Прва лига Републике Српске: У одличној утакмици Лакташи и БСК играли неријешено, 3:3

Дарко Пашагић

ЛАКТАШИ - Фудбалери Лакташа и БСК-а у дербију другог кола Прве лиге Републике Српске играли су неријешено, 3:3.

Најинтересантнија утакмица ове првенствене рунде оправдала је очекивања, а бодом су сигурно задовољнији у редовима БСК-а, који су успјели да одоле једном од највећих фаворита првенства.

- И прије утакмице говорио сам да нас очекује веома неизвјесна утакмица, јер БСК иако повратник у лигу има веома добру екипу, која је спој младости и искуства. То су одлично демонстрирали у овом дуелу и сасвим заслужено су дошли до ремија - нагласио је шеф стручног штаба Лакташа Миљан Бајић.

Према његовим ријечима, утакмица је могла да оде у сасвим другом смјеру.

- Брзо смо дошли до предности и послије тога смо имали неколико веома изгледних прилика. Да смо их претворили у голове и повели с 2:0 или 3:0 сигурно да би се БСК веома тешко вратио у игру. На крају су гости имали предност од 2:1, а потом и 3:2, тако да смо морали спасавати бод. У наредном колу гостујемо у Источној Илиџи код Фамоса и сигурно да се желимо вратити на побједнички пут. Међутим, биће то још једна тешка утакмица, јер су “мотористи” добро вођени од стране Дарка Војводића и тешко губе бодове код куће - додао је Бајић.

Тренер БСК-а Бојан Пузигаћа био је задовољан освојеним бодом.

- Иако смо рано примили погодак успјели смо да се вратимо резултатски у игру, а потом смо и два пута имали вођство. Можда је штета што нисмо у финишу успјели сачувати предност, али морам да захвалим играчима на изузетно пожртвованој игри и за нас великом боду - нагласио је Пузигаћа.

Задовољан је стартом свог тима у елити Српске.

- Играли смо већ против двије екипе које имају велике амбиције и освојили четири бода. У наредна два кола два пута смо домаћини мркоњићкој Слободи и Фамосу и то је одлична прилика да увећамо бодовни салдо - додао је Пузигаћа.

Посљедња утакмица другог кола Прве лиге Републике Српске биће одиграна данас од 17.30 часова на стадиону “Др Милан Јелић” у Модричи, гдје ће Алфа Модрича угостити бијељински Радник.

Парови трећег кола које се игра у суботу и недјељу, 26. и 27. августа, БАЊАЛУКА: БСК - Слобода (МГ), ИСТОЧНА ИЛИЏА: Фамос - Лакташи, ОМАРСКА: Омарска - Леотар, ФОЧА: Сутјеска - Дрина (З), БАЊАЛУКА: Жељезничар Спорт тим - Борац (КД), БИЈЕЉИНА: Радник - Козара ПРЊАВОР: Љубић – Алфа Модрича, НЕВЕСИЊЕ: Вележ - Славија, ПАЛЕ: Романија - Рудар Приједор.

БСК           3 (2)

Стријелци: 1:0 Тешић у 3, 1:1 Јагодић у 31, 1:2 Савановић у 45+1, 2:2 Марковић из пенала у 47, 2:3 Самарџија у 58, 3:3 Бабић у 81. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 350.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони:  Николић, Остојић, Тешић, Келеман (Лакташи), Радуловић, Шаула, Модић (БСК).

Играч утакмице: Михајло Савановић (БСК) 7.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6,5, Вуковић 6,5, Шикањић 6,5, Шкорић 6,5, Џомбић 6,5 (од 81. минута Јањетовић -), Остојић 6,5, Марковић 7 (од 61. минута Хаџић -), Бабић 7, Николић 6,5 (од 68. минута Келеман -), Тешић 7, Дојчиновић 6,5 (од 46. минута Милојевић -). Тренер: Миљан Бајић.

БСК: Модић 6,5, Шаула 6,5, Моцоња 6,5, Радуловић 7, Јагодић 7, Самарџија 7 (од 81. минута Стојичић -), Ђорђевић 6,5 (од 70. минута Петровић -), Перовић 6,5, Савановић 7 (од 90+2. минута Пушић -), Терзић 6,5, Кујунџић 6,5. Тренер: Бојан Пузигаћа.

***

ДРИНА (З) 1 (1)

ОМАРСКА         1 (0)

Стријелци: 1:0 Илић у 8, 1:1 Марин у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Гледалаца: 250.

Судија: Мирослав Бјелица (Трново) 6,5.

Жути картони: Богдановић, Јездић, Андрић, Хаџиавдић, (Дрина, Зворник), Анђић (Омарска).

Играч утакмице: Даниел Марин (Омарска) 7.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6,5, Марић 6,5, Јокић 6,5, Андрић 6,5, Алић 6,5 (од 55. минута Делић 6,5), Хаџиавдић 6,5, Гаврић 6,5 (од 90. минута Пантић -), Илић 7, Јездић 6,5 (од 90. минута Риђошић -), Богдановић 6,5 (од 74. минута Видовић -), Ћулум 6,5. Тренер: Миле Лазаревић.

ОМАРСКА: Вујичић 6,5, Здјелар 6,5, Б. Романић 6,5 (од 55. минута Нишић 6,5), Сајак 6,5, Копања 6,5, Панић 6,5 (од 90. минута Петковић -), Анђић 6,5, Јаћимовић 6,5, Јовичић 6,5, Ковачевић 6,5, Врачар 6,5 (од 55. минута Д. Романић -, од 68. минута Марин 7). Тренер: Златко Јелисавац.

***

БОРАЦ (КД)       2 (2)

СУТЈЕСКА        0 (0)

Стријелци: 1:0 Копривица у 5, 2:0 Малбашић у 18. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 300.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони:  Копривица (Борац, Козарска Дубица), Митрашиновић, Станић, Самарџић (Сутјеска).

Црвени картон: Милан Митрашиновић (Борац, Козарска Дубица) у 37. минуту.

Играч утакмице: Александар Малбашић (Борац, Козарска Дубица) 7.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 6,5, Бунић 6,5, Ковачевић 6,5 (од 75. минута С. Пекић -), Говедарица 6,5 (од 62. минута Берило -), Томаш 6,5 (од 88. минута Н. Пекић -), Кампања 6,5, Малбашић 7 (од 88. минута Паласиос -), Гаврић 6,5, Копривица 7, Јанковић 7, Пралица 6,5 (од 62. минута Благојевић -). Тренер: Раде Дрвеница.

СУТЈЕСКА: Дабић 6, Станић 6, Ивановић 6, Мојовић 6, Радовић 6, Секулић 6 (од 57. минута Павловић 6), Милутиновић 6, Ивановић 6, Митрашиновић 5, Владичић 6 (од 75. минута Ристовић -), Самарџић 6. Тренер: Златко Радовић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    3 (2)

ВЕЛЕЖ (Н)                  2 (0)

Стријелци: 1:0 Да Силва у 29, 2:0 Раковић у 32, 2:1 Драшковић у 52, 3:1 Да Силва у 78, 3:2 Поповић у 90+3. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 400.

Судија:

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5

Играч утакмице: Пауло Жоел да Силва (Рудар Приједор) 8.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 7, Пекија 7, Демоњић 7 (од 85. минута Петровић -), Рауш 7 (од 46. минута Даничић 7), Живановић 7, Милаковић 7 (од 67. минута Комазец -), Марић 7, Раковић 7,5, Амоа 7 (од 46. минута Њамцуловић -), Билбија 7 (од 46. минута Ковачевић -), Да Силва 8. Тренер: Бојан Круљ.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 6,5 Абаза 6,5, Петковић 6,5, Анђеловић 6,5, Г. Продановић 6,5, Поповић 7, Реповић 6,5, Драшковић 7, Радовић 6,5, С. Продановић 6,5, Гутић 6,5 (од 85. минута Кљакић -). Тренер: Марко Јовановић.

***

СЛАВИЈА 1(0)

ЉУБИЋ 1 (0)

Стријелци: 0:1 Видовић у 54, 1:1 Авдаловић у 60. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 150.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6.

Жути картони: Бјелош, Авдаловић, Гојковић, Томић, помоћни тренер Масловарић (Славија), Ступар, Бањац, Стаменковић (Љубић).

Играч утакмице: Немања Видовић (Љубић) 7.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Арбиња 6,5 (од 73. минута Крижевац -), Гојковић 6,5, Беширевић 6,5, Поповић 6,5, Дабић 6,5 (од 56. минута Радаковић 6,5), Бјелош 6,5, Авдаловић 7, Вучинић 6,5, Карић 6,5, Томић 6,5. Тренер: Бојан  Регоје.

ЉУБИЋ: А. Ступар 6,5, Радаковић 6,5 (од 64. минута Граховац -), Мишић 6,5, А. Жижак 6,5, Југовић 6,5 (од 64. минута Субић -), Бањац 6,5, Бабић 6,5, М. Ступар 6,5, Видовић 7, Комљеновић 6,5, Стаменковић 6,5 (од 74. минута Милановић -). Тренер: Милан Станивуковић.

***

КОЗАРА             2 (0)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    1 (0)

Стријелци: 1:0 Делић у 74, 2:0 Бокић у 87, 2:1 Јевић у 90. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Тешић, Пљеваљчић, Поповић, Асентић (Козара), Јевтић, тренер Крунић, Блануша, Билал, Тамиџија, Ђогић, Малић (Жељезничар Спорт тим).

Играч утакмице: Јован Бокић (Козара) 7.

КОЗАРА: Качавенда 6,5, Тешић 6,5, Бокић 7, Растока 6,5 (од 75. минута Модић -), Илић 6,5 (од 55. минута Поповић -), Јандрић 6,5, Богучанин 6,5 (од 55. минута Асентић 6,5), Вељкић 6,5, Садиковић 6,5 (од 55. минута Делић 6,5), Пљеваљчић 6,5 (од 46. минута Бубић 6,5), Пепић 6,5. Тренер: Ален Медовић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 6, Чолић 6, Сладојевић 6 (од 85. минута Ивић -), Блануша 6, Ђогић 6, Краљ 6, Билал 6,5, Шупут 6,5, Калабић 6 (од 75. минута Винтоњи -), Малић 6,5 (од 89. минута Јагодић -), Јевић 7. Тренер: Бранислав Крунић.

***

СЛОБОДА (МГ) 4 (3)

РОМАНИЈА                0 (0)

Стријелци:  1:0 Бабић у 12, 2:0 Даниловић у 20, 3:0 Бабић у 33, 4:0 Зекановић у 67. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 180.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони:  Митрић (Слобода, Мркоњић Град), Симанић (Романија).

Играч утакмице: Марко Бабић (Слобода, Мркоњић Град) 8.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић -, Даниловић 7,5, Бобић 7,5, Никодиновић 7 (од 81. минута Солдат -), Зекановић 7,5, Луис 7 (од 81. минута Лазендић -), Митрић 7, Фонтемаки 7 (од 81. минута Тодоровић -), Јотић 7 (од 67. минута Гаврић -), М. Бабић 8 (од 62. минута Радић -), Ненад 7. Тренер: Марко Тешић.

РОМАНИЈА: Лучић 5,5, Чворо 5,5 (од 46. минута Ђерић 5,5), Елек 5,5, Л.  Бабић, Симанић 5,5 (од 46. минута Карим 5,5), Радосављевић 5,5, Цицовић 5,5, Торбица 5,5 (од 85. минута Благојевић -), Ивковић 5,5, Дачевић 5,5 (од 46. минута Пекић 5,5), Милошевић 5,5 (од 81. минута Отовић -). Тренер: Милан Гутовић.

***

ЛЕОТАР   3 (2)

ФАМОС    0 (0)

Стријелци: 1:0 Аћимовић у 19, 2:0 Крнета у 29, 3:0 Бегић у 58. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 500.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Ђајић, Миловић, Бегић, Милић, Глоговац (Леотар), Перовић, Лазић, Стјепановић (Фамос).

Играч утакмице: Милош Аћимовић (Леотар) 7,5.

ЛЕОТАР: Перишић 7, Миловић 7, Цмиљановић 7, Бабић 7, Милић 7 (од 69. минута Глоговац -), Леко 7, Колак 7 (од 58. минута Шушњар 7), Аћимовић 7,5 (од 78. минута Панџић -), Ђајић 7, Бегић 7,5 (од 69. минута Ђудерија -), Крнета 7,5 (од 58. минута Паранос 7). Тренер: Олег Ћурић.

ФАМОС: Рончевић 6, Абрего 6, Тиро 6, Стјепановић 6 (од 69. минута Бјелош -), Перовић 6, Даниловић 6 (од 69. минута Шкрба -), Тешановић 6 (од 46. минута Вранешић 6), Лазић 6, Пирт 6 (од 59. минута Радовић 6), Марковић 6, Блажић 6 (од 46. минута Куљанин 6). Тренер: Дарко Војводић.