Прва лига Републике Српске: Крупа већ почела да слави

НОВИ ГРАД - У дербију прољећног дијела шампионата Републике Српске Слобода и Крупа одиграле су неријешено, 0:0, а послије овог резултата више разлога за задовољство имали су у табору прволигаша из кањона Тијесно, јер су задржали бодовну предност у односу на ривала са стадиона “Млакве”.

Неколико дана прије сусрета Управни одбор Новограђана са мјеста шефа стручног штаба смијенио је Зорана Бујића, тако да је екипу водио предсједник Младен Босанчић, а према приказаном, његови пулени нису оправдали очекивања, јер су за 90 минута упутили само један шут према голу гостију. С друге стране, Крупа је пријетила, али њени играчи нису успјели да искористе неколико зрелих прилика.

- Била је ово утакмица у којој једноставно нисмо смјели да изгубимо, па сам због тога на терен послао нешто дефанзивнију екипу. Свих 90 минута контролисали смо сусрет, били знатно доминантнији и могу да будем задовољан не само бодом већ и свим приказаним на терену - нагласио је шеф стручног штаба Крупе Владимир Илић, који је зарадио црвени картон на полувремену утакмице због приговора арбитрима.

Тако је и послије дуго најављиваног дербија Крупа задржала десет бодова предности у односу на Слободу, која има одигран меч мање.

- Овим ремијем практично смо одшкринули врата Премијер лиге и сматрам да ће до краја првенства наша бодовна предност у односу на ривале још више нарасти. У првих пет прољећних кола смо можда и прегрмјели најтеже ривале, док наши конкуренти то нису, зато вјерујем да ћемо до краја првенства још више одмаћи - наставио је Илић.

Међутим, млади стручњак на кормилу Крупе је рекао да нема мјеста било каквом опуштању.

- Пред нама је још много посла, јер нас очекује још 12 мечева у првенству, а у ту су и обавезе у завршници Купа Републике Српске, гдје смо стигли до полуфинала. Проле сезоне освојили смо шампионску титулу и били побједници Купа, сада желимо да тај успјех поновимо и да опет дођемо до дупле круне - додао је Илић.

9. Жељезничар СТ       22      8        3        11      25:35 27

10. Дрина (З)                22      8        1        13      28:36          25

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: Вејновић, Имамагић, представник клуба Босанчић (Слобода), Ђуричин, Дујаковић, Перовић, Крнета (Крупа).

Црвени картон: Владимир Илић (тренер Крупе) на полувремену утакмице.

Играч утакмице: Младен Милошевић (Слобода).

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Милошевић 7, Паро 6,5, Вејновић 7, Додиг 6,5 (од 43. минута Ђурић 6), Тиро 6,5, Смајић 6,5 (од 67. минута Абделгадер -), Имамагић 6,5 (од 90+2. минута Бобај -), Фонтемаки 6,5, Атанасковић 6,5, Владић 6,5. Тренер: -.

КРУПА: Дамјановић 6,5, Реџић 7, Бабић 7, Ђуричин 7 (од 70. минута Мрзић), Перовић 6,5 (од 84. минута Крнета -), Дујаковић 7, Ђекић 7, Митровић 6,5 (од 57. минута Петровић 6,5), Ристановић 6,5, Лељи 6,5, Бошњак 6,5. Тренер: Владимир Илић.

***

АЛФА МОДРИЧА      3 (2)

КОЗАРА             1 (0)

Стријелци: 1:0 Којић у 40, 2:0 Којић из пенала у 43, 3:0 Фуртунато у 62, 3:1 Чамџић у 90+1. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 100.

Судија: Данко Бутулија (Бањалука) 6,5.

Жути картони: С. Пљеваљчић, Омерхоџић (Алфа Модрича), О. Пљеваљчић, Рудан (Козара).

Играч утакмице: Немања Којић (Алфа Модрича) 8.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 7, Живковић 7, С. Пљеваљчић 7, Де Карваљо 7, Радић 7, Куљанин 7 (од 81. минута Тосака -), Омерхоџић 7, Лимић 7, Којић 8 (од 86. минута Турсић -), Фуртунато 7,5 (од 76. минута Дар. Илић -), Јанковић 7. Тренер: Бојан Магазин.

КОЗАРА: Модић 6, Стојнић 6, Благојевић 6 (од 50. минута Чамџић 7), Рудан 6 (од 46. минута Малбашић 6,5), Глишић 6,5, Бабић 6, Дан. Илић 6, Шикањић 6,5, Беук 6, Садиковић 6, О. Пљеваљчић 6,5. Тренер: Ален Медовић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   0

РАДНИК            0

Стадион: На Предграђу у Бањалуци.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Калабић, Керезовић, Пирт (Жељезничар СТ), Милошевић, Даниловић, Гаврић, Лакић (Радник).

Црвени картон: Никола Лакић (Радник) у 90+1. минуту.

Играч утакмице: Александар Васић (Радник) 7.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 6,5, Сладојевић 6,5, Блануша 6,5, Ђогић 6,5, Керезовић 6,5, Ивић 6,5 (од 52. минута Краљ -), Шупут 6,5 (од 75. минута Бајић -), Пирт 6,5, Калабић 6,5, Јевић 6,5, С. Поповић 6,5. Тренер: Данијел Мајкић.

РАДНИК: Лакић 5, Јокић 6,5, Васић 7, Ристић 6,5 (од 77. минута Срећковић -), Марковић 6,5 (од 56. минута Дошло 6,5), Малетић 6,5, Деспотовић 6,5, Даниловић 6,5, Рашевић 6,5, Перишић 6,5, Милошевић 6,5 (од 63. минута Гаврић -). Тренер: Велибор Ђурић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   1 (0)

ЛАКТАШИ                 2 (1)

Стријелци: 0:1 Марковић у 28, 0:2 Марковић из пенала у 61, 1:2 Мазић из пенала у 67. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 250.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Јахић, Божић, А. Алић, Н. Алић (Подриње), Амиџић, тренер Бајић, Милојевић, Стаменковић, Тривић (Лакташи).

Играч утакмице: Бојан Марковић (Лакташи) 8.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шеховић 6,5, Ерић 6,5, Мазић 7, Лакота 6,5, Божић 6,5 (од 65. минута Ђурић -), А. Алић 6,5, Николић 6,5, Јахић 6,5 (од 78. минута Пантић -), Вукићевић 6,5 (од 60. минута Н. Алић 6,5), Јовичић 6,5 (од 78. минута Делалић -), Стевановић 6,5. Тренер: Зумбул Махалбашић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7 (од 75. минута Тадић -), Милић 7, Амиџић 7, Шкорић 7,5, Милојевић 7 (од 87. минута Стаменковић -), Тривић 7, Џомбић 7, Остојић 7, Марковић 8 (од 65. минута Јотић -), Комљеновић 7,5, Јанковић 7 (од 75. Петковић). Тренер: Миљан Бајић.

***

СЛАВИЈА          2 (1)

ОМАРСКА         1 (0)

Стријелци: 1:0 Арбиња у 27, 1:1 Врачар у 47, 2:1 Бјелош у 87. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 200.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Арбиња, Поповић, Бјелош (Славија), Бановић (Омарска).

Црвени картон: Драгослав Јовичић (Омарска) у 90+1. минуту.

Играч утакмице: Никола Бјелош (Славија) 7,5.

СЛАВИЈА: Сирћо 7, Дабић 7 (од 83. минута Богучанин -), Ђерић 7, Поповић 7, Арбиња 7,5, Бјелош 7,5 (од 90+3. минута Гојковић -), Авдаловић 7 (од 76. минута Асентић -), Каљић, Чворо, Мандић, Ерић. Тренер: Бојан Регоје.

ОМАРСКА: Вујичић 7, Здјелар 6,5 (од 90+1. минута Б. Романић -), Растока 6,5, Граховац 6,5 (од 90. минута Тркуља -), Анђић - (од 14. минута Панић 6,5), Стојнић 6,5, Копања 6,5, Јаћимовић 6,5, Бановић 6,5, Јовичић 5, Врачар 7. Тренер: Анандо Крецељ.

***

ЗВИЈЕЗДА 09    4 (3)

ТЕКСТИЛАЦ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Ристановић у 6, 2:0 Ристановић у 14, 3:0 Матић у 31, 4:0 Бокић у 74. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 100.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Дуспара (Текстилац).

Играч утакмице: Огњен Ристановић (Звијезда 09) 8.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић -, Јањић 7 (од 69. минута Ковачевић -), Матић 7,5 (од 69. минута Блажевић -), Ресић 7, Мујагић 7 (од 46. минута Бокић 7,5), Дујковић 7 (од 46. минута Секуловић -), Живановић 7, Паић 7, Годсвил 7, Синановић 7 (од 79. минута Тешић -), Ристановић 8. Тренер: Тони Карачић.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 5, Марић 5, Ђекић 5, Јоловић 5, Јовановић 5, Перић 5 (од 69. минута Лејић -), Прљета 5 (од 88. минута Дувњак -), Дуспара 5, Кушљић 5, Башић 5 (од 84. минута Теофиловић -), Игнасио 5. Тренер: Славиша Божичић.

***

ДРИНА (З)          5 (2)

ЉУБИЋ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Васић у 10, 2:0 Ћулум 26, 3:0 Денковски у 54, 4:0 Андрић у 57, 5:0 Беатовић у 67. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Гледалаца: 130.

Судија: Дејан Лазић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Вељкић (Дрина), Субић, Ступар, Југовић, Јагодић, Митровић (Љубић).

Играч утакмице: Борис Андрић (Дрина) 7,5.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић -, Вељкић 7, Лазић 7, Андрић 7,5, Којић 7 (од 70. минута Марић -), Сушић 7 (од 60. минута Беатовић 7,5), Васић 7,5 (од 70. минута Јездић -), Перић 7 (од 46. минута Денковски 7,5), Ћулум 7,5 (од 65. минута Ковачевић -), Хидић 7, Новак 7. Тренер: Миодраг Јевтић.

ЉУБИЋ: Митровић 5, Радаковић 5, Јагодић 5, Југовић 5 (од 84. минута Шумар -), Субић 5, Граховац 5 (од 63. минута Ковачевић -), Боснић 5 (од 75. минута Митровић -), Ћетојевић 5 (од 63. минута Б. Жижак), Ступар 5, Видовић 5, Мишић 5. Тренер: Владанко Комленовић.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Ненад (Слобода, Мркоњић Град), Радовић, Бонић, Владичић (Сутјеска).

Играч утакмице: Ненад Станојевић (Сутјеска) 7.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Стјепановић 6,5, Даниловић 6,5, Лазендић 6, Сухарев 6 (од 66. минута Ђукановић -), Митрић 6, Копривица 6,5, Буразор 6,5, Суљић 6, Гаврић 6 (од 80. минута Вучковић -), Ненад 6, Ангелески 6 (од 53. минута Јакешевић 6). Тренер: Марко Тешић.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Ивановић 6,5, Јоловић 6,5 (од 89. минута Гаговић -), Радовић 6,5, Дачевић 6,5 (од 31. минута Рашевић 7), Бонић 6,5 (од 65. минута Владичић -), Милутиновић 7, Михајловић 6,5, Обреновић 7 (од 89. минута Ивановић -), Станојевић 7, Атељевић 6,5. Тренер: Миљан Радановић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    3 (2)

ФАМОС             1 (1)

Стријелци: 1:0 Да Силва у 2, 2:0 Пекија у 10, 2:1 Хаџибеговић у 27, 3:1 Јовановић у 64. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Пекија, Ковачевић, Марић (Рудар Приједор), Хаџибеговић, Марковић (Фамос).

Црвени картон: Марко Шкрба (Фамос) у 48. минуту.

Играч утакмице: Немања Пекија (Рудар Приједор) 7,5.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Секулић 6,5, Пекија 7,5, Ковачевић 6,5 (од 80. минута Амоа -), Д. Билбија 6,5, Да Силва 7, Микић 6,5 (од 31. минута Јовановић 7,5), Марић 7, Перић 6,5 (од 46. минута Радаковић 6,5), Томић 6,5 (од 75. минута Демоњић -), М. Билбија 6,5, Д. Мармат 6,5 (од 46. минута Сервос 7). Тренер: Бојан Круљ.

ФАМОС: Рончевић 6, Цицовић 6 (од 78. минута Радовић -), Шкрба 5, Бјелош 5,5 (од 55. минута Лаловић 5,5), Бабић 6 (од 68. минута Вранешић -), Перовић 6, Накагаки 5,5 (од 55. минута Минић 5,5), Хаџибеговић 6,5, Новковић 5,5, Митрашиновић 5,5 (од 46. минута Јошикава 6), Марковић 6. Тренер: Владимир Дрињак.