Прва лига РС, седмо коло: Перовић ријешио бањалучки дерби

Д.Драгичевић, М. Зубовић

БАЊАЛУКА - Сјајан дерби седмог кола Прве лиге Републике Српске пун јаког темпа и голова су одиграли Жељезничар и БСК.

Гости су сјајним другим дијелом дошли до три бода уз расположеног стријелца Милоша Перовића те славили резултатом 4:2.

БСК је повео у првом налету. Гости су извели брз напад, Вукан Ђорђевић је изашао сам пред голмана и погодио за вођство. Покушао је затим и Перовић, али преко гола. Домаћин је успио да се врати у меч и преузео је иницијативу. Након сјајног продора Шупута, Ђогић је био у одличној прилици, али је био изблокиран.

У 22.  минуту Давид Чолић је одлично прошао, ушао у шеснаестерац и одиграо повратну за Шупута који је оборен. Судија Александар Јевтић је показао на пенал којег је сигурно извео Адонис Билал. До краја првог дијела још двије одличне прилике за домаће. У 35. минуту сјајну дијагоналу је искористио Лука Малић и шутирао, а одлично је интервенисао Модић.

Затим је Шупут био сам у 45. минуту испред гола гостију и послао је лопту поред стативе.

Казна је стигла у наставку. БСК је пуно боље одиграо други дио. Преузели су "романтичари" игру и инивијативу и то су крунисали голом у 61. минуту.

Ђорђевић је сјајно кренуо у контру прошао одбрану домаћих и упослио Милоша Перовића којем није било тешко да лопту пошаље у мрежу . Могли су гости брзо и до 3:1 кад је Стојичић погодио пречку. Оно што су пропустили тад, нису у 69. минуту.

Петровић је пробио по страни упослио Перовића који је постигао други гол на мечу. Након два покушаја Билала, домаћи су смањили преко Сладојевића у 79. минуту. Ипак нада домаћих је кратко трајала, јер је Ђорђевић упослио Перовића који је постигао и трећи гол за коначних 4:2.

Остали резултати седмог кола: Омарска - Слобода (MГ) 1:2 (Ковачевић 28 - Луис 38, Зекановић 68), Љубић - Леотар 2:1 (Субић 31, Жижак 88 - Пенић 17), Вележ (Н) - Дрина (З) 1:0 (Драшковић 5), Романија - Борац (КД) 2:0 (Вуковић 19п, 59), Рудар Приједор - Козара 2:0 (Комазец 2, 47), Славија - Алфа Модрича 1:0 (Ступар 53аг). Радник - Лакташи (синоћ). Сутјеска - Фамос (одгођено).

ЖЕЉЕЗНИЧАР 2 (1)
БСК 4 (1)
Стријелци: 0:1 Ђорђевић у 1, 1:1 Билал у 22, 1:2 Перовић у 61, 1:3 Перовић у 69, 2:3 Сладојевић у 79, 2:4 Перовић у 83.минуту.

Стадион: Жељезничара на предграђу.
Гледалаца: 200
Судија: Александар Јевтић (Приједор) 7.
Жути картони: Сладојевић, Ђогић, Јевић (Жељезничар СТ), Самарџија, Радовић, Рунић (БСК).

Играч утакмице: Милош Перовић (БСК) 8.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Таминџија 6,5, Чолић 7, Сладојевић 7 (од 79. минута Винтоњи -), Блануша 6,5, Ђогић 7, Краљ 6,5 (од 62. Минута Керезовић -), Билал 7, Малић 7 (од 62. минута Бајић -), Јевић 6,5 (од 79. минута Јагодић -), Шупут 7,  Калабић 6,5 (од 48. минута Ивић 6,5). Тренер: Бранислав Крунић.

БСК: Модић 6, 5, Моцоња 6,5, Јагодић 7, Самарџија 7 (од 87. минута Пупић -), Ђорђевић 7,5 (од 90. минута Гаврић -), Перовић 8, Савановић 6,5 , Радовић 6,5 (од 46. минута Стојичић 6), Кујунџић 7, Петровић 7, Рунић 7. Тренер Бојан Пузигаћа.