Прва лига Републике Српске: Радник срушио “соколове”

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Фудбалери Славије нису успјели да зауставе јесењег шампиона Републике Српске Радник и у првом колу прољећног прволигашког каравана поражени су на свом терену са 1:2.

У веома изједначеној утакмици домаћин се више оријентисао да сачува све прилазе свом голу и да из контранапада вреба гол ривала, док су Бијељинци знали да им је улог у овом сусрету огроман и мудро су чекали грешку противника. Изабраници Велибора Ђурића до предности су дошли у 58. минуту, када је Горан Поповић у свом казненом простору срушио Драгана Дошлу, а судија Вања Ајдер из Бањалуке показао је на бијелу тачку, са које је био прецизан Александар Васић. Дејан Живковић је у 72. минуту повисио предност гостију на 2:0, а пораз “соколова” само два минута касније ублажио је Никола Бјелош. Иако су до краја сусрета покушали да дођу до изједначења, пулени Бојана Регоје у томе нису успјели.

- Били смо равноправан ривал током већег дијела сусрета и мислим да нисмо заслужили пораз. Одиграли смо добру и чврсту утакмицу, у којој се наш ривал можда за нијансу боље снашао, али му је и то било довољно да нас остави без бодова. Није почетак како смо очекивали, али пораз морамо брзо заборавити и окренути се наредним изазовима - истакао је тренер Славије Бојан Регоје.

Послије побједе у редовима Бијељинаца била јер ведра атмосфера.

- Искрен да будем прибојавали смо се овог гостовања, поготово што је дошло већ у првом прољећном колу. На крају је испало све како треба и морам да честитам играчима на приступу и на тактичкој зрелости, коју су показали у ових нимало лаких 90 минута. Знали смо да ће се домаћин поставити дефанзивно и играти на контранападе. Успјели смо да то осујетимо и дођемо до веома важне побједе на гостовању. Оно што ме посебно радује је веома коректна утакмица, иако је била од велике важности и за једну и за другу екипу - нагласио је шеф стручног штаба Бијељинаца Велибор Ђурић.

Парови 19. кола, које се игра 9. и 10. марта: Романија - Слобода (МГ), Вележ (Н) - Рудар Приједор, Љубић - Славија, Радник - Алфа Модрича, Жељезничар Спорт тим - Козара, Сутјеска - Борац (КД), Омарска - Дрина (З), Фамос - Леотар, БСК - Лакташи.

+++++++++

**

БОРАЦ (КД)       2 (0)

ОМАРСКА         0 (0)

Стријелци: 1:0 Згоњанин у 72, 2:0 Кампања у 75. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 300.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Згоњанин, Н. Гаврић (Борац, КД), Краљ (Омарска).

Играч утакмице: Младен Згоњанин (Борац, КД) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Зељковић 7, Митровић 7, Буразор 7 (од 90+5. минута Памплона -), Крнета 7 (од 74. минута Пекић -), Томаш 7 (од 60. минута Д. Гаврић 7), Згоњанин 7,5, Пекић 7, Н. Гаврић 7 (од 90+5. минута Јанковић -), Малбашић 7, Божић 7 (од 60. минута Кампања 7,5), Перић 7. Тренер: Слободан Старчевић.

ОМАРСКА: Згоњанин 6, Копања 6, Краљ 6, Крецељ 6 (од 77. минута Растока -), Анђић 6 (од 69. минута Петковић -), Јаћимовић 6, Л. Нишић 6, Јовичић 6, Ковачевић 6 (од 85. минута Саџак -), Ђ. Нишић 6 (од 85. минута Марин -), Домузин 6 (од 77. минута Панић -). Тренер: Саша Керановић.

***

ЛЕОТАР   1 (0)

БСК           0 (0)

Стријелац: 1:0 Миловић у 49. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 200.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Ђајић, Милић, Миловић, Цмиљановић (Леотар), Стојичић, Моцоња (БСК).

Играч утакмице: Ђоко Миловић (Леотар) 7.

ЛЕОТАР: Видаковић 6,5, Миловић 7 (од 79. минута Панџић -), Цмиљановић 6,5, Милић 6,5 (од 79. минута Глоговац -), Колак 6,5, Леко 6,5, Ђајић 6,5 (од 46. минута Бабић 6,5), Бегић 6,5 (од 58. минута Паранос 6,5), Васиљевић 6,5, Максић 6,5, Татар 6,5 (од 65. минута Ђудерија -). Тренер: Олег Ћурић.

БСК: Модић 6, Радуловић 6,5, Јагодић 6, Моцоња 6, Савановић 6,5, Стојичић 6, Радовић 6, Петровић 6, Кујунџић 6, Ерић 6, Рунић 6. Тренер: Бојан Пузигаћа.

***

СЛАВИЈА 1 (0)

РАДНИК   2 (0)

Стријелци: 0:1 Васић из пенала у 58, 0:2 Живковић у 72, 1:2 Бјелош у 74. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 400.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Вучинић, Алешевић, Томић, Бјелош (Славија), помоћни тренер Вучић, Амиџић, Албијанић (Радник).

Играч утакмице: Дејан Живковић (Радник) 7.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Медић 6,5, Поповић 6,5, Бјелош 7, Крижевац 6,5 (од 79. Минута Гојковић -), Вучинић 6 (од 60. минута Говедарица 6,5), Алешевић 6 (од 71. Минута Дабић -), Мандић 6, Карић 6, Ерић 6, Томић 6. Тренер: Бојан Регоје.

РАДНИК: Лакић 6,5, Живковић 7 (од 87. минута Сантрач -), Јосиповић 6,5, Дошло 6,5 (од 62. минута Стевановић -), Васић 7, Крепалди 6,5, Алварез 6,5 (од 64. Минута Албијанић -), Перишић 6,5, Амиџић 6,5, Ристановић 6,5, Гаврић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

***

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

ЛАКТАШИ                 2 (1)

Стријелци: 0:1 Турањанин у 32, 0:2 Тешић у 66. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Никодиновић, Јотић (Слобода, МГ), Босанчић (Лакташи).

Играч утакмице: Никола Турањанин (Лакташи) 7,5.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 6, Даниловић 6, Бобић 6, Никодиновић 6 (од 72. минута Лазендић -), Зекановић 6, Митрић 6, Фонтемаки 6, Живковић 6 (од 46. минута Луис 6), Јотић 6 (од 57. минута Радић 6), Бабић 6 (од 46. минута Радаковић 6), Ненад 6 (од 77. минута Солдат -). Тренер: Марко Тешић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Милић 7, Шикањић 7 (од 76. минута Росић -), Шкорић 7 (од 76. минута Марковић -), Тривић 7, Петровић 7 (од 67. минута Ћебић -), Турањанин 7,5, Бабић 7, Босанчић 7 (од 83. минута Гаврић -), Тешић 7,5, Дојчиновић 7. Тренер: Миљан Бајић.

***

ДРИНА (З) 2 (1)

ФАМОС    0 (0)

Стријелци: 1:0 Цмиљановић у 15, 2:0 Илић у 58. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Гледалаца: 500.

Судија: Дарко Бутулија (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Крстин, Јањић, Јовићевић, Хаџиавдић (Дрина, З), Марковић, Абрего, Тешановић (Фамос).

Играч утакмице: Сретен Цмиљановић (Дрина, З) 7,5.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 7, Гаврић 7 (од 87. минута Хаџиавдић -), Цмиљановић 7,5 (од 82. минута Тадић -), Илић 7,5, Срећковић 7, Јовићевић 7, Јездић 7, Јелић 7 (од 77. минута Јокић -), Крстин 7 (од 46. минута Богдановић 7), Јањић 7, Ћулум 7. Тренер: Дејан Драгичевић.

ФАМОС: Диздар 6, Абрего 6, Шарић 6 (од 79. минута Голијанин -), Стјепановић 6 (од 83. минута Локванчић -), Перовић 6 (од 46. минута Тиро 6), Пирт 6, Тешановић 6, Марковић 6, Лазић 6, Даниловић 6, Хркало 6 (од 81. минута Куљанин -). Тренер: Дарко Војводић.

***

КОЗАРА    4 (0)

СУТЈЕСКА        1 (1)

Стријелци: 0:1 Благојевић у 11, 1:1 Садиковић у 59, 2:1 Петковић у 66, 3:1 Бокић у 86, 4:1 Бокић у 89. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 120.

Судија: Дејан Лазић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Тешић, Садиковић (Козара), Благојевић, Ђерић (Сутјеска).

Црвени картон: Дарио Благојевић (Сутјеска) у 40. минуту.

Играч утакмице: Јован Бокић (Козара) 8.

КОЗАРА: Глишић 7, Бубић 7 (од 46. минута Петковић 7,5), Тешић 7, Бокић 8, Јандрић 7, Такахаши 7 (од 39. минута Глишић 7), Вељкић 7, Садиковић 8,5, Менсах 7 (од 75. минута Беук -), Пљеваљчић 7, Пепић 7. Тренер: Ален Медовић.

СУТЈЕСКА: Дабић 5,5, Ђерић 5,5, Ивановић 5,5, Дачевић 5,5 (од 65. минута Ђорђевић -), Д. Мојовић 5,5, Н. Мојовић 5,5 (од 59. минута Радовић 5,5), Милутиновић 5,5, Михајловић 5,5, Благојевић 5, Самарџић 5,5, Ристовић 5,5 (од 82. минута Митрашиновић -). Тренер: Златко Радовић.

***

РОМАНИЈА      2 (2)

ВЕЛЕЖ (Н)        1 (1)

Стријелци: 1:0 Симанић у 13, 2:0 Додиг у 17, 2:1 Микулић у 22. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 250.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Симанић (Романија), Драшковић, Живковић, Абаза (Вележ,

Н).

Играч утакмице: Матеја Додиг (Романија) 7.

РОМАНИЈА: Милошевић 6,5, Ризвановић 6,5, Косорић 7, Бабић 6,5, Симанић 7 (од 84. минута Пекић -), Радосављевић 6,5, Цицовић 6,5, Вирекох 6,5 (од 46. минута Богучанин 6,5), Додиг 7, Радовић 6,5, Охеда 6,5 (од 84. минута Маце -). Тренер: Милан Гутовић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 6, Ботић 6 (од 46. минута Живковић 6), Абаза 6, Петковић 6, Г. Продановић 6, Микулић 7, Секуловић 6 (од 64. минута Анђелковић -), Драшковић 6,5, С. Продановић 6,5, Гутић 6 (од 46. минута Кљакић 6), Реповић 6. Тренер: Марко Јовановић.