Прва лига Републике Српске: Лакташи без већих проблема савладали новоградску Слободу

ЛАКТАШИ - Послије побједе над Слободом у дербију 23. кола Прве фудбалске лиге Републике Српске шеф стручног штаба Лакташа Миљан Бајић био је изузетно задовољан освајањем три бода са којима је његов тим баш од Новограђана преузео другу позицију на табели.

У изузетно квалитетном сусрету његови изабраници показали су још једном да нису случајно у врху фудбала Српске. Једини су прволигаш који је оба пута у сезони успио да савлада Новограђане. Јесенас је на “Млаквама” лакташки тим славио минималну побједу - 1:0 голом Огњена Шкорића.

Исти играч је и у овом сусрету довео Лакташане у вођство у 35. минуту послије сјајне акције Дејана Босанчића и Бојана Марковића, а коначан резултат поставио је Марковић у 73. минуту ударцем са 11 метара. Пеналу је претходио корнер послије којег је неко од гостујућих фудбалера у свом шеснаестерцу играо руком.

- Били смо знатно доминантнији током цијелог меча и заслужено смо дошли до тријумфа чиме смо направили сјајну увертиру пред први сусрет полуфинала Купа Републике Српске. Дерби је оправдао очекивања. Била је то доста тврда утакмица, а лош терен је онемогућио да гледаоци виде љепши фудбал - рекао је Бајић.

Он је истакао да је план који је зацртан пред почетак сезоне одавно премашен.

- Ни највећи оптимисти нису могли да очекују да ћемо бити у самом врху када се зна да нам је приоритетан циљ био опстанак у Лиги. Покушаћемо до краја првенства да задржимо ову позицију, а нешто више се практично не може урадити, јер је предност Крупе превелика - нагласио је Бајић.

Управо ће се његови изабраници у сриједу од 15.30 часова у Крупи на Врбасу састати са Крупом у првој полуфиналној утакмици Купа Републике Српске “Др Милан Јелић”.

- Јасно је да ја Крупа фаворит, поготово на свом терену, али покушаћемо да остваримо што бољи резултат пред реванш, који ће бити одигран пред нашим вјерним навијачима. Бићемо ослабљени неиграњем три играча. Наиме голман Вања Кнежевић, те Раде Џомбић и Владимир Јотић у овој сезони већ су наступали за друге клубове у Купу, тако да немају право наступа за нас - додао је Бајић.

СЛОБОДА (НГ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Шкорић у 35, 2:0 Марковић из пенала у 73. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 800.

Судија: Милош Гиговић (Градишка) 7.

Жути картони: Џомбић, Остојић (Лакташи), Смајић (Слобода, Нови Град).

Играч утакмице: Огњен Шкорић (Лакташи) 7,5.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Милић 7, Амиџић 7 (од 82. минута Говедарица -), Шкорић 7,5 (од 75. минута Јанковић -), Милојевић 7 (од 62. минута Вуковић -), Тривић 7, Џомбић 7 (од 62. минута Бабић -), Остојић 7, Марковић 7,5 (од 75. минута Јотић -), Босанчић 7, Комљеновић 7. Тренер: Миљан Бајић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Милошевић 6,5, Вејновић 6,5 (од 83. минута Фиљо -), Тиро 6 (од 77. минута Реиз -), Самарџић 6, Смајић 6, Ђурић 6, Паро 6, Фонтемаки 6, Атанасковић 6, Абдулаи 6 (од 67. минута Абделгадер -), Владић 6. Тренер: -.

***

ТЕКСТИЛАЦ 0

ПОДРИЊЕ 0

Стадион: Градски у Дервенти

Гледалаца: 200.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 7.

Жути картони: Прљета (Текстилац), Пантић (Подриње).

Играч утакмице: Никола Мазић (Подриње) 6.5.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 6,5, Марић 6, Алексић 6 (од 51. Де Мело 6), Ђекић 6, Јоловић 6,5, Јовановић 6, Перић 6, Прљета 6,5, Кушљић 6,5, Башић 6 (од 79. Теофиловић -), Соса 6. Тренер: Славиша Божичић.

ПОДРИЊЕ: Шеховић 6,5, Симић 6, Ерић 6, Брадарић 6, Мазић 6,5,  Лакота 6, Делалић 6 (од 55. Пантић 6,5), Николић 6,  Јахић 6 (од 70. Џафо -),  Јовичић 6,5 (од 70 Вукичевић -), Стевановић 6,5 (од 85. Ђурић -). Тренер: Зумбул Махалбашић.

***

ДРИНА (З)          2 (2)

СЛАВИЈА 1 (1)

Стријелци: 1:0 Перић у 21, 1:1 Богучанин у 35, 2:1 Перић у 39. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Хидић, Максимовић, Новак, Ковачевић (Дрина, Зворник), Авдаловић, Беширевић (Славија).

Играч утакмице: Саша Перић (Дрина, Зворник) 8.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 7, Лазић 7, Андрић 7, Којић 7, Сушић 7, Перић 8 (од 87. минута Денковски -), Максимовић 7 (од 81. минута Беатовић -), Ћулум 7 (од 76. минута Ковачевић -), Станишић 7, Хидић 7 (од 46. минута Васић 7), Новак 7. Тренер: Миодраг Јевтић.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Дабић 6,5, Ђерић 6,5 (од 46. минута Каљић 6,5), Беширевић 6,5 (од 76. минута Томић -), Поповић 6,5, Богучанин 7, Авдаловић 6,5 (од 72. минута Јевтовић -), Чворо 6,5, Мандић 6,5, Асентић 6,5, Ерић 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

***

ФАМОС             2 (1)

СЛОБОДА (МГ)         1 (0)

Стријелци: 1:0 Бјелош у 10, 1:1 Даниловић у 87 2:1 Перовић у 90+6. минуту.

Стадион: “Бранислав Лубура Бране” у Источној Илиџи.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Новковић, Ћеха, Марковић, Блажић, тренер Дрињак (Фамос), Солдат, тренер Тешић, Митрић (Слобода, Мркоњић Град).

Црвени картон: тренер Марко Тешић (Слобода Мркоњић Град) у 90+6. минуту.

Играч утакмице: Младен Перовић (Фамос) 7.

ФАМОС: Рончевић 6,5, Новковић 6,5 (од 61. минута Митрашиновић -), Хаџибеговић 6,5, Бабић 6,5 (од 86. минута Минић -), Бјелош 7 (од 68. минута Кокот -), Цицовић 6,5 (од 86. минута Мичић -), Перовић 7, Тешановић 6,5, Марковић 6,5, Јошикава 6,5 (од 61. минута Блажић -), Ћеха 6,5. Тренер: Владимир Дрињак.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Стјепановић 6,5, Даниловић 7, Сухарев 6,5 (од 85. минута Лазендић -), Зекановић 6,5, Митрић 6,5, Копривица 6,5, Буразор 6,5, Суљић 6,5, Гаврић 6,5 (од 85. минута Вучковић -), Ненад 6,5, Ангелески 6,5 (од 70. минута Солдат -). Тренер: Марко Тешић.

***

КРУПА               4 (2)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Перовић у 15, 2:0 Дујаковић у 43, 3:0 Перовић у 48, 4:0 Ђуричин у 62. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Гледалаца: 100.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ђуричин (Крупа), Куљанин, Лима (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Милош Перовић (Крупа) 8.

КРУПА: Дамјановић -, Реџић 7 (од 62. минута Радаковић -), Бабић 7, Ђуричин 7,5 (од 74. минута Митровић -), Перовић (од 62. минута Пенић -), Дујаковић 7,5, Ђекић 7 (од 74. минута Хаџић -), Мрзић 7, Петровић 7, Ристановић 7, Бошњак 7 (од 46. минута Лељи 7). Тренер: Марко Мазалица.

АЛФА МОДРИЧА: Ђурић 5,5, Живковић 5,5, Тосака 5,5 (од 53. минута Шакота 5,5), Лима 5,5, Радић 5,5, Куљанин 5,5 (од 66. минута Маринковић -), Лимић 5,5 (од 66. минута Симић -), Гускић 5,5, Илић 5,5 (од 53. минута Фуртунато 5,5), Којић 5,5 (од 77. минута Стојановић), Јанковић 5,5. Тренер: Бојан Магазин.

***

РАДНИК            2 (1)

РУДАР ПРИЈЕДОР    0 (0)

Стријелци: 1:0 Васић у 3, 2:0 Пекија (аутогол) у 71. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 300.

Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Паранос, Перишић (Радник), Алибеговић, Марић, Радаковић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Александар Васић (Радник) 7,5.

РАДНИК: Митровић 7, Паранос 7, Дошло 7 (од 70. минута Максимовић -), Васић 7,5, Ристић 7, Срећковић 7, Марковић 7 (од 87. минута Јокић -), Деспотовић 7, Рашевић 7, Перишић 7, Милошевић 7 (од 54. минута Малетић 7). Тренер: Велибор Ђурић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Секулић 6,5, Алибеговић 6, Пекија 6, Д. Билбија 6 (од 79. минута Сајак -), Демоњић 6 (од 68. минута Амоа -), Јовановић 6 (од 59. минута Радаковић 6), Марић 6,5, Перић 6 (од 46. минута Сервос 6), Томић 6, М. Билбија 6, Д. Мармат 6 (од 59. минута Карнеиро 6). Тренер: Бојан Круљ.

***

ЉУБИЋ              6 (3)
ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   3 (0)

Стријелци: 1:0 А. Жижак у 2, 2:0 Боснић у 42, 3:0 Митровић у 45, 4:0 Митровић у 47, 4:1 Ивић у 50, 4:2 Шупут у 53, 4:3 Јовандић у 59, 5:3 А. Жижак и 60, 6:3 Боснић из пенала у 79. минуту

Стадион: Спортски центар “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Судија: Славиша Мазић (Власеница) 6,5.

Играч утакмице: Александар Жижак (Љубић) 8.

ЉУБИЋ: Живковић 6,5, Радаковић 7 (од 46. минута Ковачевић 7), Б. Жижак 7, Милановић 7, А. Жижак 8, Мишић 7, Граховац 7 (од 46. минута Шумар 7), Митровић 8, Боснић 8, Миљ. Ступар 7, Видовић 7 (од 46. минута Ћетојевић 7). Тренер: Милан Станивуковић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 5,5, Јагодић 6, Ивић 7, Шупут 7, Јовандић 7, Тривуновић 6, Гајић 6, Калабић 6,5, Ратковић 6, Мајкић 6 (од 72. минута Симић -), Скендеровић 6 (од 46. минута Мил. Ступар 6). Тренер: Бранислав Симиџија.

***

СУТЈЕСКА        0 (0)

ЗВИЈЕЗДА 09    2 (2)

Стријелци: 1:0 Којић у 4, 2:0 Мујагић из пенала у 38. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Милутиновић, Дачевић (Сутјеска), Ресић, Којић (Звијезда 09).

Играч утакмице: Немања Којић (Звијезда 09) 7,5.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Јоловић 6 (од 46. минута Ристовић 6), В. Ивановић 6,5 (од 84. минута Гаговић -), Радовић 6, Н. Мојовић 6,5, Милутиновић 6,5, Михајловић 6, Обреновић 6 (од 61. минута Владичић -), Бонић 6 (од 46. минута Дачевић 6), Атељевић 6,5, Станојевић 6 (од 61. минута Рашевић -). Тренер: Миљан Радановић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 7, Јанковић 7, Јањић 7, Ресић 7 (од 62. минута Секуловић -), Мујагић 7 (од 88. минута Тешић -), Дујковић 7 (од 88. минута Зоћевић -), Живановић 7, Паић 7, Вадзе 7 (од 73. минута Блажевић -), Ристановић 7, Којић 7,5 (од 73. минута Матић -).

***

КОЗАРА    4 (3)

ОМАРСКА                  3 (2)

Стријелци: 1:0 Бабић у 2, 1:1 Јаћимовић у 8, 2:1 Д. Глишић из пенала у 11, 3:1  Д. Глишић у 32, 3:2 Врачар у 33, 3:3 Панић у 68, 4:3 Шикањић у 74. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 150.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Пљеваљчић, Малбашић, Рудан, Јандрић, Шикањић (Козара), Стојнић (Омарска).

Црвени картон: резервни голман Младен Јокић (Омарска) у 23. минуту.

Играч утакмице: Дејан Глишић (Козара) 8.

КОЗАРА: Модић 6,5, Рудан 7, Малбашић 7 (од 66. минута Благојевић), Д. Глишић, 8 Јандрић 7, Бабић 7,5, Шикањић 7,5 Беук 6,5 (од 60. минута Чамџић 6,5), Поповић 7 (од 70. минута Садиковић -), Пљеваљчић 7, Дакић 7. Тренер: Ален Медовић.

ОМАРСКА: Вујичић 6, Ратковић 6,5 (од 78. минута Шунић -), Здјелар 6,5 (од 69. Д. Романић -), Б. Романић 6,5, Растока 6,5, Граховац 6, Стојнић 6,5, Копања - (од 26. минута Панић 7), Јаћимовић 7, Бановић 6,5, Врачар 7. Тренер: Златко Јелисавац.