Прва фудбалска лига Републике Српске: Крупа корача ка титули

М. З.

ЛАКТАШИ - Још један велики корак ка шампионској титули направили су фудбалери Крупе, који су на гостовању побиједили Лакташе резултатом 3:0 у дербију 27. кола Прве лиге Републике Српске.

Екипа тренера Владимира Илића тако се реванширала чети Миљана Бајића за недавни пораз у првом мечу полуфинала Купа Републике Српске, а већ идуће сриједе играће реванш истог такмичења, такође у Лакташима. Гости су водили на полувремену голом Страхиње Бошњака који је повисио на 2:0 у 81. минуту и тако практично ријешио питање побједника, док је Никола Митровић само потврдио тријумф.

Овим поразом Лакташани су се практично опростили од борбе за титулу те су испустили друго мјесто на табели које сада држи Звијезда 09. Екипа из етно-села Станишићи славила је након преокрета у Зворнику и сада је први пратилац лидера шампионата Српске.

Резултати и стријелци 27. кола: Дрина - Звијезда 09 1:2 (Беатовић 1 - Којић 80, Тешић 84), Фамос - Модрича 5:0 (Вранешић 4, 83, Јанковић 46аг, Блажић 56, Јошикава 66), Лакташи - Крупа 0:3 (Бошњак 23, 81, Митровић 90+1), Љубић - Подриње 3:0 (А. Жижак 41, 50, Боснић 72), Рудар Приједор - Славија 3:0 (Демоњић 56, Марић 83, Моро Сервос 86), Текстилац - Козара 1:3 (Јовановић 23п, - Шикањић 33, 41, Глишић 37п), Жељезничар спорт тим - Слобода (МГ) 0:0. Радник - Слобода (НГ), Сутјеска - Омарска (играно синоћ).

Пласман: 1. Крупа 68, 2. Звијезда 09 57, 3. Лакташи 56, 4. Слобода (НГ) 53 (меч мање), 5. Рудар Приједор 42, 6. Радник 42 (меч мање), 7. Славија 41, 8. Сутјеска 40 (меч мање), 9. Козара 33, 10. Жељезничар СТ 33, 11. Љубић 32, 12. Фамос 30, 13. Слобода (МГ) 29, 14. Дрина 28, 15. Омарска 26 (меч мање), 16. Текстилац 26, 17. Подриње 23, 18. Алфа Модрича 23.