Прва лига Републиике Српске: Фудбалер Радника Драган Дошло с два поготка донио побједу против Козаре

БИЈЕЉИНА - Фудбалери Радника задржали су максималан учинак и послије 270 минута, пошто су у дербију трећег кола Прве лиге Републике Српске побиједили Козару из Градишке с 2:0.

Била је то добра представа за више од 1.000 гледалаца, колико их се окупило на Градском стадиону у Бијељини у којој су се домаћи боље снашли и стигли до треће побједе. За њу је највише заслужан Драган Дошло, који је с два гола потопио Градишчане. Били су то његови први погоци у сезони.

- Имао сам малу голгетерску кризу, али сам квалитетно радио и тренирао и очекујем да ова два поготка буду почетак серије голова у шампионату Српске. Сигуран сам да ће тако и бити и да ћу ову сезону обиљежити погоцима - нагласио је Дошло.

Он али и сви у редовима Бијељинаца презадовољни су стартом у којем су свим ривалима ставили до знања да их не интересује ништа друго осим освајања шампионске титуле.

- Имамо добру екипу пред коју су постављени јасни циљеви. Ми смо ту да их испунимо. Сигурно да нам неће бити лако, јер ту има још доста добрих екипа, али вјерујем да ће ситуација за борбу за сам врх веома брзо постати много јаснија. Као највећег ривала у борби за титулу сигурно видим екипу Рудар Приједора, која као и ми има максималан учинак послије прва три кола - наставио је Дошло.

Изабраници Велибора Ђурића у четвртом колу наредног викенда гостују код повратника у елиту Републике Српске, Борца из Козарске Дубице, који је прилично добро стартовао.

- Имају добру екипу и послије двије побједе у прва два кола су поражени. Сада ће у дуелу с нама жељети да се пред својим навијачима искупе за пораз у Бањалуци од Жељезничар Спорт тима, али то је њихов проблем. Ако желимо до титуле морамо побјеђивати - додао је Дошло.

Посљедња утакмица трећег кола Прве лиге Републике Српске, у којој се састају БСК и Слобода из Мркоњић Града, биће играна данас од 18 часова, а јуче касно послијеподне у Омарској су играли истоимени домаћин и требињски Леотар. Парови четвртог кола, које се игра 2. септембра: Слобода (МГ) - Рудар Приједор, Славија - Романија, Алфа Модрича - Вележ (Н), Козара - Љубић, Борац (КД) - Радник, Дрина (З) - Жељезничар Спорт тим, Леотар - Сутјеска, Лакташи - Омарска, БСК - Фамос.

КОЗАРА    0 (0)

Стријелац: 1:0 Дошло у 13, 2:0 Дошло у 63. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 1.000.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картон: Делић (Козара).

Играч утакмице: Драган Дошло (Радник) 8.

РАДНИК:  Лакић 7, Јосиповић 7, Дошло 8 (од 79. минута Фатаи -), Матковић 7, Васић 7,  Крепалди 7, Качаревић 7, Албијанић 7 (од 89. минута Максимовић -), Перишић 7, Амиџић 7 (од 59. минута Стјепановић 7), Ристановић 7. Тренер: Велибор Ђурић.

КОЗАРА: Качавенда 6,5, Тешић 6, Бубић 6, Бокић 6,5, Растока 6 (од 46. минута Асентић 6), Илић 6 (од 65. минута Делић -), Јандрић 6,5 (од 71. минута Модић -), Богучанин 6 (од 46. минута Такахаши 6), Вељкић 6 (од 46. минута Пљеваљчић 6), Садиковић 6,5, Пепић 6. Тренер: Ален Медовић.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Субић, Ступар, тренер Станивуковић, Радаковић (Љубић), Прљета, Омерхоџић, тренер Игњић, помоћни тренер Петровић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Немања Видовић (Љубић) 7.

ЉУБИЋ: А. Ступар 6,5, Радаковић 6,5, Мишић 6,5, А. Жижак 6,5 (од 90+1. минута Б. Жижак -), Субић 6,5 (од 46. минута Југовић 6,5), Бањац 6,5, Бабић 6,5 (од 85. минута Јевтић -), М. Ступар 6,5, Видовић 6,5, Комљеновић 6,5 (од 46. минута Граховац 6,5), Стаменковић 6,5 (од 65. минута Милановић -). Тренер: Милан Станивуковић.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 6,5, Пљеваљчић 6, Јоловић - (од 20. минута Мићић 6), Ступар 6, Радић 6, Самуел 6, Прљета 6, Омерхоџић 6, Трифковић 6 (од 79. минута Илић -), Лимић 6, Манојловић 6. Тренер: Далибор Игњић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    3 (2)

БОРАЦ (КД)                0 (0)

Стријелци: 1:0 Ђогић у 9, 2:0 Билал из пенала у 45+3, 3:0 Јевић у 90+1. минуту.

Стадион: на Предграђу у Бањалуци.

Гледалаца: 100.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Чолић, Керезовић, Шупут, помоћни тренер Мајкић (Жељезничар СТ), Ковачевић, тренер Дрвеница (Борац, КД).

Играч утакмице: Ђорђе Ђогић (Жељезничар СТ) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија -, Чолић 7, Сладојевић 7, Блануша 7 (од 46. минута Краљ 7), Ђогић 7,5, Ивић 7 (од 54. минута Керезовић 7), Билал 7,5 (од 75. минута Винтоњи -), Шупут 7 (од 88. минута Јагодић -), Калабић 7, Малић 7, Јевић 7,5. Тренер: Бранислав Крунић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 6, Бунић 6, Говедарица 6 (од 47. минута С. Пекић 6), Благојевић 6 (од 61. минута Јаћимовић 6), Томаш 6 (од 61. минута Валенсија 6), Ковачевић 6 (од 68. минута Пралица -), Хинестроза 6, Н. Пекић 6, Малбашић 6, Гаврић 6, Јанковић 6. Тренер: Раде Дрвеница.

***

ВЕЛЕЖ (Н)        2 (1)

СЛАВИЈА 2 (0)

Стријелци: 1:0 Поповић из пенала у 25, 1:1 Дабић у 54, 1:2 Бјелош у 62, 2:2 Анђеловић у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 500.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6.

Жути картони:  Драшковић, С. Продановић, Г. Продановић, Дос Сантос, Реповић (Вележ), Поповић, тренер Регоје, Томић, Гојковић, Бјелош, Карић, Крижевац (Славија).

Црвени картон: Владан Мандић (Славија) у 82. минуту.

Играч утакмице: Петар Дабић (Славија) 7.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ):  Вукановић 6,5, Абаза 6,5, Петковић 6,5 (од 64. минута Пантић -), Анђеловић 7, Г. Продановић 6,5, Поповић 7 (од 74. минута Гутић -), Реповић 6,5, Драшковић 6,5, Алвеш 6,5, Радовић 6,5 (од 46. минута Дос Сантос -), С. Продановић 6,5 (од 46. минута Кљакић -, од 74. минута Ботић -). Тренер: Марко Јовановић.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Арбиња 6,5 (од 46. минута Крижевац 6,5, од 90+2. минута Шупук -), Гојковић 6,5, Беширевић 6,5, Поповић 6,5, Дабић 7 (од 79. минута Чворо -), Бјелош 7 (од 66. минута Радаковић -), Авдаловић 6,5, Вучинић 6,5, Карић 6,5, Томић 6,5 (од 46. минута Мандић 5). Тренер: Бојан Регоје.

***

ФАМОС    0

ЛАКТАШИ        0

Стадион: СРЦ “Бранислав Лубура” у Источној Илиџи.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Тешановић, Абрего, Стјепановић, Марковић (Фамос), Остојић, Смаиловић (Лакташи).

Играч утакмице: Небојша Бабић (Лакташи) 6,5.

ФАМОС: Рончевић 6,5, Пирт 6 (од 70. минута Бјелош -), Шкрба 6,5, Абрего 6,5, Стјепановић 6 (од 86. минута Тиро -), Перовић 6, Тешановић 6,5, Марковић 6, Куљанин 6 (од 57. минута Хркало 6), Блажић 6,5, Даниловић 6 (од 46. минута Вранешић -). Тренер: Дарко Војводић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6,5, Милић 6,5, Смаиловић 6 (од 78. минута Келеман -), Вуковић 6,5, Шикањић 6 (од 74. минута Марковић -), Шкорић 6,5 (од 79. минута Милојевић -), Тривић 6, Џомбић 6 (од 78. минута Јањетовић -), Остојић 6 (од 79. минута Николић -), Бабић 6,5, Тешић 6,5. Тренер: Миљан Бајић.

***

СУТЈЕСКА        0

ДРИНА (З) 0

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 300.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картони: В. Ивановић (Сутјеска) Андрић, Алић Марковић, Јокић, тренер Лазаревић (Дрина).

Играч утакмице: Игор Марковић (Дрина) 6,5.

СУТЈЕСКА: Дабић 6,5, В. Ивановић 6,5, Д. Мојовић 6,5, Радовић 6, Н. Мојовић 6,5, Милутиновић 6,5, М. Ивановић 6, Михајловић 6, Благојевић 6,5, Самарџић 6,5, Ристовић 6 (од 70. минута Секулић). Тренер: Златко Радовић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6,5, Марић 6, Јокић 6,5, Андрић 6, Алић 6,5, Хаџиавдић 6,5, Гаврић 6, Илић 6 (од 90+1. минута Делић -), Јездић 6,5, Богдановић 6, Ћулум 6,5. Тренер: Миле Лазаревић.

***

РОМАНИЈА                0 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР     1 (1)

Стријелац: 0:1 Пекија из пенала у 17. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 350.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Милошевић, Карим, Благојевић, тренер Гутовић, Дачевић, представник клуба Живковић (Романија), Ковачевић, Живановић (Рудар Приједор).

Црвени картон: Жозеф Амоа (Рудар Приједор) у 90+3. минуту.

Играч утакмице: Немања Пекија (Рудар Приједор) 7.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5 Короман 6,5, Ђерић 6,5, Пекић 6, Радосављевић 6,5, Цицовић 6, Торбица 6 (од 46. минута Симанић 6), Ивковић 6,5, Дачевић 6 (од 82. минута Благојевић -), Карић 6 (од 60. минута Отовић 6), Милошевић 6 (од 89. минута Ступар). Тренер: Милан Гутовић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 6,5, Игњатовић 6,5, Пекија 7, Ковачевић 6,5 (од 58. минута Амоа 5), Комазец 6,5 (од 58. минута Петровић 6,5), Демоњић 6,5 (од 58. минута Њамцуловић 6,5), Живановић 6,5, Милаковић 6,5 (од 80. минута Шебез -), Раковић 6,5, Даничић 6,5 (од 46. минута Смајић 6,5), Да Силва 6,5. Тренер: Бојан Круљ.