Прва лига Републике Српске: Сусрет између БСК-а и Радника завршен без побједника

БАЊАЛУКА – Умјесто да буде дерби осмог кола Прве лиге Републике Српске дуел између БСК-а и Радника (1:1) претворио се у лакрдију за коју је искључиви кривац главни судија Бојан Панић из Приједора.

То је исти арбитар који је само прије седам дана досудио два непостојећа пенала за Дрину у Зворнику против Љубића из Прњавора, а награда за то му је била да суди дерби. А како је то урадио може се описати само једном ријечју - срамота.

Сусрет је посматрао и предсједник Комисије за судије и суђење Фудбалског савеза Републике Српске Зоран Грбић од кога се очекује реакција на срамотно суђење његовог суграђанина, који је друго полувријеме продужио за девет минута, а тзв. надокнада трајала је ни мање ни више него 15.

Домаћин је од 65. минута играо са фудбалером мање послије искључења Небојше Рунића, али то није сметало популарним “романтичарима” да осам минута касније преко Петра Самарџије дођу до предности. У 86. минуту досуђен је сумњив пенал за госте, који у погодак није претворио Крепалди да Круз Натан. Бијељинци су изједначили у десетом минуту судијске надокнаде послије прекршаја у нападу над Миланом Радовићем, а стријелац је био Славен Стјепановић.

- Задовољан сам како су моји играчи одиграли и од срца им честитам на залагању и труду. Поносан сам на њих, иако смо у самом финишу остали без два бода. Остале ствари не бих коментарисао, јер имају људи надлежни за то. Честитао бих и ривалу на коректној игри и освојеном боду - нагласио је шеф стручног штаба Бањалучана Бојан Пузигаћа.

Освојеним бодом Радник је задржао прикључак за водећим Рудар Приједором.

- Морамо бити задовољни бодом, јер смо до њега дошли у судијској надокнади. Утакмица је била добра са доста прилика на обје стране. Послије вођства БСК-а све карте смо бацили у напад покушавајући да дођемо до изједначења и таква игра нам се на крају исплатила. Добро је што је и Рудар Приједор остао без два бода, тако да настављамо потјеру за њима - истакао је кормилар Бијељинаца Велибор Ђурић.

Парови деветог кола, које се игра у петак и суботу, 29. и 30. септембра: Сутјеска - Слобода (МГ), Жељезничар Спорт тим - Омарска, Радник - Фамос, Љубић - БСК (петак), Вележ (Н) - Лакташи, Романија -Леотар, Рудар Приједор - Дрина (З), Славија - Борац (КД), Алфа Модрича - Козара.

РАДНИК   1 (0)

Стријелци: 1:0 Самарџија у 73, 1:1 Стјепановић у 90+10. минуту.

Стадион: Градски у Бањалуци.

Гледалаца: 200.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 5.

Жути картони: Радуловић, Перовић, помоћни тренер Малешевић, Јагодић, Савановић, Радовић, Модић, тренер Пузигаћа (БСК), Амиџић (Радник). Црвени картон: Небојша Рунић (БСК) у 65. минуту.

Играч утакмице: Петар Самарџија (БСК) 7.

БСК: Модић 6,5, Радуловић 6,5, Јагодић 6,5, Ђорђевић 6,5 (од 90. минута Моцоња -), Перовић 6,5, Савановић 6,5 (од 53. минута Самарџија 7), Радовић 6,5, Кујунџић 6,5, Пушић 6,5 (од 67. минута Терзић -), Петровић 6,5, Рунић 5. Тренер: Бојан Пузигаћа.

***

ОМАРСКА 1 (0)

СУТЈЕСКА 3 (1)

Стријелци: 0:1 Л. Радовић у 3, 1:1 Јаћимовић у 63 , 1:2 Благојевић у 73, 1:3 Б. Радовић у 90. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 350

Судија: Владимир Анчић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Јаћимовић, Врачар, Ковачевић, Јовичић, Сајак, Керановић помоћни тренер (Омарска), Самарџић, Гаговић, Милутиновић, Б. Радовић.

Играч утакмице: Никола Мојовић (Сутјеска) 7,5.

ОМАРСКА: Вујичић 5,5, Стојнић 5,5 (од 86. минута Петковић -), Сајак 5,5, Јовичић 5,5, Лајић 5,5, Ковачевић 5,5 (од 86. минута Здјелар -), Врачар 5,5 (од 75. минута Микић -), Ђ. Нишић 5,5 (од 76. минута Марин -), Копања 5,5, Панић 5,5 (од 71. минута Крецељ -), Јаћимовић 6. Тренер: Златко Јелисавац.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Гаговић 7, Стојановски 7 (од 90. минута Ристовић -), Д. Мојовић 7, Н. Мојовић 7,5, Милутиновић 7, Митрашиновић 7, Ђорђевић 7, Л. Радовић 7,5 (од 90. минута Владичић -), Благојевић 7,5 (од 76. минута Б. Радовић 7), Самарџић 7 (од 56. минута Ивановић 6). Тренер: Златко Радовић.

***

СЛОБОДА (МГ) 5 (1)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Луис у 26, 2:0 Зекановић у 68, 3:0 Зекановић у 73, 4:0 Зекановић у 79, 5:0 Солдат у 84. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 70.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Фонтемаки (Слобода, Нови Град), Ступар, Лимић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Предраг Зекановић (Слобод, Мркоњић Град) 8,5.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић -, Даниловић 7, Бобић 7, Никодиновић 7 (од 86. минута Тодоровић -), Зекановић 8,5 (од 80. минута Гаврић -), Луис 7,5 (од 86. минута Јакешевић -), Јотић 7 (од 80. минута Солдат -), Фонтемаки 7, Бабић 7 (од 86. минута Ђекановић -), Ненад 7, Радић 7. Тренер: Марко Тешић.

АЛФА МОДРИЧА: Кертић 5, Кушљић 5, Јоловић 5, Ступар 5, Радић 5, Прљета 5, Омерхоџић 5, Лимић 5 (од 74. минута Сјенчић -), Илић 5, Манојловић 5 (од 71. минута Самјуел -), Шошкић 5. Тренер: Јоцо Стокић.

***

КОЗАРА    0

СЛАВИЈА 0

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 150.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Вељкић (Козара), тренер Регоје (Славија)

Играч утакмице: Амар Сирћо (Славија) 7.

КОЗАРА: Глишић 6,5, Хонг 6,5, Бубић 6,5, Растока 6,5 (од 58. минута Богучанин 6,5), Илић 6,5 (од 79. минута Модић -), Делић 6,5 (од 50. минута Поповић 6,5), Вељкић 6,5 (од 58. минута Пљеваљчић 6,5), Ангелески 6,5 (од 46. минута Бокић 6,5), Садиковић 6,5, Пепић 6,5, Асентић 6,5. Тренер: Ален Медовић.

СЛАВИЈА: Сирћо 7, Арбиња 6,5, Гојковић 6,5, Чворо 6,5, Дабић 6,5 (од 86. минута Радаковић -), Бјелош 6,5 (од 90+2. минута Ашкраба -), Авдаловић 6,5 (од 76. минута Крижевац -), Вучинић 6,5, Мандић 6,5, Карић 6,5, Томић 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

***

ДРИНА (З) 3 (2)

РОМАНИЈА      1 (1)

Стријелци: 0:1 Симанић из пенала у 6, 1:1 Ћулум из пенала у 22, 2:1 Јокић у 25, 3:1 Алић у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Илић, Видовић, помоћни тренер Драгичевић, Хаџиавдић, Јањић (Дрина, Зворник), Ивковић, Ђерић, Радовић (Романија).

Играч утакмице: Милош Јокић (Дрина, Зворник) 7,5.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6,5, Марић 6,5, Јокић 7,5, Андрић 6,5, Хаџиавдић 6,5 (од 81. минута Гаврић -), Делић 6,5 (од 46. минута Богдановић 7), Илић 7 (од 90+3. минута Пантић -), Јездић 6,5 (од 35. минута Тадић 7),, Видовић 7 (од 81. минута Алић -), Јањић 7, Ћулум 7,5. Тренер: Миле Лазаревић.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5, Короман 6, Ђерић 6, Пекић 6, Вуковић 6 (од 59. минута Башовић 6), Симанић 7 (од 85. минута Тробок -), Лукић 6,5, Милошевић 6 (од 59. минута Благојевић 6), Ивковић 6, Торбица 6,5, Радовић 6 (од 81. минута Цвјетановић -). Тренер: Милан Гутовић.

***

ФАМОС              2 (1)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ       1 (1)

Стријелци: 0:1 Ивић у 16, 1:1 Стјепановић из пенала у 19, 2:1 Лазић у 75. минуту.

Стадион: “Бранислав Лубура” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 50.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Абрего (Фамос), Блануша, Сладојевић, Сукара, Ђогић, тренер Крунић, Калабић (Жељезничар Спорт тим).

Играч утакмице: Павле Лазић (Фамос) 7.

ФАМОС: М. Терзић 6,5, Шкрба 6,5, Абрего 6,5, Вранешић 6,5 (од 53. минута Куљанин 6,5), Стјепановић 7 (од 22. минута Бјелош 6,5), Перовић 6,5, Пирт 6.5, Тешановић 6,5, Лазић 7, Даниловић 6,5, Хркало ,5 (од 78. минута Тиро -). Тренер: Дарко Војводић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 6,5, Јагодић 6,5, Сладојевић 6,5, Блануша 6,5, Ђогић 6,5, Ивић 7 (од 82. минута Предраговић -), Краљ 6,5, Билал 6,5, Шупут 6,5 (од 71. минута Керезовић -), Калабић 6,5 (од 90. минута Ратковић -), Сукара 6,5 (од 90. минута Михајловић 6,5). Тренер: Бранислав Мајкић.

***

БОРАЦ (КД)                1 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (1)

Стријелци: 0:1 Комазец у 45, 1:1 Јанковић у 90+3. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 400.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6.

Жути картони: И. Ковачевић, Гаврић, Мисимовић, помоћни тренер Дамјанић (Борац, Козарска Дубица), Демоњић, Живановић, Трнинић, Раковић, помоћни тренер Дошљак, Пекија, тренер Круљ, М. Ковачевић, физиотерапеут Леканић (Рудар Приједор).

Црвени картон: Дејан Максимовић (Борац, Козарска Дубица) у 34. минуту.

Играч утакмице: Емилко Јанковић (Борац, Козарска Дубица) 7.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 6,5, Бунић 6,5, Пекић 6,5, Глишић 6,5 (од 75. минута Паласиос -), И. Ковачевић 6,5 (од 48. минута Томаш 6,5), Хинестроза 6,5, Малбашић 6,5 (од 60. минута Копривица 6,5), Гаврић 6,5, Јанковић 7, Москвера 6,5, Максимовић 5. Тренер: -

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 6,5, Игњатовић 6,5, Пекија 6,5, М. Ковачевић 6,5, Комазец 7 (од 88. минута Шебез -), Демоњић 6,5 (од 46. минута Петровић 6,5), Живановић 6,5 (од 46. минута Њамцуловић 6,5), Марић 6,5, Раковић 6,5, Амоа 6,5 (од 77. минута Милаковић -), Смајић 6,5. Тренер: Бојан Круљ.

***

ЛЕОТАР   2 (2)

ВЕЛЕЖ (Н)        1 (0)

(прекид у 76. минуту)

Стријелци: 1:0 Ђудерија у 2, 2:0 Ђајић у 25, 2:1 Абаза у 48. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 300.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа).

Жути картон: Гутић (Вележ, Невесиње).

ЛЕОТАР: Перишић, Миловић, Глоговац, Цмиљановић, Бабић, Ђудерија, Милић (од 46. минута Капор), Ђајић, Леко (од 46. минута Поповић -), Шушњар, Пенић. Тренер: -

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић, Ботић (од 46. минута Кљакић), Абаза, Петковић, Анђеловић, Поповић, Реповић, Драшковић, Лусио Алвеш, С. Продановић, Гутић. Тренер: Марко Јовановић.

***

ЛАКТАШИ        5 (2)

ЉУБИЋ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Не. Бабић у 31, 2:0 Шикањић у 39, 3:0 Гаврић у 69, 4:0 Вуковић у 85, 5:0 Гаврић у 89. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Дојчиновић, Тешић, Остојић (Лакташи).

Играч утакмице: Данијел Гаврић (Лакташи) 8.

ЛАКТАШИ: Кнежевић -, Милић 7, Вуковић 7,5, Шикањић 7,5 (од 84. минута Јањетовић -), Шкорић 7 (од 84. минута Ђапа), Милојевић 7 (од 71. минута Џомбић -), Остојић 7, Марковић 7 (од 64. минута Гаврић -), Бабић 7,5, Тешић 7, Дојчиновић 7 (од 71. минута Келеман -). Тренер: Миљан Бајић.

ЉУБИЋ: А. Ступар 5, Радаковић 5 (од 80. минута Брус -), Милановић 5 (од 71. минута Јевтић -), Југовић 5, Субић 5 (од 57. минута Ни. Бабић 5), Граховац 5 (од 57. минута Шумар -), Бањац 5, М. Ступар 5, Видовић 5, Комљеновић 5, Стаменковић 5 (од 80. минута Репић -). Тренер: -