Прва лига Републике Српске: Фудбалер Лакташа Милан Шикањић најзаслужнији за преокрет у Невесињу

БАЊАЛУКА - Првотимац Лакташа Милан Шикањић са два гола био је један од најзаслужнијих за прву гостујућу побједу његове екипе ове сезоне у којој је савладан Вележ у Невесињу са 5:2.

Довео је своју екипу у предност од 1:0, а онда послије преокрета Невесињаца изједначио на 2:2 и трасирао чети Миљана Бајића пут ка тријумфу послије којег су се вратили у сам врх табеле.

- Одлично смо одиграли друго полувријеме. Послије вођства Вележа на паузи смо се погледали у очи и видјело се да је код свих била присутна велика жеља да преокренемо резултат. И стварно је било тако и могу да кажем да је то наших најбољих 45 минута од почетка сезоне - нагласио је Шикањић.

По његовим ријечима, није било лако да екипа заигра онако како је планирано, јер је љетос било доста промјена у играчком кадру.

- У клуб је дошло доста нових фудбалера и све је то требало да се уигра. Зато сам убијеђен да ћемо из утакмице у утакмицу играти све боље и да тек сада улазимо у праву форму. Да је тако, показује и чињеница да смо у посљедње двије првенствене утакмице постигли десет голова - наставио је Шикањић.

Послије нешто лошијег старта Лакташи су везали двије побједе и већ се налазе на трећој позицији.

- Објективно, мјесто нам је у врху табеле. Нико на нас не врши пресију да морамо да будемо први, али сигурно ћемо се борити да будемо што боље пласирани. Нећемо занемарити ни куп такмичења. У Купу Републике Српске “Др Милан Јелић” прошле сезоне смо играли финале, а већ у сриједу имамо веома тежак испит у осмини финала против Звијезде 09. Биће сигурно тешко, али даћемо све од себе да елиминишемо премијерлигаша. Тако бисмо употпунили ову серију у којој смо уз двије првенствене побједе преко пенала стигли и до осмине финала Купа БиХ пошто смо елиминисали Орашје - додао је Шикањић који је ове сезоне већ постигао шест прволигашких голова.

Парови 10. кола, које се игра 7. и 8. октобра: Слобода (МГ) - Козара, Борац (КД) - Алфа Модрича, Дрина (З) - Славија, Леотар - Рудар Приједор, Лакташи - Романија, БСК - Вележ, Фамос - Љубић, Омарска - Радник, Сутјеска - Жељезничар Спорт тим.

7 - Поповић (Вележ, Невесиње)

6 - Шикањић (Лакташи), Билал (Жељезничар Спорт тим), Комазец (Рудар Приједор)...

***

ВЕЛЕЖ (Н)        2 (2)

ЛАКТАШИ        5 (1)

Стријелци: 0:1 Шикањић у 26, 1:1 М. Поповић у 30, 2:1 Драшковић у 40, 2:2 Шикањић у 54, 2:3 Марковић у 56, 2:4 Вуковић из пенала у 85, 2:5 Шкорић из пенала у 88. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 400.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: тренер Јовановић, Реповић, Д. Поповић, Анђеловић, Вукановић, Г. Продановић (Вележ, Н), Марковић, Вуковић (Лакташи).

Играч утакмице: Милан Шикањић (Лакташи) 8.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 6, Ботић 6 Абаза 6, Петковић 6 (од 60. минута Секуловић 6), Анђеловић 6, Г. Продановић 6, М. Поповић 6,5 (од 90+3. минута С. Продановић -), Реповић 6 (од 89. минута Кљакић -), Драшковић 6,5, Лусио Алвеш 6, Д. Поповић 6. Тренер: Марко Јовановић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Јањетовић 7 (од 56. минута Тривић 7),

***

СУТЈЕСКА                 2 (0)

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 В. Ивановић у 66, 2:0 Ристовић у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 200.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Гаговић, Д. Мојовић (Сутјеска), Зекановић, Вуковић (Слобода, МГ).

Играч утакмице: Никола Мојовић (Сутјеска) 7,5.

СУТЈЕСКА: Пајевић 7, Стојановски - (од 24. минута Ристовић 7,5), Д. Мојовић 7, Радовић 7 (од 76. минута Благојевић -), Н. Мојовић 7,5, Милутиновић 7, Михајловић 7, Митрашиновић 7 (од 60. минута В. Ивановић 7,5), Ђорђевић 7, Л. Радовић 7, Гаговић 7. Тренер: Златко Радовић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 6,5, Даниловић 6,5, Ђукановић 6,5, Бобић 6,5, Никодиновић 6,5, Јотић 6,5 (од 80. минута Јакешевић 6,5), Зекановић 6,5, Тимар Луис 6,5, Фонтемаки 6,5, Живковић 6,5, Бабић 6,5. Тренер: Марко Тешић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    4 (1)

ОМАРСКА         0 (0)

Стријелци: 1:0 Чолић у 4, 2:0 Малић у 67, 3:0 Билал у 74, 4:0 Краљ у 85. минуту.

Стадион: “Предграђе” у Бањалуци.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Бајић, Билал, Сладојевић (Жељезничар СТ), Стојнић, Лакић, Граховац, Јаћимовић (Омарска).

Играч утакмице: Лука Малић (Жељезничар СТ) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија -, Чолић 7,5 (од 86. минута Керезовић), Сладојевић 7, Ивић 7 (од 46. минута Краљ 7,5), Билал 7,5, Шупут 7, Калабић 7 (од 64. минута Сукара -), Бајић 7, Малић 7,5, Јевић 7 (од 89. минута Јагодић -), Попара 7 (од 86. минута Винтоњи -). Тренер: Бранислав Крунић.

ОМАРСКА: Вујичић 5,5, Здјелар 5,5, Копања 5,5 (од 82. минута Марин -), Панић 5,5 (од 82. минута Тркуља -), Крецељ 5,5, Стојнић 5,5, Јаћимовић 5,5, Лајић 5,5, Ковачевић 5,5 (од 82. минута Л. Нишић -), Ђ. Нишић 5,5, Врачар 5,5 (од 63. минута Микић -). Тренер: Саша Керановић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    3 (1)

ДРИНА (З)          0 (0)

Стријелци: 1:0 Комазец у 27, Амоа у 70, 3:0 Демоњић у 90+3. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 300.

Судија: Мирослав Бјелица (Трново) 6,5.

Жути картони: Н. Марић (Рудар Приједор), Богдановић (Дрина, З).

Играч утакмице: Никола Комазец (Рудар Приједор) 7,5.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић -, Игњатовић 7, Пекија 7, Комазец 7,5 (од 78. минута М. Билбија -), Демоњић 7,5, Милаковић 7 (од 78. минута Петровић -), Н. Марић 7, Раковић 7, Амоа 7,5, Њамцуловић 7 (од 60. минута Да Силва 7), Смајић 7 (од 68. минута Рауш -). Тренер: Срђан Марјановић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6, А. Марић 6 (од 80. минута Пантић -), Јокић 6, Андрић 6, Алић 6, Гаврић 6, Делић 6 (од 64. минута Тадић -), Илић 6, Богдановић 6, Јањић 6 (од 80. минута Мићић -), Ћулум 6. Тренер: Миле Лазаревић.

***

АЛФА МОДРИЧА      4 (1)

КОЗАРА             1 (0)

Стријелци: 1:0 Омерхоџић у 21, 2:0 Дар. Илић у 49, 3:0 Јоловић у 59, 3:1 Богучанин у 90, 4:1 Кушљић у 90+1. минуту,

Стадион: ”Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 50.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5,

Жути картони: Омерхоџић, Кушљић, Шошкић (Алфа Модрича), Илић, Јандрић (Козара).

Играч утакмице: Драган Јоловић (Алфа Модрича) 7,5.

АЛФА МОДРИЧА: Кертић 7, Пљеваљчић 7, Јоловић 7,5, Кушљић 7,5, Шошкић 7, Омерхоџић 7,5 (од 74. минута Костадиновић -), Мићић 7, Дар. Илић 7,5 (од 74. минута Лимић -), Којић 7 (од 46. минута Манојловић -), Радић 7 (од 84. минута Сјенчић -), Прљета 7 (од 84. минута Самјуел -). Тренер: Јоцо Стокић.

КОЗАРА: Качавенда 5,5, Бубић 5,5, Тешић 5,5, Бокић 5,5, Дан. Илић 5,5 (од 62. минута Јандрић -), Делић 5,5, Ангелески 5,5 (од 46. минута Богучанин 6), Вељкић 5,5 (од 62. минута Пљеваљчић -), Садиковић 5,5, Пепић 5,5, Асентић 5,5 (од 73. минута Такахаши -). Тренер: Ален Медовић.

МОДРИЧА - Фудбалере Алфа Модриче коначно је огријало сунце. Тек у деветом колу изабраници Јоце Стокића дошли су до првог тријумфа у сезони, а оружје је положила Козара која је савладана са 4:1. Домаћи су били чврсто ријешени да дођу до првог тријумфа у сезони и то се видјело од самог почетка сусрета. У овој побједи има велике симболике, јер је на тај дан прије 16 година преминуо предсједник Републике Српске Милан Јелић који је дуго година би­о први човјек клуба из Модриче.

***

РОМАНИЈА      0 (0)

ЛЕОТАР   1 (0)

Стријелац: 0:1 Бегић у 74. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Цицовић, Лукић (Романија), Ђудерија, Цмиљановић, Леко, Бабић (Леотар).

Играч утакмице: Лука Бегић (Леотар) 7.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5, Короман - (од 11. минута Милошевић 6), Чворо 6, Ђерић 6,5, Пекић 6 (од 88. минута Цвјетановић -), Вуковић 6 (од 70. минута Благојевић -), Симанић 6, Лукић 6,5 (од 70. минута Башовић -), Цицовић 6, Торбица 6, Радовић 6 (од 70. минута Отовић -). Тренер: Милан Гутовић.

ЛЕОТАР: Перишић 6,5, Цмиљановић 6,5, Бабић 6,5, Ђудерија 6,5, Милић 7 (од 88. минута Глоговац -), Ђајић 6,5, Бегић 7 (од 90. минута Колак -), Леко 7, Шушњар 7, Пенић 6,5 (од 84. минута Крнета -), Паранос 7. Тренер: Олег Ћурић.

***

СЛАВИЈА 5 (1)

БОРАЦ (КД)       2 (0)

Стријелци: 1:0 Карић у 37, 2:0 Авдаловић у 62, 3:0 Мандић у 68, 4:0 Поповић у 77, 4:1 Глишић у 81, 5:1 Крижевац у 86, 5:2 Хинестроза у 90+1. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6.

Жути картон: Томић (Славија).

Играч утакмице: Махир Карић (Славија) 7,5.

СЛАВИЈА: Сирћо 7, Гојковић 7, Беширевић 7, Поповић 7,5, Дабић 7 (од 87. минута Чворо -), Бјелош 7 (од 74. минута Крижевац -), Арбиња 7 (од 74. минута Радаковић -), Авдаловић 7,5 (од 63. минута Мандић 7,5), Вучинић 7, Карић 7,5 (од 87. минута Шупук -), Томић 7. Тренер: Јадранко Богичевић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 6, Бунић 6, Пекић 6 (од 66. минута Говедарица -), Валенсија 6, Хинестроза 6,5, Глишић 6,5, Томаш (од 71. минута Јаћимовић -), Москвера 6 (од 71. минута Копривица -), Малбашић 6, Гаврић 6, Јанковић 6. Тренер: Владимир Дамјанић.