Прва лига Републике Српске: Велибор Ђурић задовољан послије још једне побједе

Д.П.

БИЈЕЉИНА - Фудбалери Радника у једном од најзанимљивијих сусрета седмог кола Прве лиге Републике Српске савладали су Лакташе са 1:0 и тако задржали прикључак са водећим Рудар Приједором.

У веома тврдој утакмици домаћи су били бољи од ривала, а једини погодак постигнут је у 18. минуту, када је мрежу голмана Лакташа Вање Кнежевића затресао Марко Деспотовић.

- Била је за нас ово веома важна утакмица и психолошки веома важна побједа. Знали смо да нам неће бити лако против Лакташа, који су пред почетак сезоне сматрани једним од фаворита првенства. Наиме, нису добро стартовали и сваки наредни меч им је прилика за поправни. Међутим, успјели смо да будемо агилнији током цијеле утакмице и сматрам да смо заслужено стигли до тријумфа, који нас је оставио на другој позицији. Не размишљамо много унапријед. Идемо корак по корак, а куда ће нас то одвести, видјећемо - нагласио је шеф стручног штаба Радника Велибор Ђурић.

Бијељинце већ сутра на Градском стадиону у Бањалуци очекује дерби осмог кола у којем ће им домаћин бити трећепласирани БСК, који је најпријатније изненађење досадашњег дијела првенства.

- Пред почетак сезоне за фаворите су сматрани Рудар Приједор, Лакташи, Леотар и ми. И тада сам говорио да ће се сигурно још неко умијешати у борбу за титулу. Како сада ствари стоје, то је БСК. Сигурно да ће бити веома занимљив сусрет, али прије свега очекујем да на Градском стадиону буде прави фудбалски амбијент у свим сегментима – додао је Ђурић.

Гледалаца: 800.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Натан, Дошло, Матковић (Радник), Бабић, Шкорић, Шикањић, Смаиловић (Лакташи).

Играч утакмице: Марко Деспотовић (Радник) 7.

РАДНИК: Митровић 6,5, Дошло 6,5, Васић 6,5, Натан 6,5 (од 86. минута Стјепановић -), Качаревић 6,5, Стевановић 6,5 (од 61. минута Албијанић -), Деспотовић 7, Вирекох 6,5 (од 75. минута Матковић -), Перишић 6,5, Амиџић 6,5, Ристановић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6,5, Милић 6, Вуковић 6,5 (од 77. минута Ђапа -), Шикањић 6, Шкорић 6, Милојевић 6 (од 56. минута Марковић 6), Тривић 6 (од 85. минута Смаиловић -), Остојић 6, Бабић 6,5, Тешић 6 (од 56. минута Николић 6), Дојчиновић 6 (од 56. минута Хаџић 6). Тренер: Миљан Бајић.

***

ОМАРСКА                  1 (1)

СЛОБОДА (МГ)          2 (1)

Стријелци: 1:0 Ковачевић у 28, 1:1 Луис у 38, 1:2 Зекановић у 67. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 700.

Судија: Милан Кукрика (Требиње) 6,5.

Жути картони: Стојнић, Анђић, Сајак (Омарска), Никодиновић, Вуковић, Зекановић, Луис, Јотић (Слобода, МГ).

Играч утакмице: Предраг Зекановић (Слобода, МГ) 7,5.

ОМАРСКА: Вујичић 6,5, Здјелар 6 (од 75. минута Микић -), Сајак 6,5, Копања 6,5, Панић 6 (од 70. минута Петковић -), Анђић 6 (од 68. минута Марин -), Стојнић 6,5, Јаћимовић 6,5, Јовичић 6 (од 46. минута Б. Романић 6), Ковачевић 7, Нишић 6,5. Тренер: Златко Јелисавац.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 7, Даниловић 7, Бобић 7, Никодиновић 7, Зекановић 7,5 (од 86. минута Солдат 7), Луис 7,5 , Јотић 7 (од 90. минута Лазендић -), Фонтемаки 7, Бабић 7 (од 86. минута Јакешевић -), Ненад 7, Радић 7. Тренер: Марко Тешић.

***

ЉУБИЋ    2 (1)

ЛЕОТАР   1 (1)

Стријелци: 0:1 Пенић у 19, 1:1 Субић у 28, 2:1 А. Жижак у 82. минуту.

Стадион: ”Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 100.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Милановић, А. Жижак (Љубић), Соса, Бабић, Цмиљановић (Леотар).

Црвени картон: Огњен Крнета (Леотар) у 61. минуту.

Играч утакмице: Александар Жижак (Љубић) 7,5.

ЉУБИЋ: Ступар 7, Радаковић 7, Милановић 7 (од 85. минута Б. Жижак -), А. Жижак 7,5, Југовић 7, Субић 7,5 (од 77. минута Јевтић -), Граховац 7 (од 58. минута Стаменковић -), Бањац 7, Ступар 7, Видовић 7, Комљеновић 7. Тренер: Владанко Комленовић.

ЛЕОТАР: Перишић 6,5, Миловић 6,5, Цмиљановић 6,5, Бабић 6,5, Ђудерија 6,5, Милић 6,5 (од 89. минута Поповић -), Ђајић 6,5 (од 89. минута Капор -), Бегић 6,5 (од 46. минута Крнета -), Соса 6,5 (од 46. минута Шушњар -), Леко 6,5 (од 80. минута Глоговац -), Пенић 7. Тренер: Јовица Вицо.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Г. Продановић, Петковић, Вукановић (Вележ, Н), Гаврић, Марић, Видовић (Дрина, З).

Играч утакмице: Срђан Драшковић (Вележ, Н) 6,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 6,5, Абаза 6,5, Петковић 6,5, Анђеловић 6,5, Г. Продановић 6,5, Поповић 6,5, Драшковић 7 (од 90+1. минута Кљакић -), Лусио 6,5, Невес - (од 21. минута Реповић 6,5), С. Продановић 6,5 (од 85. минута Ботић -), Гутић 6,5. Тренер: Марко Јовановић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6,5, Марић 6, Јокић 6, Андрић 6, Гаврић 6 (од 46. минута Јездић 6), Илић 6, Тадић 6 (од 65. минута Делић -), Богдановић 6, Видовић 6 (од 65. минута Хаџиавдић -), Јањић 6, Ћулум 6. Тренер: Миле Лазаревић.

***

РОМАНИЈА      2 (1)

БОРАЦ (КД)       0 (0)

Стријелци: 1:0 Вуковић из пенала у 22, 2:0 Бунић (аутогол) у 60. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 250.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Благојевић, Лукић, Цицовић, Торбица, тренер Гутовић, Симанић (Романија),

Малбашић (Борац, КД).

Црвени картони: Борислав Цицовић (Романија) у 45. минуту, тренер Раде Дрвеница (Борац, КД) у 38. минуту.

Играч утакмице: Марко Вуковић (Романија) 7.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5, Короман 6,5, Ђерић 6,5, Пекић 6,5 (од 90. минута Чворо -), Вуковић 7 (од 75. минута Милошевић -), Лукић 6,5, Цицовић 5, Радовић 6,5 (од 46. минута Отовић 6,5), Торбица 6,5, Благојевић 6,5 (од 62. минута Симанић -), Ивковић 6,5. Тренер: Милан Гутовић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 6, Бунић 6, Далић 6, Валенсија 6 (од 68. минута Пралица -), Хинестроза 6, Томаш 6, Москвера 6, Пекић 6 (од 61. минута Говедарица -), Берило 6 (од 61. минута Глишић -), Малбашић 6, Гаврић. Тренер: Раде Дрвеница.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    2 (1)

КОЗАРА             0 (0)

Стријелац: 1:0 Комазец у 2, 2:0 Комазец у 48. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 400.

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Комазец, Амоа, Ковачевић, Марић (Рудар Приједор), Растока (Козара).

Играч утакмице: Никола Комазец (Рудар Приједор) 8.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић -, Игњатовић 7, Пекија 7, Ковачевић 7, Комазец 8, Демоњић 7 (од 72. минута Милаковић -), Живановић 7 (од 77. минута Петровић -), Марић 7, Раковић 7, Амоа 7, Смајић 7 (од 53. минута Рауш -), Тренер: Бојан Круљ.

КОЗАРА: Качавенда 6, Хонг 6, Тешић 6, Бубић 6 (од 52. минута Пљеваљчић 6), Бокић 6, Растока 6 (од 78. минута Ангелески 6), Илић 6 (од 46. минута Модић 6), Вељкић 6 (од 46. минута Сарајлић 6), Садиковић 6, Поповић 6 (од 85. минута Делић -), Асентић 6, Тренер Ален Медовић.

***

СЛАВИЈА          1 (0)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелац: 1:0 Ступар (аутогол) у 54. минуту.

Стадион: СРЦ Славија у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 250.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Поповић (Славија), помоћни тренер Петровић, Пљеваљчић, Мићић, (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Горан Поповић (Славија) 6,5.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Арбиња 6.5 (од 73. минута Авдаловић -), Гојковић 6,5, Беширевић 6,5 (од 46. минута Вучинић 6,5), Поповић 6,5, Дабић 6,5 (од 73. минута Радаковић -), Бјелош 6,5 (од 86. минута Чворо -), Крижевац 6,5 (од 90. минута Стјепић -), Мандић 6,5, Карић 6,5, Томић 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 6,5, Јоловић 6,5, Пљеваљчић 6, Радић 6, Шошкић 6, Омерхоџић 6, Трифковић 6 (од 46. минута Илић 6), Лимић 6,5 (од 82. минута Сјенчић -), Мићић 6, Ступар 6 (од 73. минута Самјуел -), Манојловић 6,5. Тренер: Јоцо Стокић.