Прва лига Републике Српске - Тренер Радника Велибор Ђурић: Нисмо фаворити за освајање титуле

БИЈЕЉИНА - Иако су његови изабраници у дербију четвртог кола као гости савладали Борац у Козарској Дубици са 3:0 и тако стигли до четвртог везаног тријумфа, шеф стручног штаба Радника Велибор Ђурић и даље сматра да његова екипа није фаворит за освајање титуле и да сви у клубу чврсто стоје на земљи.

Бијељинци су до побједе на стадиону “Ђолови” стигли без већих проблема, јер су до предности дошли већ у петом минуту поготком најбољег актера сусрета Драгана Дошле, да би у 44. Милорад Албијанић повисио предност. Коначан резултат у судијској надокнади утакмице постигао је “резервиста” Александар Максимовић.

-  Иако смо у прва четири кола освојили максималних 12 бодова моју екипу и даље не сматрам за фаворита. За сада све иде према плану, можда смо и премашили очекивања, али и даље смо чврсто на земљи. Наш циљ је и даље да у првом дијелу сезоне освојимо што више бодова, а онда ћемо током зимске паузе видјети шта и како даље – нагласио је Ђурић.

Похвалио је игру својих фудбалера на овом мечу, али и сјајно гостопримство домаћина.

- Од самог почетка утакмице смо преузели иницијативу и веома рано дошли до предности. Послије тога било је далеко лакше играти. Одиграли смо добро и сматрам да смо дошли дио чисте и заслужене побједе. Иако су поражени на свом терену, похвалио бих Дубичане на изузетној љубазности и гостопримству  - наставио је Ђурић.

Радник ће у наредном колу угостити Дрину.

-  Зворничани нису добро отворили сезону и већ сада су дошли у тешку ситуацију. Сигурно је да им је свака сљедећа утакмица прилика се врате и поправе бодовну ситуацији. Зато морамо бити и те како опрезни, јер желимо да наставимо са сакупљањем бодова - додао је Ђурић.

ЉУБИЋ    1 (0)

Стријелци: 1:0 Модић у 38, 2:0 Растока у 57, 2:1 А. Жижак из пенала у 90+3, 3:1 Бокић у 90+4. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 200.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: помоћни тренер Гајић, Садиковић, Вељкић, Качавенда, Јандрић, Пепић (Козара), М. Ступар, Стаменковић, тренер Станивуковић, А. Ступар (Љубић).

Играч утакмице: Јован Бокић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: Качавенда 7, Сарајлић 7 (од 46. минута Пљеваљчић 7), Модић 7,5 (од 52. минута Поповић 7), Хонг 7, Бокић 7,5, Растока 7,5, Делић  7 (од 46. минута Јандрић 7), Богучанин  - (од 14. минута Асентић 7), Вељкић 7 (од 46. минута Бубић 7), Садиковић 7, Пепић 7. Тренер: Ален Медовић.

ЉУБИЋ: А. Ступар 6, Радаковић 6, Мишић 6 (од 62. минута Граховац -), Милановић 6, А. Жижак 6,5, Бањац 6, Бабић 6, М. Ступар 6, Видовић 6, Комљеновић 6 (од 60. минута Субић 6), Стаменковић 6 (од 60. минута Југовић 6). Тренер: Милан Станивуковић.

***

ДРИНА (З)          0 (0)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    3 (0)

Стријелци: 0:1 Ђогић у 54, 0:2 Билал у 75, 0:3 Ивић у 90+5. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Гледалаца: 150.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картон: Билал (Жељезничар Спорт тим).

Играч утакмице: Ђорђе Ђогић (Жељезничар Спорт тим) 7,5.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6, Марић 6, Андрић 6, Хаџиавдић 6, Гаврић 6 (од 46. минута Илић 6), Делић 6 (од 70. минута Алић -), Јездић 6 (од 89. минута Хајдуковић -), Богдановић 6 (од 81. минута Мићић –), Пантић 6, Видовић 6 (од 46. минута Јањић 6), Ћулум 6. Тренер: Миле Лазаревић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 7, Чолић 7 (од 89. минута Предраговић -), Сладојевић 7, Блануша 7, Ђогић 7,5 (од 77. минута Ивић -), Краљ 7, Билал 7,5, Шупут 7 (од 70. минута Винтоњи -), Калабић 7 (од 89. минута Сукара -), Малић 7, Јевић 7 (од 89. минута Јагодић -). Тренер: Бранислав Крунић.

***

БОРАЦ (КД)       0 (0)

РАДНИК   3 (2)

Стријелци: 0:1 Дошло у 5, 0:2 Албијанић у 44, 0:3 Максимовић у 90+1. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 250.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Јанковић (Борац, Козарска Дубица), Вирекох (Радник).

Играч утакмице: Драган Дошло (Радник) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 6, Бунић 6, Далић 6 (од 83. минута Пекић -), Памплона 6 (од 65. минута Ковачевић -), Говедарица 6, Благојевић 6 (од 68. минута Пралица -), Кампања 6, Ариас 6, Малбашић 6, Гаврић 6, Јанковић 6. Тренер: Раде Дрвеница.

РАДНИК: Лакић 7, Јосиповић 7, Јањић 7, Дошло 7,5, Матковић 7, Васић 7, Да Круз 7 (од 86. минута Фатаи -), Албијанић 7,5 (од 86. минута Максимовић -), Вирекох 7 (од 67. минута Стјепановић -), Перишић 7 (од 90+2. минута Вељкић -), Амиџић 7. Тренер: Велибор Ђурић.

***

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР    5 (3)

Стријелци: 0:1 Њамцуловић у 1, 0:2 Демоњић у 18, 0:3 Да Силва у 31, 0:4 Демоњић у 70, 0:5 Петровић у 83. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 7.

Играч утакмице: Александар Демоњић (Рудар Приједор) 8.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 5 (од 46. минута Травар 5), Даниловић 5, Бобић 5, Лазендић 5, Никодиновић 5 (од 80. минута Солдат -), Зекановић 5, Луис 5 (од 62. минута Јакешевић -), Јотић 5 (од 80. минута Гаврић -), Бабић 5, Ненад 5 (од 88. минута Ђукановић -), Радић 5. Тренер: Марко Тешић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић -, Игњатовић 7, Пекија 7, Демоњић 8, Живановић 7 (од 55. минута Марић 7), Милаковић 7 (од 82. минута Росић -), Раковић 7, Амоа 7 (од 82. минута Шебез -), Билбија 7, Њамцуловић 7,5 (од 66. минута Петровић -), Да Силва 7,5 (од 66. минута Комазец -). Тренер: Бојан Круљ.

***

АЛФА МОДРИЧА      1 (0)

ВЕЛЕЖ (Н)                  2 (0)

Стријелци: 1:0 Мићић у 45, 1:1 Анђеловић у 79, 1:2 Поповић у 88. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Судија: Александар Јевтић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Пљеваљчић, Трифковић, Мићић, Омерхоџић (Алфа Модрича), Г. Продановић (Вележ).

Играч утакмице: Златко Анђеловић (Вележ) 7,5.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 6, Стојановић 6 (од 54. минута Самуел 6), Пљеваљчић 6 (од 70. минута Илић -), Јоловић 6,5, Ступар 6, Радић 6 (од 54. минута Омерхоџић 6), Прљета 6 (од 71. минута Петровић -), Трифковић 6, Лимић 6, Мићић 6,5 (од 70. минута Сјенчић -), Манојловић 6. Тренер: Далибор Игњић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 7, Абаза 7, Петковић 7,7, Анђеловић 7,5, Г. Продановић 7, Поповић 7,5, Драшковић 7, Алвес 7, Жуниор 7 (од 65. минута Реповић -), С. Продановић 7, Гутић 7. Тренер: Марко Јовановић.

***

ЛЕОТАР   3 (2)

СУТЈЕСКА        1 (1)

Стријелци: 1:0 Паранос у 9, 2:0 Аћимовић у 17, 2:1 Н. Мојовић у 23, 3:1 Аћимовић у 53. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 500.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Ђајић (Леотар), Благојевић, Митрашиновић (Сутјеска).

Играч утакмице: Милош Аћимовић (Леотар) 8.

ЛЕОТАР: Перишић 7, Миловић 7, Цмиљановић 7, Бабић 7, Милић 7 (од 81. минута Панџић -), Крнета 7 (од 63. минута Колак -), Аћимовић 8 (од 74. минута Шушњар -), Ђајић 7 (од 63. минута Ђудерија -), Бегић 7, Леко 7 (од 74. минута Соса -), Паранос 7,5. Тренер: Олег Ћурић.

СУТЈЕСКА: Дабић 6, Стојановски 6, Д. Мојовић 6, Радовић 6 (од 67. минута Ристовић -), Н. Мојовић 6,5 (од 83. минута Секулић -), Милутиновић 6, Ивановић 6, Михајловић 6, Митрашиновић 6 (од 73. минута Гаговић -), Благојевић 6, Самарџић 6. Тренер: Златко Радовић.

***

ЛАКТАШИ        5 (2)

ОМАРСКА         2 (1)

Стријелци: 1:0 Марковић из пенала у 32, 1:1 Здјелар из пенала у 34, 2:1 Шикањић из пенала у 36, 3:1 Шикањић у 50, 3:2 Јаћимовић у 76, 4:2 Шикањић у 89, 5:2 Гаврић у 90. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 300.

Судија: Дејан Лазић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Шикањић, Бабић (Лакташи), Вујичић, Лајић, Здјелар, Анђић, Панић (Омарска).

Играч утакмице: Милан Шикањић (Лакташи) 8,5.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Милић 7 (од 79. минута Николић -), Смаиловић 7 (од 69. минута Милојевић -), Вуковић 7, Шикањић 8,5, Шкорић  7 (од 88. минута Гаврић -), Тривић 7, Џомбић 7 (од 79. минута Јањетовић -), Марковић 7,5 (од 88. минута Џајић -), Бабић 7, Тешић 7. Тренер: Миљан Бајић.

ОМАРСКА: Вујичић 5,5, Здјелар 6,5 (од 59. минута Микић 5,5), Сајак 5,5 (од 79. минута Стојнић -), Панић 6, Анђић 5,5, Јаћимовић 6,5, Јовичић 5,5, Лајић 6, Ковачевић 5,5, Нишић 5,5, Врачар 5,5 (од 59. минута Марин 5,5). Тренер: Златко Јелисавац.