Прва лига Републике Српске: Ламаџема и Хркало ноћна мора за госте

ИСТОЧНА ИЛИЏА - Фудбалери Фамоса у четвртом колу Прве лиге Републике Српске много лакше од очекиваног савладали су Слободу из Мркоњић Града са 5:1.

Пред овај сусрет обје екипе су имале само по три освојена бода и побједа у овом сусрету наметала им се као императив да би ухватили прикључак са клубовима из средине табеле. На први погодак се чекало до 27. минута када је 19-годишњи Кенана Ламаџема послије асистенције Младена Перовића погодио за 1:0. Шест минута касније поново је асистент био Перовић, а стријелац овог пута 20-годишњи Дарко Хркало. У 37. минуту послије двије асистенције у стријелце се уписао и Перовић, кога је идеално послужио Хркало. У наставку меча Ламаџема и Хркало су постигли још по један погодак, док је почасни гол за Мркоњићане дао Александар Гаврић у 67. минуту.

- Нешто опрезније смо ушли у меч, али како је вријеме одмицало загосподарили смо тереном и било је само питање времена када ћемо начети мрежу ривала. Наш први погодак као да је потпуно деморалисао госте, а мојим играчима дао додатна крила и веома брзо смо стигли до веома убједљиве побједе - истакао је шеф стручног штаба популарних “моториста” Дарко Војводић.

Задовољан је игром цијеле екипе.

- Вјерујем како вријеме буде одмицало да ћемо бити све бољи и бољи. Посебно ме радује да су наша двојица најмлађих стартера, Ламаџема и Хркало били творци овог високог тријумфа - додао је Војводић.

Парови петог кола, које се игра у суботу, 7. септембра: Славија - Фамос, Жељезничар Спорт тим - Звијезда 09, Романија - Леотар, Слобода (НГ) - Борац (КД), Козара - Сутјеска, Дрина ХЕ - БСК, Лакташи - Дрина (З), Рудар Приједор - Вележ (Н), Слобода (МГ) - Љубић.

СЛОБОДА (МГ) 1 (0)

Стријелци: 1:0 Ламаџема у 27, 2:0 Хркало у 33, 3:0 Перовић у 37, 4:0 Ламаџема у 46, 5:0 Хркало у 56, 5:1 Гаврић у 65. минуту.

Стадион: “Бранислав Лубура” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 150.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Додиг, Тешановић (Фамос), Зекановић, Митрић, Бањац, Солдат, Самарџић (Слобода, МГ).

Играч утакмице: Дарк Хркало (Фамос) 8.

ФАМОС: Васиљ 7, Додиг 7, Ламаџема 8 (од 84. минута Томашевић -), Хркало 8 (од 57. минута Дрина 7), Даниловић 7, Перовић 7,5, Смајић 7 (од 57. минута Асентић -), Тешановић 7 (од 76. минута Вранешић -), Марковић 7 (од 84. минута Дракул -), Блажић  7, Фонтемаки 7. Тренер: Дарко Војводић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Травар 5, Закаров 5, Бањац 5 (од 79. минута Мирковић -), Лазендић 5, Давидов 5 (од 59. минута О. Солдат -), Зекановић 5 (од 74. минута Радуловић -), Митрић 5, Самарџић 5, Кононикин 5 (од 59. минута А. Солдат 5), Ненад 5, Гаврић 5,5. Тренер: Срђан Марјановић.

***

СУТЈЕСКА                 2 (1)

СЛОБОДА (НГ) 1 (0)

Стријелци: 1:0 Дачевић у 13, 2:0 Учида у 89, 2:1 Вејновић у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 100.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Д. Мојовић, Арсеновић, Михајловић, Шаровић (Сутјеска), Исаиловић, Вејновић, Шеткић, Гаврић, службени представник Карлица (Слобода, НГ).

Црвени картон: Милан Гаврић (Слобода, НГ) у 83. минуту.

Играч утакмице: Јовица Дачевић (Сутјеска) 7,5.

СУТЈЕСКА: Шаровић 7, Ђорђевић 7, В. Ивановић 7, Дачевић 7,5 (од 87. минута Секулић -), Д. Мојовић 7, Михајловић 7, Арсеновић 7, Миловић 7, Благојевић 7 (од 81. минута Радовић -), Ристовић 7 (од 64. минута Учида 7,5), Гаговић 7. Тренер: Златко Радовић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Билић 6,5, Вејновић 7, Милинковић 6,5, Стојнић 6,5 (од 46. минута Мендеш 6,5), Шеткић 6,5, Јагодић 6,5, Вељић 6,5 (од 69. минута Локило -), Исаиловић 6,5, Јоковић 6,5, Гаврић 5, Зец 6,5 (од 85. минута Качар -). Тренер: Марко Тешић.

***

БОРАЦ (КД)                2 (2)

РОМАНИЈА                0 (0)

Стријелац: 1:0 Башић у 26, 2:0 Башић у 29. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 350.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Никодиновић, Малбашић (Борац, КД), Матковић, Ризвановић (Романија).

Играч утакмице: Срђан Башић (Борац, КД) 8.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Милошевић 7, Благојевић 7, Буразор 7, Томаш 7 (од 65. минута Крнета -), Живковић 7, Башић 8, Никодиновић 7 (од 84. минута Петровић -), Малбашић 7 (од 71. минута Лончар -), Јанковић 7, Перић 7, Илић 7. Тренер: Жељко Врањеш.

РОМАНИЈА: Митровић 6, Алић 6 (од 65. минута Радовић -), Косорић 6, Соса 6 (од 77. минута Чворо -), Крижевац 6, Хинестроза 6, Пирт 6 (од 65. минута Новосел -), Ризвановић 6, Матковић 6 (од 84. минута Игњић 6), Чолић 6, Ханџић 6 (од 65. минута Боровчанин -). Тренер: Јадранко Богичевић.

***

ЉУБИЋ               0

РУДАР ПРИЈЕДОР      0

Стадион: Спортски центар “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Судија: Младен Мирић (Бијељина).

Жути картони: Мишић, Живковић, А. Васић (Љубић), Живановић, Силађи, Радаковић, помоћни тренер Кецман, Марић, Гбегбе (Рудар Приједор).

Црвени картон: Стефан (2) Радаковић (Љубић) у 45+1. минуту.

Играч утакмице: Алекса Ступар (Љубић) 6,5.

ЉУБИЋ: М. Ступар 6,5, Стефан (2) Радаковић 5, Бубић 6,5, Милијашевић 6,5 (од 84. минута М. Васић -), Копања 6,5, Мишић 6,5, А. Жижак 6,5 (од 65. минута Субић -), Живковић 6,5 (од 90+4. минута А. Васић -), Југовић 6,5, Видовић 6,5, А. Ступар 6,5. Тренер: Владанко Комленовић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Модић 6,5, Пекија 6,5, Тахрић 6,5 (од 59. минута Гбегбе 6,5), Силађи 6,5, Салчин 6,5, Шебез 6,5 (од 59. минута Марковић 6,5), Алибеговић 6,5, Живановић - (од 11. минута Марић 6,5), Раковић 6,5, Савановић 6,5 (од 81. минута Стефан (8) Радаковић -), Јовановић 6,5 (од 59. минута Амоа 6,5). Тренер: Вуле Тривуновић.

***

ЛЕОТАР             2 (1)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    3 (1)

Стријелци: 0:1 Билал у 34, 1:1 Бабић у 36, 1:2 Баштић у 51, 1:3 Баштић у 70, 2:3 Колак у 76. минуту.

Стадион: Полице” у Требињу.

Гледалаца: 200.

Судија: Владимир Анчић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Максимовић, тренер Шараба, Ђајић (Леотар), Калабић, Јовановић, Малић, помоћни тренер Симиџија (Жељезничар СТ).

Црвени картон: помоћни тренер Бранислав Симиџија (Жељезничар СТ) у 86. минуту.

Играч утакмице: Сташа Баштић (Жељезничар СТ) 8.

ЛЕОТАР: Видаковић 6,5 Батос 6,5 (од 65. минута Радосављевић -), Бабић 7 Ђуричин 6,5 (од 77. минута Раденовић -), Бегић 6,5, Максимовић 6,5 (од 54. минута Ђуричковић -), Колак 7, Леко 6,5, Ђајић 6,5, Рачић 6,5, Милић 6,5. Тренер: Зоран Шараба.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 7, Чолић 7, Грујић 7, Јевић 7, Блануша 7, Ђогић 7, Билал 7,5, Малић 7, Калабић 7, Баштић 8, Јовановић 7 (од 78. минута Црљић -). Тренер: Бранислав Крунић.

***

ЗВИЈЕЗДА 09              2 (1)

СЛАВИЈА          1 (1)

Стријелци: 1:0 Ђурић у 4, 1:1 Говедарица из пенала у 8, 2:1, Дамјанић у 69. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: Њамцуловић, тренер Тркуља (Звијезда 09), Беширевић, Ерић, тренер Муминовић (Славија).

Играч утакмице: Сергеј Дамјанић (Звијезда 09) 7,5.

ЗВИЈЕЗДА 09: Кулић 7, Ристановић 7, Ђурић 7,5, Њамцуловић 7 (од 88. минута Андрић -), Раца 7 (од 59. минута Дамјанић 7,5), Комазец 7 (од 88. минута Рахимић -), Петронијевић 7, Миловановић 7, Марковић 7, Вулић 7, Ђукановић 7 (од 75. минута Радовић -). Тренер: Бојан Тркуља.

СЛАВИЈА: Влачо 6,5, Хоџић 6,5, Хаџибеговић 6,5, Беширевић 6,5, Ерић 6,5 (од 75. минута Бјелош -), Дабић 6,5 (од 53. минута Тимотија 6,5), Анхуло 6,5 (од 65. минута Арбиња -), Мандић 6,5 (од 53. минута Растока 6,5), Карић 6,5, Говедарица 7, Томић 6,5. Тренер: Милан Муминовић.