Прва лига Републике Српске: Тренер Рудар Приједора Бојан Круљ срећан због петог узастопног тријумфа

ПРИЈЕДОР - Послије пете узастопне побједе задовољство међу играчима и стручним штабом Рудар Приједора, јер су једина екипа у прволигашком каравану са максималним учинком.

До петог узастопног тријумфа дошли су у 60. минуту када је погодио “резервиста” Никола Комазец. Лопта се дуго шетала по казненом простору гостију и када су сви на Градском стадиону мислили да ни од ове ситуације неће бити ништа, Комазец је с неких десетак метара петом по земљи, на опште изненађење, погодио десни доњи угао Славије крај “укопаног” чувара мреже “соколова” Нине Неџибовића.

Иако у овом сусрету није баш све ишло онако како је требало кормилар Приједорчана Бојан Круљ, послије тријумфа над Славијом од 1:0, истакао је да је екипа и овог пута вјеровала у себе и да је за то награђена још једним тријумфом.

- Иако у овом сусрету није баш све ишло онако како смо планирали играчи су и на полувремену били уверени да ћемо доћи до тријумфа и то смо на крају успели да остваримо. То показује да ова екипа има карактер - нагласио је Круљ.

Осврнуо се и на мајсторију Комазеца приликом поготка.

- Веома леп гол, али то не треба чудити јер је реч о играчу са богатим међународним искуством. Најважније је да смо наставили са серијом успешних резултата и да из кола у коло делујемо све боље и уиграније - наставио је Круљ.

У наредном колу Приједорчани гостују код Алфа Модриче, која у досадашњих пет кола није освојила ниједан бод.

- Такве мечеве је најтеже играти, јер противници једноставно немају шта да изгубе. Међутим, верујем у екипу и очекујем да ће опет дати све од себе да остваре повољан резултат - додао је Круљ.

Парови шестог кола, које се игра у суботу и недјељу: Слобода (МГ) - Славија, Алфа Модрича - Рудар Приједор, Козара - Романија, Борац (КД) - Вележ (Н), Дрина (З) - Љубић, Леотар - Радник, Лакташи - Жељезничар Спорт тим, БСК - Сутјеска, Фамос - Омарска.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картон: Живановић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Никола Комазец (Рудар Приједор) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 6,5, Игњатовић 6,5, Пекија 6,5, Демоњић 6,5 (од 54. минута Петровић 6,5), Живановић 6,5 (од 54. минута Марић 6,5), Милаковић 6,5, Раковић 6,5, Амоа 6,5 (од 54. минута Комазец 7), Билбија 6,5 (од 79. минута Росић -), Њамцуловић 6,5 (од 77. минута Смајић -), Да Силва 6,5. Тренер: Бојан Круљ.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Арбиња 6 (од 68. минута Крижевац -), Беширевић 6, Поповић 6,5, Чворо 6 (од 84. минута Ашкраба -), Дабић 6,5, Бјелош 6 (од 84. минута Стјепић -), Авдаловић 6 (од 68. минута Радаковић -), Вучинић 6, Карић 6, Томић 6. Тренер: Бојан Регоје.

***

ФАМОС             3 (1)

СЛОБОДА (МГ) 1 (0)

Стријелци: 1:0 Абрего у 44, 2:0 Хркало у 62, 3:0 Блажић у 77, 3:1 Луис у 79. минуту.

Стадион: СРЦ “Фамос Војковићи” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 100.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картон: Вуковић (Слобода, МГ).

Играч утакмице: Данел Блажић (Фамос) 7,5.

ФАМОС: Рончевић 7, Шкрба 7, Абрего 7,5, Вранешић 7 (од 60. минута Пирт 7), Стјепановић 7 (од 89. минута Цицовић -), Перовић 7, Тешановић 7, Лазић 7, Блажић 7,5 (од 89. минута Тиро -), Н. Даниловић 7, Хркало 7,5 (од 74. минута Куљанин -). Тренер: Зоран Кокот.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 6, И. Даниловић 6, Бобић 6, Никодиновић 6, Јотић 6 (од 61. минута Луис 6,5), Зекановић 6, Митрић 6, Фонтемаки 6, Бабић 6, Ненад 6, Радић 6 (од 70. минута Гаврић -). Тренер: Марко Тешић.

***

ЉУБИЋ    2 (1)

БОРАЦ (КД)       2 (2)

Стријелци: 1:0 А. Жижак у 14, 1:1 Хинестроза у 26, 1:2 Малбашић из пенала у 32, 2:2 Милановић у 72. минуту.

Стадион: Спортски центар “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 150.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Бањац, Граховац, Мишић, Радаковић, тренер Станивуковић, Комљеновић (Љубић), Пекић, Говедарица, Пралица, Јанковић (Борац, КД).

Црвени картон: тренер Милан Станивуковић (Љубић) по завршетку утакмице.

Играч утакмице: Жордан Андрес Кампања Хинестроза (Борац, КД) 7.

ЉУБИЋ: Ступар 6,5, Радаковић 6,5, Мишић 6,5, Милановић 7, А. Жижак 7, Субић 6,5 (од 46. минута Југовић 6,5), Граховац 6,5, Бањац 6,5, Бабић 6,5 (од 46. минута Стаменковић 6,5), Видовић 6,5, Комљеновић 6,5. Тренер: Милан Станивуковић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 6,5, Бунић 6,5 (од 77. минута Пралица -), Далић 6,5, Говедарица 6,5, Хинестроза 7, Ковачевић 6,5, Кампаз 6,5 (од 63. минута Благојевић -), Москвера 6,5, Пекић 6.5 (од 46. минута Гаврић 6,5), Малбашић 7, Јанковић 6,5. Тренер: Раде Дрвеница.

***

РОМАНИЈА                3 (3)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Симанић из пенала у 16, 2:0 Симанић из пенала у 33, 3:0 Дачевић у 45. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 300.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6.

Жути картони: Дачевић (Романија), Лимић, Илић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Богдан Симанић (Романија) 7,5.

РОМАНИЈА: Лазаревић -, Короман 7, Ђерић 7, Вуковић 7, Бабић 7 (од 63. минута Пекић -), Симанић 7,5 (од 83. минута Торбица -), Цицовић 7, Радосављевић 7 (од 31. минута Лукић 7), Милошевић 7 (од 83. минута Благојевић -), Дачевић 7,5, Ивковић 7 (од 63. минута Чворо -). Тренер: Милан Гутовић.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 5,5, Пљеваљчић 5,5 (од 46. минута Самјуел 5,5), Јоловић 6, Ступар 5,5 (од 76. минута Шакота -), Радић 5,5 (од 46. минута Илић 5,5), Шошкић 5,5, Прљета 5,5 (од 46. минута Сјенчић 5,5), Трифковић 5,5, Лимић 5,5 (од 55. минута Петровић 5,5), Мићић 5,5, Манојловић 5,5. Тренер: Мирослав Дринић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)        1 (0)

КОЗАРА    0 (0)

Стријелац: 1:0 Драшковић у 64. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Гутић (Вележ, Н), Модић, Илић, Бокић, Делић, тренер Медовић (Козара).

Играч утакмице: Срђан Драшковић (Вележ, Н) 7.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 6,5, Абаза 6,5, Петковић 6,5, Анђеловић 6,5, Г. Продановић 6,5, Поповић 6,5 (од 76. Дос Сантос Невес -), Реповић 6,5, Драшковић 7, Алвеш Лусио 6,5, С. Продановић 6,5, Гутић 6,5. Тренер: Марко Јовановић.

КОЗАРА: Качавенда 6,5, Модић 6 (од 69. минута Делић -), Тешић 6, Бубић 6 (од 46. минута Сарајлић 6), Растока 6 (од 46. минута Такахаши 6), Илић - (од 21. минута Поповић 6), Јандрић 6,5, Вељкић 6, Садиковић 6 (од 52. минута Бокић 6), Пепић 6, Асентић 6,5. Тренер: Ален Медовић.

***

СУТЈЕСКА        1 (0)

ЛАКТАШИ        0 (0)

Стријелац: 1:0 Михајловић у 89. минуту.

Стадион: Градски стадион у Фочи.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картони: Митрашиновић, Ивановић, Самарџић, Ристовић, Михајловић (Сутјеска), Јањетовић, Остојић (Лакташи).

Играч утакмице: Бојан Михајловић (Сутјеска) 7.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Стојановски 6,5 (од 80. минута Ристовић -), Д. Мојовић 6,5, Н. Мојовић 7, Милутиновић 6,5, Ивановић 6,5 (од 84. минута Владичић -), Михајловић 7, Благојевић 6,5 (од 71. минута Радовић -), Митрашиновић 6,5, Радовић 6,5, Самарџић 6,5. Тренер: Златко Радовић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6, Јањетовић 6 (од 81. минута Гаврић), Милић 6 (од 80. минута Келеман -), Вуковић 6 (од 80. минута Милојевић -), Шикањић 6, Марковић 6 (од 68. минута Хаџић -), Шкорић 6, Тривић 6, Остојић 6, Бабић 6, Тешић 6. Тренер: Миљан Бајић.

***

РАДНИК   1 (1)

ДРИНА (З) 1 (0)

Стријелци: 1:0 Натан из пенала у 20, 1:1 Илић у 90+3. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 500.

Судија: Данко Бутулија (Требиње) 6,5.

Жути картони: Јањић, Амиџић, Матковић (Радник), Марић, Јокић, Илић, Андрић, Хаџиавдић, Јањић (Дрина, З).

Играч утакмице: Александар Илић (Дрина, З) 7.

РАДНИК: Лакић 6,5, Јањић 6,5, Дошло 6,5 (од 55. минута Стевановић 6,5), Васић 6,5, Натан 7, Качаревић 6,5, Албијанић 6,5 (од 46. минута Стјепановић 6,5), Вирекох 6,5 (од 81. минута Максимовић -), Перишић 6,5, Амиџић 6,5 (од 70. минута Матковић -), Ристановић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6,5, Марић 6,5, Јокић 6,5, Андрић 6,5, Хаџиавдић 6,5 (од 75. минута Гаврић 6,5), Делић 6,5 (од 75. минута Видовић -), Илић 7, Богдановић 6,5, Јездић 6,5 (од 79. минута Тадић -), Јањић 6,5, Ћулум 6,5. Тренер: Миле Лазаревић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    3 (1)

ЛЕОТАР             0 (0)

Стријелци: 1:0 Билал у 39, 2:0 Ивић у 60, 3:0 Јагодић у 90+5. минуту.

Стадион: на Предграђу у Бањалуци.

Гледалаца: 250.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Калабић (Жељезничар Спорт тим), Крнета (Леотар).

Црвени картон: Лука Бабић (Леотар) у 18. минуту.

Играч утакмице: Адонис Билал (Жељезничар Спорт тим) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 7, Чолић 7 (од 86. минута Јагодић -), Сладојевић 7 (од 32. минута Ивић 7,5), Блануша 7, Ђогић 7, Краљ 7, Билал 7,5, Шупут 7 (од 72. минута Винтоњи -), Калабић 7 (од 72. минута Бајић -), Малић 7, Јевић 7 (од 86. минута Сукара). Тренер: Бранислав Крунић.

ЛЕОТАР: Перишић 6, Миловић 6, Цмиљановић 6, Бабић 6, Ђудерија 6 (од 80. минута Панџић -), Милић 6, Крнета 6 (од 46. минута Пенић 6), Аћимовић 6 (од 84. минута Шушњар -), Бегић 6 (од 62. минута Колак -), Леко 6 (од 62. минута Соса -), Паранос 6. Тренер: Олег Ћурић.