из пенала у 90. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 1.200.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 5.

Жути картони: Живковић, Натан, Максимовић (Радник), Раез, Капор, Максић, Васиљевић (Леотар).

Играч утакмице: Александар Васић (Радник) 7.

РАДНИК: Лакић 6,5, Живковић 6,5, Јосиповић 6,5, Јањић 6,5, Васић 6,5, Натан 6,5 (од 63. минута Максимовић -), Стевановић 6,5 (од 63. минута Дошло -), Перишић 6,5, Сантрач 6,5 (од 70. минута Амиџић -), Алварез 6,5 (од 46. минута Стјепановић 6,5), Гаврић 6,5 (од 76. минута Гојков -). Тренер: Велибор Ђурић.

ЛЕОТАР: Видаковић 6,5, Миловић 6,5, Бабић 6,5 (од 70. минута Капор -),  Леко 6,5, Ђајић - (од 17. минута Максић 6,5), Татар 6,5, Мариага 6,5 (од 86. минута Панџић -), Шушњар 6,5, Раез 6,5, Ковачевић 6,5 (од 46. минута Ђудерија 6,5), Васиљевић 6,5. Тренер: Олег Ћурић.